O vítězství Stadionu rozhodly nájezdy

Zveřejněno 10.02.2016 | Vojtěch Martinek, Petra Pilbauerová
V Edenu kališníci v dovednostních soutěžích padli, dnes byli o něco úspěšnější! První trefu v zápase padesátého kola mezi Litoměřicemi a Kadaní zaznamenal Lukáš Nedvídek. O dvě minuty později se ale začínalo od znovu zásluhou Roberta Černého. Hostům se povedlo vstřelit ještě jednu branku v druhé třetině a Stadion tak musel v posledních dvaceti minutách vyrovnat. Zápas poslal do prodloužení svou třetí brankou v sezóně Lukáš Vantuch. V prodloužení se nikdo neprosadil a musely tak rozhodnout dovednostní soutěže, ve který o výhře kališníků rozhodl Zdeněk Doležal.
50. kolo, středa 10.2.2016, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:2 sn

(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Kadaň

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 6. Nedvídek (Toman, Kalla), 47. Vantuch (Nedvídek, Kopta), rozh. náj. Doležal - 8. Černý (Trefný, Kadlec), 23. Vrána (Koblasa, Trefný). Rozhodčí: Petružálek - Bosák, Coufal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 760. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Litoměřice

Svoboda (Pavelka) – Plášil, Toman, Piegl, Pavlas, Šulc, Jebavý, Bažant, Mikliš – Horna, Kalla, Švagrovský – Vantuch, Nedvídek, Kopta – Přeučil, Doležal, Beránek – Berger, Racek, Valášek

Kadaň

Čech (Dvořák) – Trefný, Černý, Tejnor, Kolařík, Drobný, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chlouba – Koblasa, Vrána, Vaněk – Veselý, Šťovíček, Ringler – Deveri
 

Reportáž

Kališníci svoji padesátou bitvu svedli proti severočeskému soupeři z Kadaně, který si v současné době neprochází zrovna slibným obdobím. Hosté se proto ihned po zahajovacím buly vrhli proti bráně domácích a Svoboda se tak musel potýkat s prvním zákrokem již v úvodních vteřinách hry. Utkání postupem času probíhalo podobným stylem, ale Vrána s Koblasou svou přemotivovaností poslali svůj tým do tří. Domácí neváhali a po pár vteřinách dali svým fanouškům první důvod k radosti. Milan Toman našel na pravém bodu pro vhazování napřaženého Lukáše Nedvídka, který poslal kotouč do odkryté klece. Radost však netrvala dlouho. V pokračující přesilovce pět na čtyři se domácím nedařilo udržet v útočném pásmu a po jejím skončení šli do čtyř sami. Lukáš Vantuch v rohu kluziště nešetrně zasáhl Trefného do obličeje a šel si sednout na trestnou lavici.

Vyrovnávací branka hostí přišla v osmé minutě. Trefného přihrávka se odrazila od brusle jednoho z bránící čtveřice přímo do tyče, u které stál připravený Robert Černý a doklepl kotouč za bezmocného Svobodu. Tempo hry se postupně srovnalo. Vylučovalo se ještě jednou a to na obou stranách, ale další využitá přesilovka k vidění nebyla. Očím přihlížejících ale nemohly uniknout nebezpečné střely z holí domácích Jakuba Šulce a Davida Švagrovského. Soupeř se zase předvedl několika samostatnými úniky, ale litoměřičtí každému z nich učinili včas přítrž.

I v začátku druhé dvacetiminutovky bylo vidět více pohybu u hostujícího týmu. Z toho také pramenila jejich druhá branka. Lukáš Vrána zavezl kotouč do útočného pásma a přesnou ranou nad Svobodův pravý beton rozjásal černožlutou střídačku. Rozjetá Kadaň se následně dopustila dvou přestupků. Z kluziště se nejprve poroučel Václav Kolařík a poté Jaromír Kverka. Na situaci to ale nic nezměnilo a hra posléze ztratila na své zajímavosti tím, že ani jeden z celků pořádně nevěděl, co si s pukem počít. Hosté ze své aktivity neslevili až do konce prostřední periody, která se uzavřela vyloučením kapitána domácích.

Část trestu se promítla i do posledního dějství a domácí tak závěr hry začaly ve čtyřech. Jakmile byli na ledě kompletní, namířili si to přímo proti kadaňské obraně. S Doležalovou špatně mířenou střelou neměl Jakub Čech velké potíže, ale dělovku z hole Petra Beránka už musel zlikvidovat lapačkou. Následovala další oboustranná nadílka trestných minut, ale zajímavé věci se začaly dít až po vypršení přesilovek. Lukáš Vantuch obstaral pro kališníky z mezikruží vyrovnávací branku, která domácím přinesla i notnou dávku energie. Díky tomu byl Stadion do konce zápasu trošku aktivnější, i když Kadaň také nebyla bez šance.

Šedesátiminutová základní hrací doba o výsledku hry nerozhodla, stejně tak nebylo o vítězi jasno po prodloužení. V samostatných nájezdech proměnil pouze domácí Zdeněk Doležal a většina výhry tak zůstala v Litoměřicích.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): 40 minut z utkání byl výkon mužstva špatný, ale nechyběla obrovská přemíra snahy. Na hráčích byla znát také nervozita. Do zápasu jsme se nemohli dostat. Objevily se zlomové okamžiky, kdy jsme se dostali do vedení, ale jakmile jsme se uklidnili, vstřelili jsme si v podstatě vlastní gól. Ve druhé třetině nás srazila k zemi přesilovka pět na tři, kterou jsme neodehráli dobře. Poté jsme se trápili, ale podržel nás Adam Svoboda. Za dva body můžeme být jen rádi.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Máme za sebou vyrovnaný a dramatický zápas. Pokud matadoři s extraligovými zkušenostmi nedokáží proměnit to, co se nám dnes proměnit nepodařilo, tak v tom případě nemůžeme vyhrát. Věřil jsem, že režie Romana Chlouby přinese větší úspěch. Je to hráč s extraligovými zkušenostmi, ale dnes nás poslal ke dnu. Víc šancí jsme už mít nemohli.

 

Fotogalerie