Litoměřičtí začali přípravu na novou sezonu prohrou, když nestačili na extraligový Litvínov. Zápas otevřel svým gólem Přemysl Svoboda. Verva ale druhou třetinu začala aktivněji, z čehož pramenily dva góly v Zajíčkově síti, které vsítili Helt a Jindra. Kališníci se nevzdali a skóre vzápětí srovnali, když se prosadil Korkiakoski. Litvínov si ale ve třetí třetině vzal vedení zpět po brance Lukeše. Vzápětí se prosadil Hübl a o vítězi bylo rozhodnuto.

Příprava

2:4

1:0, 1:2, 0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Štohanzl), 37. Korkiakoski (Kadlec, Marcel) – 25. Helt (Hanzl, Ščotka), 34. Jindra (Hübl), 47. Lukeš (Jánošík, Válek), 57. Hübl (Jánošík, Helt). Rozhodčí: Vyštejn, Luczków – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1020. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Stadion Litoměřice: Zajíček – Marcel, Klejna, Šesták, Strejček, Mlčák, Doudera, Dajčar – Kadlec (C), Korkiakoski, Kangas, Voženílek, Střondala (A), Jánský, Šik, Štohanzl, Svoboda (A), Kropáček, Arnošt, Jouza

HC Verva Litvínov: Honzík – Jánošík, Říha, Kubát, Háva, Štich, Ščotka – Lukeš (A), Hübl, Válek, Bartoš, Mikúš, Zygmunt, Helt, Hanzl, Drašar, Jindra

Utkání začali aktivněji domácí, když si první šanci připsal Arnošt. Kališníci nepolevovali ve svém tlaku a v čase 7:35 vsítili první branku. Přemysl Svoboda si vybruslil před Honzíka a zavěsil pod horní tyčku. Další šanci si připsal znovu velmi aktivní hráč se sedmičkou na zádech, jeho střelu pokryl hostující brankář.

V 12. minutě se do velmi dobré střelecké pozice dostal Hübl, Zajíček ale jeho střelu viděl a lapačkou zakročil. V 16. minutě si domácí zahráli první přesilovou hru, když byl vyloučen Štich za podražení. Litoměřičtí si v nabídnuté početní výhodě nedokázali vybudovat téměř žádnou šanci a tak první přesilovka domácích zůstala nevyužitá. O pár desítek sekund později ale byla Verva znovu ve čtyřech, když byl vyloučen Bartoš.

Ve dvacáté druhé minutě vstřelil branku z pravého kruhu Jánský, jenže trefa nebyla uznána pro přihrávku rukou. O minutu později si Markus Korkiakoski vyjel od levého mantinelu a bekhendovou střelou zkoušel překonat Honzíka, avšak neúspěšně.

V čase 24:12 se ale radoval Litvínov, když se prosadil přízemní střelou Filip Helt. V polovině zápasu si obrovskou šanci připsal Ščotka, kterému chyběly pouze centimetry od vstřelení branky, ale výborně na brankové čáře zasáhl jeden z domácích hráčů. Verva poté dále obléhala domácí branku.

V 34. minutě už ale Litvínov vedl. V čase 33:53 se prosadil David Jindra. O pár minut později si krásnou branku připsal Markus Korkiakoski, který objel hostující klec a pohotově zavěsil á la Granlund. V čase 36:21 tak svítilo na tabuli opět nerozhodné skóre.

Třetí periodu začal aktivněji Litvínov. V 45. minutě se do šance téměř dostali kališníci, ale výborný obranný zákrok jednoho z hostujících hráčů šanci překazil. O pár chvil později domácí vstřelili branku, kterou ale hlavní rozhodčí nemohl uznat, protože byla docílena rukou.

V čase 46:27 se Litvínovští opět dostali do vedení. Jánošík přihrával před branku Františku Lukešovi, jeho první pokus ještě dokázal Zajíček zlikvidovat, na druhý už byl ale krátký. V 48. minutě se do další velké šance dostal Hanzl, domácí brankář nadvakrát jeho pokus zneškodnil.

Vzápětí se znovu prosadili hosté, Viktor Hübl si nabruslil mezi kruhy a svou střelou překonal litoměřického gólmana. O vítězi tak bylo rozhodnuto.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Z naší strany byla výborná první třetina. Bylo vidět, že kluci mají obrovský hlad po hokeji. Podali až nečekaně dobrý výkon, na to, že to byl náš první zápas. Pak už se samozřejmě projevovala kvalita Litvínova. Od druhé třetiny jsme se trochu ztráceli v systému, což je v této fázi přípravy logické. Těch okýnek pak Litvínov využíval. Celkově jsem ale se zápasem spokojený a ukázali jsme, že mužstvo má nějaký potenciál.

Jiří Šlégr (HC VERVA Litvínov): První třetina vůbec nebyla dobrá. Ba naopak, soupeř šel do svého prvního zápasu s velkou chutí, jednoznačně nás přebruslil, byl lepší. My jsme se dostali jen ke dvěma či třem střelám. Po první třetině jsme si ale něco řekli v kabině, začali jsme lépe bruslit, dohrávat je a dodržovat věci, které jsme si řekli. Nevyužili jsme tedy těch šancí, které jsme měli, ale zůstali jsme u toho. Začali jsme agresivněji napadat a nakonec jsme dokázali zvítězit.