Další výhra v kapse! Stadion si poradil s Frýdkem-Místkem a na druhém konci republiky zapsal důležitou výhru 5:1. O triumf se gólově postarali Matěj Beran, Jakub Konečný, Martin Procházka a Marek Berka, jenž vsítil dokonce dvě branky. Kališníci se tak radují z druhého vítězství v řadě.

31. kolo

1:5

0:1, 0:2, 1:2

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 54. Haman (Klimša, Tomi) – 2. Berka (M. Beran, Miškář), 21. M. Beran (Miškář), 25. Konečný (Procházka), 43. Berka (Jindra, Soukup), 52. Procházka (M. Beran, Kremláček). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Gančarčík, Zedník.. Vyloučení: 2:4. Bez využití: . V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 28:43. Zblokované střely: 14:7. Vhazování: 39:36. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Frýdek-Místek: Honzík – Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Z. Malík, Repe, J. Michálek – R. Veselý, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), D. Kindl, Klimša (A) – Macháček, Peterek, Tomi – Matiaško, Stuchlík, Ramik.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský – Jícha, Válek, M. Kadlec – M. Beran, Miškář, Procházka – Jindra, Soukup, Berka – L. Stehlík, Urban, Konečný.

Kališníci odstartovali bitvu ve Frýdku na jedničku a už po necelých dvou minutách od úvodního buly oslavili první branku. Miškář nahrál z levé strany rozjetému Matěji Beranovi, který zpracoval letící kotouč a okamžitě vypálil. Honzík kotouč vyrazil pouze před sebe, čehož využil Marek Berka, jenž se ve skrumáži před domácí klecí pohotově zorientoval a zacílil přesně do frýdecké svatyně.

Na opačné straně kluziště prověřil Krále ranou ze středové čáry Hrachovský, litoměřický brankář si ale bez potíží poradil a kotouč ukryl do lapačky. V 5. minutě zacílil z levého kruhu Procházka, domácí brankář jeho ránu ale vytěsnil pomocí betonu.

Následně zlikvidoval i Macháčkovu dělovku z první od pravé tyčky a Repeho projektil od modré. Stadion tak odcházel do kabiny s těsným jednobrankovým náskokem. Úvod prostřední periody však opět patřil hráčům v litoměřických barvách. V čase 20:45 ujeli do přečíslení Beran s Miškářem, vyměnili si několik přihrávek, rozhýbali brankáře a udeřili. Parádní akci nejproduktivnější dvojice Stadionu zakončil prvně jmenovaný Matěj Beran, který po nahrávce z levé strany zacílil k pravé tyči odkryté klece.

Kališníci i po dvou brankách zůstali při střelecké chuti a v průběhu 26. minuty zaúřadovali potřetí. Ve vlastním oslabení vybojoval puk na modré čáře Martin Procházka, prosvištěl po levé straně kluziště a naservíroval kotouč Jakubu Konečnému, jenž si nabruslil mezi kruhy a nekompromisní dělovkou propálil Honzíka.

Rysi se ve 36. minutě dočkali vyrovnání. Neradovali se ale příliš dlouho. Domácí útočník dorazil kotouč do sítě i s brankářem Králem a rozhodčí branku neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Chvíli před sirénou se zkoušel prosadit Kadlec, jeho projektil z mezikruží ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci.

Stejně jako předchozí dvě třetiny načali Litoměřičtí úspěšně i závěrečné dějství. V čase 42:03 si najel od mantinelu na pravý kruh Marek Berka a nekompromisní ranou pod horní tyčku navýšil kališnické vedení.

Ze strany Stadionu to zdaleka nebylo vše. Necelých deset minut před sirénou nahodil Kremláček puk od levého mantinelu na domácí klec. Puk nejprve zkrotil Matěj Beran, který ho ještě posunul před branku na Martina Procházku. Litoměřická třiadvacítka neváhala a zblízka doklepla kotouč do sítě.

V čase 53:44 se o slovo důrazně přihlásili domácí. Tomi nahrál z pravého kruhu Filipu Hamanovi, ten se nerozpakoval a projektilem z levého kruhu propálil Krále. Víc už se toho na ledové ploše nestalo a kališníci po výhře se Slavií získali další cenný skalp.