Start, jaký by si přál snad každý. Litoměřičtí fanoušci si museli po silvestrovském veselí na první zápas kalendářního roku počkat celý týden. Delší pauza se však vyplatila. Stadion se na vlastním ledě střetl s Prostějovem a vyprovodil Jestřáby výsledkem 5:1. Skóre načal už v úvodu Filip Helt, který zaznamenal dokonce dvě branky. Trefili se ještě Martin Kadlec, Patrik Marcel a Jaroslav Dvořák. Za hosty pouze korigoval Nouza a kališníci zapsali v souboji s papírovým favoritem plný bodový zisk.

43. kolo

5:1

2:0, 1:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Helt (M. Havelka), 12. M. Kadlec (J. Kloz, Pavlas), 29. Helt, 46. Marcel (Jícha, J. Dvořák), 57. J. Dvořák (Strejček, Korkiakoski) – 36. Nouza (Krejčí, Kolář). Rozhodčí: Grech, Kopeček – Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:25. Diváci: 911. Zblokované střely: 19:5. Vhazování: 29:42. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – Šik, J. Kloz, M. Kadlec – Jícha, Korkiakoski, Jánský – Helt, M. Havelka, J. Dvořák – Sklenář, Jirásek, Eret.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant, Mikliš, Krejčí – Starý, Račuk, Nouza – Prokeš, Venkrbec, Karpov – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.

Tak to byl úvod jako hrom. Kališníci si první domácí duel letošního kalendářního roku hned na začátku pěkně osladili a už ve 2. minutě slavili první branku. Filip Helt se na modré dostal k puku, proháčkoval se mezi hostujícím obránci a pěkný sóloúnik zakončil z hranice brankoviště forhendovou ranou k levé tyči.

Když časomíra ukrojila necelých 12 minut, zvedali litoměřičtí fanoušci opět ruce nahoru. Kloz nahrál zpoza branky Martinu Kadlecovi, který vyslal na Neužila parádní dělovku z mezikruží a navýšil skóre už na 2:0.

Na startu druhého dějství se do zajímavé situace dostal nováček Jánský, který chtěl dobýt prostějovskou klec pokusem k pravé tyči. V souboji s bránícím Nouzou ale neuspěl a z šance nebylo nic. Litoměřice si zmařenou příležitost nemusely vyčítat. V čase 28:24 zavelel opět Filip Helt. Ten si najel za soupeřovu svatyni a chtěl nahrát do předbrankového prostoru, kotouč se však od jednoho z obránců odrazil přímo do sítě.

Necelých pět minut před sirénou uzmuli svůj dílek slávy také hosté. Jestřábí úderník Tomáš Nouza projel středním pásmem a následně vyslal na Krále od modré prudký projektil. Jeho golfák zapadl za brankovou čáru a Prostějov snížil na rozdíl dvou tref.

Litoměřice si však brzy vzaly svůj vysoký náskok zpět. Zkraje 46. minuty se Jícha prodral podél pravého mantinelu a přihrál Dvořákovi, který se vydal na zteč jestřábí kleci. Na hraně levého kruhu pak místo střely zvolil nahrávku pod sebe na volného Patrika Marcela, jenž si srovnal kotouč na holi a pohotovou ranou propálil Neužila.

Prostějov to v samotném závěru zkusil v šesti, ani to ale Moravanům nepomohlo. Spíš uškodilo. Gólový účet zápasu se po zásahu Jaroslava Dvořáka do prázdné branky ještě navýšil v neprospěch Jestřábů. Stadion tak zvítězil 5:1 a zaznamenal důležité tři body.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že na nás byla znát delší pauza, kterou jsme měli od zápasu na Slavii. Trochu obtížněji jsme se do utkání dostávali. Ale pomohli jsme si rychlými góly, měli jsme po celý zápas lepší pohyb a zaslouženě vyhráli.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Z našeho pohledu ovlivnila utkání hromada individuálních chyb. Jsem zklamaný z přístupu týmu, jak jsem říkal již v kabině. Kdybychom dnes pustili tým do džungle na přežití, tak by neobstál, protože kluci se spolu nedomluví. Musíme ale pracovat dál. Zejména na tom, abychom zastavili sérii venkovních porážek.