Vybojovaná výhra v samostatných nájezdech nad hosty z Milevska je tím nejlepším rozloučením s dlouholetým domovem litoměřického hokeje. Domácí hráči se vyrovnali s nepřízní rozhodčích a spolu s diváky mohli po úspěšných nájezdech, ve kterých zazářil Martin Volke a Jaroslav Horejsek bouřlivě oslavit vítězství. Díky skvělému kolektivnímu výkonu se tak po dlouhých týdnech posouvají alespoň o jednu příčku výš.

21. kolo

3:2sn

1:0, 1:2, 0:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZVVZ Milevsko

Branky a nahrávky: 6.Patzenhauer (Zámečník, Horejsek), 28. Hlusička (Buďa), 65. Horejsek - 30. Krejčí (Kořánek), 37. Suchánek (Krejčí). Rozhodčí: Vojtěchovský - Chochola, Marek. Vyloučení: 9:7, navíc Patzenhauer 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 627. Střely na branku: 31:27.

HC Stadion Litoměřice: Volke(Koblischke) - Vejvoda, Katenböck, Šindela, Hillmich, Kolbaba, Musílek, Bauer, Hanzl, Svoboda, Patzenhauer, Procházka, Horejsek, Tvrzník, Petrus, Buďa, Hlusička, Zámečník, Hudec

HC ZVVZ Milevsko: Svoboda D.(Svoboda F.) - Procházka R., Schmied, Štych, Žlůva, Procházka O., Chaloupka, Matouš, Štefan, Kořánek, Krejčí, Hamerle, Šperger, Müller, Urbanec, Filipi, Fořt, Suchánek, Kálal

Na začátku utkání se velkým nasazením a bojovností prosazovali hlavně Litoměřičtí do řady šancí. V první se ocitl již v úvodní minutě Petr Procházka, jehož formace byla celý zápas velkou hrozbou pro hostující obranu. Ani úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Vlastimil Patzenhauer se z rychlého protiútoku prosadil výstavní ranou do horního rohu branky. Ve zbytku první dvacetiminutovky se šance střídaly na obou stranách, ale více ze hry měli i tak domácí. Další velkou šanci dvojice Procházka - Hlusička zastavila bohužel siréna ukončující třetinu.

V úvodu druhé části se ani jedno z mužstev nemohlo usadit v útočném pásmu. Obrat však nastal o pár okamžiků později a dokonce několikrát zazvonila tyč obou branek. Brankáři se tak náležitě zapotili a diváci se nenudili. Brzy obě mužstva nasadila vysoké tempo a zápas nabíral stále více na obrátkách. Kromě pohledných hokejových momentů se však objevovaly situace, po kterých obvykle následuje dvouminutový trest a cesta hráče na trestnou lavici. V případě tohoto duelu to ovšem zcela neplatilo a sporné zákroky se nerušeně hromadily. Hráči ale nezapomněli ani na své hokejové umění, a to sebou přineslo tři branky. Nejprve Jakub Hlusička využil přihrávku zpoza branky a pěknou střelou zvýšil na 2:0. Poté se ale ujali režie utkání hosté a ještě do přestávky dokázali srovnat skóre. Po brance Krejčího ze 30. minuty vstřelil branku s přispěním domácího obránce i Suchánek a se stavem 2:2 na tabuli časomíry odcházela obě mužstva do šaten.

Třetí třetina již tolik pohledného nenabídla, což byla zásluha vyrovnaného stavu a také narůstající tvrdosti a četnosti sporných zákroků za které hráči putovali na trestnou lavici. Častěji však zůstávaly rozhodčím zcela nepovšimnuty. Neunikaly však domácím fanouškům. Hráči na obou stranách se snažili vstřelit vítězný gól, což se jim zásluhou obou brankářů nedařilo a ti se mohli pochlubit řadou pohledných zákroků. Jak se blížil závěr utkání, sporných momentů na ledě přibývalo a diváci i hráči se začali bouřit proti rozhodnutím rozhodčích. Netrvalo dlouho a na jejich adresu se sneslo nespočet výtek. Vášně pomalu rozdmýchávali zejména hosté, zatímco Litoměřičtí se snažili konflikty urovnat domluvou s hlavním sudím. Vyšlo však najevo, že slova byla v těchto okamžicích zbytečná a tak přišly na řadu činy. Souboje mezi hráči připomínaly boje rozzuřených zápasníků. Všemu však ještě nebyl konec. Stav 2:2 svítil na časomíře i po 60 minutách a utkání dospělo do prodloužení.

V něm se nejdříve domácí pokoušeli o vstřelení branky, poté však byli opět evidentně sporně vyloučeni. Pohár trpělivosti hráčů viditelně přetekl a první to odnesl Vlastimil Patzenhauer vyloučením na 5 minut a do konce utkání. To bylo moc na všechny domácí hráče a diváky, kteří ve vzteku zasypali ledovou plochu mnoha předměty, hlavně lahvemi a plechovkami. Po uklizení ledu se opět vhazovalo, ale v tu chvíli hráči hostů začali provokovat zákroky za hranicí pravidel i únosnosti k hromadné šarvátce, kterou vše nakonec skončilo. Poslední kapkou byl tvrdý nájezd do brankáře Volkeho. Téměř všichni hráči se do potyčky zapojili a led byl opět plný plechovek a jiných cizích předmětů. Za vše byli ovšem vyloučeni pouze dva hráči, po jednom na každé straně a téměř zaplněná domácí hala hromovým pokřikem vyháněla hráče Milevska pryč z arény. Poslední minuta prodloužení byla dohrána zdánlivě pouze z povinnosti a zápas tak dospěl k samostatným nájezdům.

Fanoušci Litoměřic v nich vydatně podporovali své oblíbence, naopak hostující hráči si při nich nevyslechli nic pěkného a v pokřicích se značila znatelná nepřízeň. Martin Volke a Jaroslav Horejsek se nakonec stali hrdiny. Prvně jmenovaný vychytal všechny nájezdníky z Milevska a domácí útočník vstřelil již v první sérii vítězný gól. Poté, co poslední hráč hostů při svém nájezdu zklamal, vypukla na celém stadionu obrovská a ničím nerušená vlna radosti. Domácí hráči začali slavit na ledě se svými věrnými příznivci. Proběhlo jedno velké skupinové a řada individuálních focení s jednotlivými hráči, kteří byli zároveň zasypáváni mnoha gratulacemi. Všichni se tak společně rozloučili s domácím sportovním svatostánkem, na který se vrátí až v jeho zmodernizované podobě za dva roky.