První čtvrtinu sezóny 2015/16 zakončili hokejisté litoměřického Stadionu výhrou na ledě Mostu. Skóre otevřel v sedmnácté minutě Jan Berger, domácím se ale podařilo ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky srovnat. V prostřední třetině se po trefě bývalého kališníka Adama Chlapíka dostal Most do vedení, avšak o dvě a půl minuty později odpověděl na jeho branku litoměřický kapitán Jaroslav Kalla. Tři body kališníkům zařídil střelou z voleje ve třetí třetině Martin Procházka. Další utkání čeká Stadion ve středu, kdy se představí na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

13. kolo

2:3

1:1, 1:1, 0:1

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Smolka (Baránek, Kubinčák), 26. Chlapík (Řehoř, Strejček) – 17. Berger (Kopta), 28. Kalla (Ma. Procházka), 53. Ma. Procházka (Rousek, Krstev). Rozhodčí: Grech – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 283. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

HC Most: Mouček (Horák) – Zeman, Grin, Baránek, Černý, Hora, Strejček – Přeučil, Alinč, Písařík – Kubinčák, Divíšek Smolka – Chlapík, Havlíček, Řehoř – Válek, Hanzl, Mical

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Piegl – Kalla, Mar. Procházka, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Doležal – Kopta, Troliga, Berger – Valášek, Beránek, Mi. Procházka

Utkání začalo opatrně z obou dvou stran. Ve 3. minutě došlo k prvnímu vyloučení na straně Litoměřic, Most svou přesilovku nevyužil. Dále hra nepostupovala nijak zvlášť výrazně, k vidění byly šance na obou dvou stranách, ale zároveň i nepřesnosti. V 10. minutě dostali hosté šanci v dlouhé přesilové hře, po té co byl vyloučen Havlíček na 2+2 minuty za vysokou hůl. Most se bez větších problému ubránil. V 17. minutě se prosadili hosté. Po Koptovo střele vyrazil Mouček puk před sebe a ten už dorážel do branky Jan Berger. Most se nenechal zahanbit a v 19. minutě vyrovnal Pavel Smolka. Stav byl tak po první třetině nerozhodný 1:1.

2. třetina se nesla už ve svižnějším tempu. Ve 26. minutě přidal další branku Mostu Adam Chlapík a navýšil tak už na 2:1. Následovalo vyloučení na domácí straně a tak hosté ve 28. minutě srovnali stav na 2:2 brankou Jaroslav Kalla. Litoměřice mohly posléze opět navýšit, ale mosteckého golmana zachránila tyč. V závěru si ještě zahráli přesilovku jak domácí tak hosté, ale branka nepadla a tak byl stav opět nerozhodný 2:2.

3. třetina začala dlouhým pasem bez jediného vyloučení, k tomu došlo až ve 47. minutě na straně Litoměřic. Most kombinoval v útočné třetině, ale Pavelku nepřekonal. Naopak to byly Litoměřice, které přidaly další branku..v 53. minutě skóroval Martin Procházka. Most dostal šanci 5. minut před koncem třetiny v přesilovce, bohužel bez využití. Následovala další přesilovka domácího týmu, Most si vyžádal time out a v závěru třetiny to zkoušel bez Moučka 6/4. K vyrovnání nedošlo a tak byl konečný stav utkání 2:3.