Jen těsně hráčům Stadionu uletěly body spolu s prostějovskými Jestřáby. Utkání bylo velice vyrovnané a ze hry obou týmů bylo patrné jak je pro ně zápas důležitý. Jistou účast ve vyřazovacích bojích si nakonec zajistili domácí hokejisté a kališníci se o play-off budou muset ještě porvat.

58. kolo

4:2

1:1, 1:0, 2:1

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Nouza (Divíšek), 23. Meidl (Prokeš, Venkrbec), 54. Starý (Račuk, Žálčík), 60. Starý - 4. Kadlec (Voženílek, Jícha), 41. Průžek. Rozhodčí: Kika, Obadal - Bartek, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1377. Střely na branku: 43:27. Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 47:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Havlík, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Žovinec – Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, Meidl, Prokeš.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Merta, Ščegolkov – Jirásek, Štohanzl, Průžek – Kropáček, Sklenář.

Do první třetiny vlétli aktivněji Jestřábi, kde si slušný tlak na branku vytvořila především jejich druhá formace. Do první šance se dostal Marek Račuk, který hlídkoval před bránou, ale při střele byl nepřesný. Při střeleckém pokusu Lukáše Luňáka už raději Martin Michajlov zasáhl.

Po necelých třech minutách hry se dostali ke hře i kališníci a v čase 3:52 vstřelili první gól zápasu. Při prostějovském tlaku obral domácí hráče o puk Josef Jícha, jenž ho vyvezl do středního pásma a posunul dále k Danielu Voženílkovi. Ten vystřelil, ale domácí brankář kotouč vyrazil. Ovšem pouze na hůl Martina Kadlece, pro něhož nebyl problém doklepnou puk do sítě.

Po změně skóre se hra stěhovala opět do kališnického pásma, kde po jednom z pokusů skončil puk v ochranné síti. Poté se dopustil Filip Jirásek podražení a dostal dvouminutový trest. To byla voda na prostějovské mlýny. Přesně půl minuty z početní výhody stačilo domácím k vyrovnání. Tomáš Divíšek zachytil puk ve středním pásmu, přešel modrou čáru a přihrál mezi kruhy Tomáši Nouzovi, jenž propálil dělovkou Martina Michajlova a srovnal na 1:1.

Další náběh na změnu stavu měl na konci osmé minuty Jiří Průžek. Ten nabral rychlost a po pravé straně kluziště se dostal až před Jakuba Neužila, který však jeho pokus z blízkosti vychytal. Po dalších patnácti vteřinách se tento hráč dostal do další šance, ale branku pouze přestřelil.

Ve dvanácté minutě došlo před Michajlovem k situaci dva na jednoho. Nakonec z pravého kruhu pálil Lukáš Luňák, ale jeho pokus mířil mimo branku.

Do druhé části vletěli domácí jak dravci. Už ve 21. minutě ohrožoval litoměřickou klec Zdeněk Čáp, který střílel od modré. Michajlov vyrazil kotouč do rohu, kde se ho ujal Lukáš Žálčík a poslal ho zpět na gólmana.

V polovině 23. minuty si připsal další střelu na branku Lukáš Luňák. Ten pálil z mezikruží, ale kališnický muž s maskou dokázal zasáhnout.

Když na časomíře zasvítil čas 22:46, měnil se stav utkání. Matouš Venkrbec nahrál z levého mantinelu na střed Radku Prokešovi, který pálil. Jeho střelu ještě tečoval Václav Meidl a Michajlov zasáhnout už nedokázal.

Po obdržené brance se Litoměřičtí usadili v útoku. Daniel Voženílek s po otočce našel Ondřeje Smetanu, jenž si popojel s pukem a vystřelil. Jakub Neužil jeho pokus ale dokázal vyrazit ven z brány.

Na konci druhé třetiny se po střele Františka Klejny rozezvonila tyčka za zády domácího brankáře.

Poslední herní část začali úspěšněji hosté. Do úniku se dostal Martin Kadlec, ale jeho klička příliš úspěšná nebyla. Kotouč se však odrazil do brankoviště, kde stál připravený Jiří Průžek a po značném úsilí dostal puk do sítě. Už po šestnácti vteřinách poslední třetiny tak bylo srovnáno na 2:2

Třetí perioda byla velice vyrovnaná. Ze hry bylo patrné o jak důležité utkání se pro oba týmy jedná. V 51. minutě měl před sebou prázdnou klec Vadim Shchegolkov, jemuž nahrával Martin Kadlec. Ruská posila této šance ale nedokázala využít.

Necelých sedm minut před koncem utkání ulétli Jestřábi opět do jednobrankového vedení. Marek Račuk se obtočil s pukem za brankou a přihrával do brankoviště Janu Starému, jenž pohotově poslal kotouč do branky.

Posledních 73 vteřin to Stadion zkoušel bez brankáře. Daniel Voženílek ale přišel ve středním pásmu o kotouč a hráči Prostějova tuto chybu potrestali. Do prázdné klece dovezl puk Jan Starý.