Litoměřická Kalich Arena byla svědkem dramatického duelu mezi domácím Stadionem a Medvědy z Berouna. Středočeši se již v první třetině ujali dvoubrankového vedení, které mohlo být ještě výraznější. Dvaatřicet sekund ve druhém dějství však stačilo kališníkům na vyrovnání a ještě do druhé přestávky otočil skóre Ondřej Kříž. Vydařená přesilovková kombinace Litoměřických v závěru zápasu zakončená Kryštofem Kafanem rozhodla. Za hosty již pouze snižoval při hře Berounských bez brankáře Doležal, ale na zisku tří bodů pro Litoměřice a výhře 4:3 to již nic neměnilo.

42. kolo

4:3

0:2, 3:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 25. Kolář (Šinágl, Kloz), 26. Rudovský (Hašek, Husák), 35. Kříž (Hašek, Simon), 57. Kafan (Žovinec, Míka) - 10. Fiedler (Krejčí, Jebavý), 13. Hrdel (Lenc, Jonáš), 59. Doležal (Šulc, Lenc). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 11:15, navíc Hrdel a Doležal (oba Beroun) desetiminutový osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 560.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Husák, Kříž, Kolář, Míka, Žovinec, Drábek - Rudovský, Hašek, Simon - Mrňa, Kloz, Šinágl - Kafan, Slížek, Antončík - Hlusička.

Medvědi Beroun 1933: Sedláček - Šulc, Kaláb, Jebavý, Knesl, Krejčí, Malý, Beneš, Přindiš - Hrdel, Lenc, Jonáš - Plichta, Doležal, Fiedler - Kadlec, Stromko, Bárta - Čurda, Kopec, Hošťálek.

Domácí vlétli do utkání aktivněji a ihned si vykoledovali dva fauly Medvědů. Ve dvojnásobné přesilovce se však nedokázali prosadit. Sedláček téměř nemusel zasahovat proti nepřesným střelám. Hostům se naopak podařila využít hned první přesilovka. Kafan odešel na trestnou lavici za nedovolené bránění. Jonáš Fiedler vyjel nikým nehlídán od levého mantinelu až před branku, kde forhendovou kličkou překonal Petra Přikryla.

Ve třinácté minutě šli Medvědi dokonce do dvoubrankového vedení. Jonáš vystihl domácí rozehrávku, našel Lence, kterému ještě Přikryl v pádu vypíchl kotouč, ale na dorážku Zbyňka Hrdela z mezikruží už nestači. Hru již od začátku zápasu kouskovala řada vyloučení, proto se do konce prvního dějství již nic zajímavého na ledové ploše neudálo.

Po přestávce mohli Medvědi navýšit své vedení. Kneslova střela z pravého kruhu se převalila přes lapačku domácího brankáře a mířila do sítě. Těsně před brankovou čarou ji ale zachytil litoměřický kapitán Slížek a odpálil kotouč do středního pásma. Ve 25. minutě se naopak zadařilo Litoměřickým. Jakub Kolář napřihál na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Krátce po této brance odešel na trestnou lavici hostující Stromko a kališníci znovu udeřili. Jaroslav Hašek nahodil puk od levého mantinelu před branku, kde jej tečoval Jan Rudovský mezi Sedláčkovy betony.

V polovině zápasu měl hned dvě šance na skórování Jan Kloz. Dostal se do rychlého brejku, ale byl atakován a kotouč poslal do levé tyče. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení. K tomu se postavil sám faulovaný, ale ani tentokrát se neprosadil. Jeho střelu k levé tyči hostující brankář vyrazil pravým betonem. Ve 34. minutě vyhodil Vojtěch Sedláček kotouč do ochranné sítě a oslabil svůj tým. V přesilové hře se dvakrát ke střele dostal Ondřej Kříž. Nejprve trefil hostujcího brankáře do hrudi, svou další ránu od modré už však zavěsil přesně do pravého horního růžku berounské branky a poslal svůj tým poprvé do vedení.

Poslední dvacetiminutovka se nesla v duchu zmařených šancí. Oba brankáři, před nedávnem ještě spoluhráči Petr Přikryl a Vojtěch Sedláček se proti šancím obou týmů překonávali. Stav 3:2 trval až do 57. minuty. V ní domácím vyšla na jedničku přesilovková kombinace, během které si kotouč vyměnili Míka s Žovincem, který našel přesnou přihrávkou u pravé tyče číhajícího Kryštofa Kafana. Litoměřický útočník se neomylně trefil do odkryté sítě, Sedláček se proti němu nestačil přesunout. O tom, že to byla branka vítězná rozhodla situace o dvě minuty později. Medvědi hráli bez brankáře a střelu Šulce od modré tečoval před Přikrylem Tomáš Doležal. Skóre 4:3 pro domácí tým vydrželo až do závěrečné sirény a Litoměřičtí se mohli radovat ze zisku cenných tří bodů.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice

Dnes jsme se ke třem bodům trošku protrápili. Hodně špatná byla první třetina. Ve druhé jsme se zvedli, a dokonce jsme využili dvě přesilovky. Já se nechci vymlouvat, ale dnes nastoupil tým bez devíti hráčů základní sestavy a trápí nás strašná marodka. I dnes hráli čtyři hráči se sebezapřením a pod léky. Dnes tým v této sestavě ukázal morální sílu a jsem moc rád, že hráči ukázali srdce a utkání obrátili ve svůj prospěch. Pevně doufám, že se z těch devíti marodů někdo dá do soboty do pořádku a že už nikdo na marodku nepřibude, protože tady nějaké náznaky jsou. Snad dáme sestavu nějak dohromady. V dnešním zápase hrály oba týmy trochu nedisciplinovaně, o čemž svědčí vysoký počet vyloučených. Ale bylo to na obě strany a rozhodčí pískal to, co viděl. Myslím si, že si nikdo nemůžeme na nic stěžovat. Je to hokej a vyloučení k tomu patří.