Infarktový zápas, dvoubodový zisk i čtvrtá výhra v řadě. Kališníci sehráli na ledě Šumperka hodně zajímavou bitvu, ve které udolali Draky po nájezdech a připsali si další triumf. Brankami se o něj zasloužil dvěma zásahy Patrik Miškář. Rozhodující "penaltu" pak vsítil Matěj Beran a Litoměřice vezou domů další body.

20.

2:3sn

0:1, 1:1, 1:0 - 0:0

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 38. J. Kučera (Záruba, Spratek), 45. P. Kratochvíl (Tadeáš Král, Dosek) – 17. Miškář (M. Beran, T. Svoboda), 23. Miškář (M. Beran, Urban), rozh. náj. M. Beran. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Novák, Otáhal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:37. Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 26:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Draci PARS Šumperk: Peksa – Záruba, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Viktorin, Dosek – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Baláž (A), Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Spratek, Danielčák, Blaško – J. Kučera.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – L. Stehlík, Jícha, Jánský – Berka, Urban, Konečný – Bernat, Soukup, Pajer.

Utkání na šumperském ledě odstartovaly oba týmy vcelku nervózně a v úvodu prvního dějství si žádný z nich nedokázal vypracovat větší šanci. Kališníci se ale postupně začali osmělovat a v 17. minutě poprvé udeřili. Po Danielčákově vyloučení za vysokou hůl získal Stadion výhodu přesilové hry, kterou takřka okamžitě využil. Zpoza branky si před Peksu v čase 16:16 nabruslil Matěj Beran, šumperský brankář ale jeho pokus vyrazil. Puk se však dostal jen k Patriku Miškářovi, který ranou z pravého kruhu neomylně zacílil za brankovou čáru.

Draci se z inkasované branky nepoučili a zkraje prostředního dějství byli po faulu Bernovského opět nuceni hrát v oslabení. Litoměřičtí i tentokrát nabízenou početní výhodu zužitkovali. A byl u toho znovu Patrik Miškář. Kališnická čtrnáctka si po přihrávce od Berana nabruslila na pravý kruh a povedeným projektilem propálila Peksu.

Po několika promarněných šancích se ve 38. minutě dočkali gólů také Draci. Po přihrávce od pravého mantinelu se v předbrankovém prostoru kališníků dobře zorientoval nováček v šumperském dresu Jan Kučera a pohotově doklepl puk za Beranova záda.

Do závěrečného dějství sice vstoupili velmi aktivně Litoměřičtí, Peksa si ale dokázal se všemi střeleckými pokusy poradit. Byli to naopak Šumperští, kdo mohl oslavit branku. A rovnou vyrovnávací. Ve 45. minutě napřáhl od modré Petr Kratochvíl a srovnal se Stadionem gólový krok.

O chvíli později prověřil Peksu projektilem od modré Černohorský, dračí gólman si ale připsal úspěšný zákrok. Následně střílel z kruhu Berka, Peksa však kotouč vytěsnil pomocí betonu. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm se ani jedna ze střídaček, ani fanoušci u televizních obrazovek či onlajnů gólu nedočkali. V šumperské aréně tak došlo i na samostatné nájezdy. Na šumperské straně v nich uspěl pouze Jaroslav Moučka, na litoměřické trojice Tomáš Svoboda-Matěj Beran a Lukáš Stehlík. Druhý jmenovaný Matěj Beran zapsal vítězný gól a Stadion se mohl radovat ze zisku dvou bodů.