Stadion vyválčil na domácím ledě další tři body. V duelu proti Frýdku si postupně vypracoval díky dvěma trefám Marka Berky a jedné brance Martina Procházky tříbrankový náskok. Hosté sice dokázali snížit, víc toho ale nestihli. Kališnické skóre ještě v závěru vylepšil znovu Martin Procházka, jenž svým druhým zásahem definitivně zpečetil vítězství.

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 2. Berka, 20. Procházka (Jánský, Marcel), 33. Berka (Moravec, Pajer), 60. Procházka (Jánský, Holý)– 39. Šepelev (Flok, Stuchlík). Rozhodčí: Souček, Šindel – Maštalíř, Coubal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 37:20. Zblokované střely: 12:8. Vhazování: 35:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý (C), Černohorský, Háva – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Jánský – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Moravec, Pajer.

HC Frýdek-Místek: Kacetl – Z. Malík, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, J. Michálek – Klimša (A), Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, D. Kindl – Tomi, Przybyla, Kaukič – Flok, Stuchlík, Ramik.

Úvod z říše snů. Takový byl začátek utkání s Frýdkem, ve kterém se kališníci dostali velmi brzy do vedení. V čase 01:42 ze středového kruhu vystřelil Černohorský. Jeho rána Kacetla sice nepřekvapila, frýdecký brankář si ale puk špatně zpracoval, čehož okamžitě využil najíždějící Marek Berka a doklepl kotouč do sítě.

Chvíli po polovině první třetiny mohli hosté srovnat. Martynek vypálil z levého kruhu a Král dokázal kotouč pouze vyrazit. Nikdo z hráčů rysů ale nedosáhl na dorážku, takže z velké šance nebylo nic.

V ofenzivě se na druhé straně blýskl Moravec, jenž na frýdeckou klec vyslal tvrdý projektil z pravého kruhu. Kacetl ale včas sklapl betony. Pár okamžiků před sirénou Stadion navýšil těsný náskok. Martin Procházka převzal po Jánského přihrávce kotouč ve středním pásmu, ujel frýdecko-místeckým obráncům a vlastní sóloakci vyšperkoval parádním bekhendem, kterým překonal hostujícího brankáře.

Šestadvacátá minuta přinesla slušnou příležitost rysům. Tomi vyrazil do samostatného úniku a zacílil z kruhu. Král ale skvěle zasáhl betonem. Po Urbanově dělovce z pravého kruhu poté na opačné půlce kluziště zazvonila tyčka.

V čase 32:49 domácí odskočili na rozdíl tří gólů. Kališníci za hostující klecí vyválčili puk, ten převzal před brankovištěm Marek Berka a bekhendovou ranou rozvlnil síť frýdecké svatyně. Když do konce prostředního dějství chybělo osmnáct vteřin, oslavili gólový úspěch také rysi. Po pěkné kombinaci hostů napřáhl od modré Aleksandr Šepelev a z dálky propálil Krále.

Rysi sice v závěrečné periodě přidal plyn a počastovali litoměřickou svatyni řadou střel, ani jediná však neskončila za Královými zády. Na závěr to Frýdek ještě zkusil v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy ale naopak inkasoval. V čase 59:24 si Martin Procházka zpracoval puk po nahrávce zprava a dopravil puk až za brankovou čáru. Stadion si tak připsal další triumf.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme velmi rádi, že jsme doma potvrdili minulé vítězství. S průběhem utkání i hrou jsme spokojeni.“

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Ve třetím střídání jsme si dali vlastní gól. Snažili jsme se, dřeli jsme celou dobu. Chtěli jsme hrát jednoduše, na brejky, mít dobré obranné pásmo. Tahali jsme ale za kratší konec a i z toho mála šancí, co jsme měli, jsme vytěžili jen jeden gól a to je na jakýkoliv zisk prostě málo.“