Skvělý zápas odehráli kališníci na ledě druhého Vsetína. Ačkoliv do utkání nastupovali domácí jako jasní favorité, hráči z Litoměřic je velmi nemile překvapili a porazili je 6:3. Fanoušci na Lapači byli po konci utkání jako opaření a není se čemu divit. Stadion předvedl parádní hokej a právem získal velmi cenné tři body.

52. kolo

3:6

1:2, 2:3, 0:1

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Theoret, Pitule), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Kucharczyk, Rudl) - 10. Strejček (Průžek, Dvořák), 10. Schegolkov (Kadlec, Dluhoš), 27. Kadlec (Marcel), 34. Svoboda (Kadlec, Schegolkov), 37. Voženílek (Schegolkov, Kadlec), 60. Merta (Šik, Jebavý). Rozhodčí: Doležal, Koziol - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2420. Střely na branku: 36:25. Zblokované střely: 18:2 Vhazování: 40:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.

HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš – Schegolkov, Korkiakoski, Kadlec – Voženílek, Svoboda, Merta – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Od počátku utkání byl vidět velice živý hokej. Kališníci nastoupili do zápasu útočnou hrou a to domácí Vsetín poněkud zarazilo.

První velikou příležitost k brance měl Stadion. Po faulu na Vadima Schegolkova rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu vyrazil Markus Korkiakoski, ale Jakuba Málka nepřekonal.

V šesté minutě se poprvé změnilo skóre. Domácí hráči jeli tři na dva a Daniela Dvořáka překonal rozjetý Ondřej Slováček.

Na obdrženou branku dokázali kališníci rychle zareagovat. V čase 9:12 vsítil puk do Málkovy klece Jan Strejček, který pálil z ostrého úhlu, ale vsetínský brankář si neutěsnil mezeru u tyče a puk mu proklouzl.

O pouhých dvacet vteřin později se prosadil také Vadim Schegolkov který napálil puk z mezikruží nad Málkovu lapačku a poslal tak Stadion do vedení.

Na začátku 27. minuty se do šance dostal Rob, jenž správnou pozici přebruslil. Poté se pokoušel ještě přihrát před branku, ale jeho spoluhráči kotouč nedokázali zachytit.

Stadion na Robovu příležitost rychle odpověděl. V čase 26:43 dostal od Patrika Marcela před branku přihrávku Martin Kadlec, který byl neomylný a překonal Málka. Kališníci tímto gólem odskočili na dvoubrankové vedení.

Reakce domácích na sebe však také nenechala dlouho čekat. Luboš Rob potvrdil svou famózní střeleckou formu, dostal přihrávku před odkrytou branku a vsítit gól bylo pro něj velmi jednoduché.

Lapač tímto gólem ožil, domácí tým i fanoušci pocítili šanci na srovnání a možný obrat. Tuto naději ale po třech minutách zmrazil Přemysl Svoboda, jenž obelhal Jakuba Málka a posílal kališníky opět do dvoubrankového vedení.

Po čtvrté obdržené brance Vsetín vystřídal brankáře a místo Málka se mezi tři tyčky postavil David Sachr.

Ani výměna brankáře nedokázala zabránit pátému kališnickému gólu. Tentokrát se prosadil navrátilec Daniel Voženílek.

Ve čtyřicáté minutě bylo k vidění druhé trestné střílení, tentokrát však na domácí straně. Luboš Rob byl před brankou faulován a nebylo pochyb,kdo nájezd pojede. I při své skvělé formě ale Daniela Dvořáka nepřekonal.

Pouhých třináct vteřin po nájezdu ale branka přeci jen padla. Prosadil se Jiří Karafiát a Stadion tak vedl už jen o dvě branky.

V 44. minutě bylo nařízeno opět trestné střílení a opět na straně Vsetína. Faul byl spáchán na Antonína Pechance, který i sám odjel samostatný nájezd. Daniel Dvořák byl opět neomylný a kotouč za svá záda nepropustil.

necelé tři minuty před koncem se David Sachr vydal na střídačku domácí to zkoušeli v šesti. Gólem do prázdné branky upravoval skóre na 3:6 David Merta a pečetil tak cenné vítězství kališníků.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Jsme samozřejmě nesmírně šťastní, že jsme tady získali tři body. Utkání se nám povedlo. Měli jsme i trochu štěstí, vstřelili jsme šťastné branky. Hráči si to ale zasloužili. Odevzdali maximum, pro nás super zápas od všech, včetně výborného výkonu brankáře. “

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Vzhledem k tomu, že nám chytali mladí gólmani, jsme utkání odbojovali a hráli poměrně slušně. Bohužel jsme dostali laciné góly, ale klukům nic nevyčítáme. Utkání se nám hodnotí těžko. Od začátku bylo celé divné a dopadlo, jak dopadlo. Je potřeba se poučit a jít dál..“