Po napínavém boji odjíždí kališníci domů bez bodu a série přerovských vítězství tak nekončí. Do zápasu vkročili lépe hráči Stadionu, když se v jedenácté minutě prosadil zkušený útočník Václav Pletka, kterému ke gólu asistovali Tomáš Rubeš s Davidem Švagrovským. Do konce první třetiny se už skóre nezměnilo a do kabin tak odcházeli hosté s jednobrankovým vedením. Ve druhé periodě byly šance na obou stranách a vše nasvědčovalo tomu, že i po čtyřiceti minutách povedou kališníci. Změna skóre ale přišla čtyři vteřiny před druhou sirénou, když vstřelil vyrovnávací branku domácí Michal Popelka. Ve třetí třetině se přerovští hráči dokázali prosadit ještě třikrát. Tři body tak připadly Zubrům a jejich vítězná série pokračuje.

19. kolo

4:1

0:1, 1:0, 3:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 40. Popelka (Goiš, Chmelíř), 45. Šnajnar (Pšurný), 55. Dostálek (Ferenc), 60. M. Novotný (Sikora, T. Sýkora) – 11. Pletka (Švagrovský, Rubeš). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2031. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Huf) – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Zbořil – Dostálek, Pšurný, Procházka – Goiš, Kovařík, Popelka – Plášek, Sikora, Sýkora – Dvořák, Kratochvíl, Tomaník.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Jebavý, Barák, Smetana, Piegl, Plášil – Pletka, Švagrovský, Rubeš – Kalla, Valášek, Paločko – Kopta, Hanták, Ondráček – Procházka, Miškář, Pilař – Bažant.

Utkání devatenáctého kola začalo vyloučením Švagrovského. U obou příležitostí stál Goiš a zakrátko začaly dobývat pásmo domácích i hosté, kdy Paločko nepříjemně tečoval před Horčičkou. Po devíti minutách přišlo první oslabení pro Zubry. Stadion ho po necelé minutě využil. Litoměřičtí potrestali nedůraz Hanáků na brankovišti a zásluhou Václava Pletky se dostali do vedení.

Pavelku trefil dělovkou do masky Plášek a krátce na to se hráči Zubra znovu tlačili do brány. Pšurnému průnik pro posunutí klece jako gól uznán nebyl. Do kabin se tak mířilo za jednogólového vedení Litoměřic.

Prostřední dějství se neslo v podobném duchu. Na vážnější situace se muselo počkat do 25. minuty, kdy padl trest na stranu Litoměřic. Zubři si pásmo drželi a v náporu pokračovali dál, jelikož se jim naskytla další přesilovka. Pavelka vychytal Sikoru a ani další snahy jej nepřemohly. Druhou stranu chtěl ohrozit Pletka a bylo jasné, že se dnes nebude jednat o brankové hody.

Přerov svého soupeře sice přehrával, ale ne a ne se prosadit gólově. Už to vypadalo, že Hanáky smůla nepustí, ale čtyři vteřiny před sirénou se konečně MEO Aréna rozradostnila. Rychlý vpád do útoku připravil Goiš, posunul hru na Michala Popelku a ten z mezikruží konečně srovnal.

Povzbuzené Zubry mohl zmrazit Hanták, naopak ale učinil svoji první trefu Rostislav Šnajnar, který se ujal po buly puku a od modré prostřelil Pavelku. Zubři tak otočili skóre a vedli. Horčička vychytal Hantáka i potřetí a Litoměřice nastavily vyšší obrátky. Pálily ze všech pozic. Pavelku ohrozili Dostálek s Králem a domácí stále drželi těsný náskok. Kovařík zamířil na trestnou, naštěstí pro domácí se však jeho prohřešek netrestal.

S úderem 55. minuty nabral podél mantinelu rychlost Vlastimil Dostálek, který efektivní kličkou do středu přelstil obranu a následně i brankáře v bílém dresu. Zubři už si body utéct nenechali, naopak v powerplay ještě na konečných 4:1 stanovil Martin Novotný .

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo to obrovsky těžké utkání. Na hru soupeře jsme byli nachystaní, ale z počátečního tlaku jsme nedali gól, naopak z přesilovky udeřil soupeř. Pak už jsme ke konci první třetiny nehráli hokej, který jsme chtěli. Od druhé třetiny jsme Litoměřice více zatlačili, bylo tam velké množství šancí. Dali jsme gól až do šatny, protože oba brankáři chytali výborně. Třetí třetina byla o tom, abychom byli hlavně trpěliví. Podařilo se nám otočit stav a soupeř pak už upustil od své hry. My jsme si bojovným a zodpovědným výkonem výhru pohlídali.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Deset vteřin před koncem druhé třetiny máme puk na půlce hřiště pod kontrolou, ale pět vteřin před koncem dostaneme gól. To jsou obrovské chyby. Jestliže chceme být úspěšní, tak je nemůžeme dělat. Na začátku třetí třetiny jsme měli čisté gólovky, ale nedali jsme je. S jedním gólem moc nelze pomýšlet na to, že bychom z venku odvezli body.