Litoměřičtí hokejisté přivítali v sobotním kole na svém ledě tým Královských lvů z Hradce Králové. Domácí vstoupili do utkání lépe a vyhráli první třetinu. Skóre otevřel Mrňa a po něm se trefil Simon. Lvi dokázali do konce první dvacetiminutovky snížit zásluhou Říhy. Ve druhé třetině hosté převzali v utkání iniciativu a dokázali vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Nejprve se ujala dělovka Roupce a po něm přidal třetí branku hostů Půlpán. Čtvrtý zásah Hradce Králové zaznamenal Švagrovský a Královští lvi odjeli z Litoměřic s plným bodovým ziskem.

45. kolo

2:4

2:1, 0:2, 0:1

HC Stadion Litoměřice - Královští lvi Hradec Králové

Branky a nahrávky: 5. Mrňa (Simon, Gerhát), 8. Simon (Husák, Gerhát) - 16. Říha (Zukal, Brož), 23. Roupec (Třetina), 34. Půlpán T. (Valášek, Půlpán T.), 50. Švagrovský (Tvrdík). Rozhodčí: Schmejkal - Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Kloz (LTM) a Chmelíř (HKR) 10min OT. Využití: 0:1. Diváci: 570. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:4. Postavení mimo hru : 5 - 1 Zakázané uvolnění : 8 - 4 Vhazování : 31 - 36

HC Stadion Litoměřice: Kocián - Martinka, Evan, Kříž, Sobotka, Míka, Husák, Žovinec, Kolář - Kloz, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Simon - Kafan, Slížek, Šinágl - Antončík, Luňák L., Tvrzník.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák F. - Zukal, Drtina, Vágner, Roupec, Čáp, Chmelíř, Kováč - Kubica, Tvrdík, Švagrovský - Říha, Brož, Třetina - Haluza, Macháň, Budínský - Půlpán A., Půlpán T., Valášek - Brida.

Zápas dvou sousedních týmů tabulky začaly aktivněji Litoměřice a Filip Luňák měl od úvodních minut hned práci. Hned v první šanci se Tvrzník obtočil s kotoučem kolem hostující branky a snažil se zasunout puk k pravé tyči, narazil ale na beton hradeckého brankáře. Agresivita v útočném pásmu soupeře se domácím vyplatila a v 5. minutě utkání šli do vedení. Gerhát posunul puk na Simona, ten nahrál přes hostujícího obránce před brankoviště Pavlu Mrňovi, který z bezprostřední blízkosti umístil kotouč do horního růžku. Hosté mohli ihned odpovědět, Brož nahrál z pravého kruhu na Říhu, který si zpravoval kotouč a ihned jej poslal na branku. Mířil však přesně do jejího středu a náruče brankáře Kociána.

Druhý zásah Litoměřice přidaly o tři minuty později. Filip Luňák neudržel střelu Husáka z levé strany, kotouč mu propadl do brankoviště a do odkryté sítě jej pohotově dorazil Dominik Simon. I přes dvougólové vedení domácí v útoku nepolevili a neustále hostujícího brankáře zásobovali prací. Antončík se v jedné z šancí dostal k volné střele před Luňákem, ale hradecký brankář dokázal jeho střelu zlikvidovat vyrážečkou. Na druhé straně Drtina zkusil štěstí střelou ihned po překonání útočné modré, ale nepřekvapil Kociána. Ten svou holí vyrazil kotouč na zadní mantinel. Snížit se hostům podařilo v 16. minutě. Vladimír Říha projel po levém křídle až k domácí brance a střelou pod horní tyč snižuje náskok Litoměřických.

Vyrovnat se Královským lvům podařilo ihned po přestávce z první přesilové hry. Rána Davida Roupceod modré čáry zapadla po teči Haška přesně do levého horního růžku domácího branky. Machaň mohl poslat svůj tým do vedení, ihned po buly se dostal ke střele, ale ta našla pouze pravý beton brankáře Kociána. Hosté se dostali do vedení v 34. minutě, nahození Valáška z levé strany tečoval před brankou mimo dosah brankáře Kociána Tomáš Půlpán. Hradci se tak podařilo smazat dvougólovou ztrátu a dokonce otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Hosté se radovali z branky ještě jednou, tentokrát však rozhodčí gól neuznal kvůli předchozímu signalizovanému trestu pro hradeckého hráče.

O vyrovnání se pokoušeli Litoměřičtí marně, ani jeden z jejich pokusů neskončil za Luňákem. Mezi nejaktivnější hráče Litoměřic patřil Mrňa, který zkoušel střelu přes obránce. Ta mu sice prošla, ale hradecký brankář byl na svém místě připraven zasáhnout. Při další početní výhodě Královští lvi přidali čtvrtou branku. David Švagrovskýprokázal důraz v brankovišti a dotlačil puk do sítě. Přes veškerou snahu litoměřických hráčů však další branka nepřišla a hradečtí hokejisté si z Litoměřic odvezli tři body za výhru 4:2. Díky tomu vítězství si Královští lvi navíc pojistili bodový náskok právě před Litoměřicemi.

Milan Vrzal - HC Stadion Litoměřice

Všichni jsme věděli, jak důležité to bude utkání. Hrálo se prakticky o šest bodů. První třetinu jsme začali dobře a dostali se do vedení dva ku nule. Obrovská škoda byla to, že jsme po individuální chybě dostali branku na dva ku jedné skoro před koncem třetiny. Do kabiny jsme šli za vedení, ale asi jsme nepotřebovali to, aby přestávka byla, protože do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým. To mě strašně mrzí. Začali jsme se bát o výsledek a takto to dopadlo. Zase jsme se dopustili zbytečných faulů v útočném pásmu, a to je špatně. Asi nám uškodilo to brzské vedení. V situaci, kdy nedáváme moc branek, tak jsme za ty branky v první třetině byli rádi. Od druhé třetiny to vypadalo tak, že každý chce, aby už byl konec zápasu. Zápas trvá ale šedesát minut a my byli od druhé třetiny výrazně horší. Každý tým, když prohrává, tak začne hrát něco jiného. To zkoušíme i my. Hradec to zkusil a v utkání se zvedl. My jsme mu to ale naším ustrašeným výkonem také usnadnili. Jdeme ale i teď do každého utkání naplno a budeme hrát o všechno.