Parádní začátek nestačil. Stadion opět prohrál a Jihlava má mečbol

Zveřejněno 06.03.2019 | Martina Kramerová
Stadion ve čtvrtém duelu čtvrtfinále nestačil na Duklu a prohrál výsledkem 3:6. Přestože se domácí dostali hned na začátku do dvoubrankového vedení, nesložili hosté zbraně a ještě před koncem první třetiny bylo vyrovnáno. Pak sice zaúřadoval Shchegolkov a kališníci opět vedli, na čtybrankovou sérii Jihlavy už ale nedokázali zareagovat. Mužstvo z Vysočiny si tak odváží z Kalich Areny další výhru i mečbol celé série.
ČF4, středa 6.3.2019, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:6

(3:2, 0:3, 0:1)

Jihlava

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 2. Šik (Pavlas, Jánský), 4. Jánský (Korkiakoski, Šik) (TS), 19. Ščegolkov (Svoboda, Dluhoš) – 4. Bezúch (Jiránek, J. Pohl), 19. Jiránek (Matějíček, A. Zeman), 22. Dostálek (Harkabus), 26. M. Hlinka (Anděl, Půža), 35. Klíma (Půža). Rozhodčí: Dědek, Kostourek – Otáhal, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 700. Střely na branku: 17:35. Zblokované střely: 6:9. Vhazování: 25:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6.

Litoměřice

Tomáš Král (Michajlov) – Dluhoš, Pavlas, Smetana, Klejna, Marcel, Havlík – Voženílek, Korkiakoski, Jánský – Průžek, D. Merta, M. Kadlec – Ščegolkov, Šik, Svoboda – Kropáček, Štohanzl, Jirásek – Sklenář.

Jihlava

Lundström (Brož) – Kajínek, J. Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, J. Holý, D. Váňa – Anděl, Skořepa, Čachotský – Harkabus, M. Hlinka, Dostálek – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Klíma, Osmík, Hrníčko.
 

Reportáž

Kališníci se z úterní prohry oklepali velmi rychle a už ve 2. minutě zvedli přihlížející diváky ze sedaček úvodní trefou. Jánský přihrál podél modré Pavlasovi, který prudce vypálil. Jeho dalekonosný projektil otečoval Otakar Šik a kotouč doplachtil až za Lundströmova záda.

Časomíra neukrojila ještě ani dvě minuty, když Stadion udeřil podruhé. Korkiakoski objel hostující svatyni a neservíroval kotouč Peteru Jánskému, který se ranou ze spodní hrany levého kruhu nemýlil.

Gólové hody vzápětí pokračovaly. Ke smůle litoměřické střídačky však tentokrát branka nepadla do soupeřovy sítě. V čase 03:41 se před Králem dostal k dorážce Juraj Bezúch a postaral se o první gól Jihlavy.

Dukla mohla následně dokonce vyrovnat. Maskovaný muž v litoměřických barvách však zamezil takřka jistému gólu, když do střely, jež mířila do zcela odkryté klece, pohotově vložil hůl. Na počátku 19. minuty se vřítil do útočného pásma Matějíček. Jeho pokus sice neuspěl, následná dorážka Tomáše Jiránka už ale ano, a tak mužstvo z Vysočiny srovnalo krok.

Rychlý gólový kontr na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 18:28 se po levé straně protáhl Vadim Shchegolkov a dělovkou z levého kruhu prostřelil Lundströma. Úvod prostřední dvacetiminutovky se lépe vydařil hostům. Po necelých dvou minutách od prvního buly uzmul po chybě domácích u mantinelu kotouč Harkabus, jenž nahrál najíždějícímu Vlastimilu Dostálkovi, a ten nezaváhal.

V polovině 26. minuty Dukla otočila skóre, když po rychlém kombinaci zakončil golfákem z pravého kruhu Michal Hlinka. Střelecká chuť Jihlavským vydržela i ve zbytku třetiny. Těsný náskok dokonce navýšili o dvě branky. Po Půžově střele se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Lukáš Klíma a pohotovou dorážkou upravil skóre na 5:3. To ještě uzavřel šestým zásahem Josef Skořepa. Jihlava si tak připsala triumf a vede celou sérii 3:1.

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„V tomhle zápase bylo vidět, že už nám trošku došly síly. Poslední měsíc hrajeme na pár lidí, máme úzký kádr. Do toho přišlo pár zranění, nemoci. Sestavu jsme museli lepit. Přesto jsme měli dobrý začátek. Od druhé třetiny už nám docházely síly a úplně jsme vypadli ze systému. Dostali jsme laciné branky a už neměli sílu na zvrat. Klukům ale nemám co vytknout. Hrají vyrovnané zápasy s favoritem na postup. Taková utkání jsou pro ně cenné zkušenosti.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Chtěli jsme daleko víc jak domácí. I za stavu 3:2 nás to nezlomilo, šli jsme si za svým a myslím, že si odtud po právu odvážíme dvě vítězství za sebou.“