Sérii přípravných utkání odstartovali kališníci vítězně. Před domácím publikem dokázali porazit pražskou Slavii 3:2. Poprvé překonal gólmana sešívaných Peter Jánský. Další branky si připsali Matěj Beran a Martin Procházka, jehož zásluhou Stadion využil jednu z početních výhod. Domácí celek na ledě dominoval a zaslouženě si připsal první vítězství.

1. kolo

3:2

1:0, 1:0, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 17. Jánský, 32. Procházka (Jánský), 41. M. Beran (Procházka) - 47. Kuťák (Všetečka, Šteiner), 60. Vrdlovec (Barák). Rozhodčí: Petružálek, Vyštejn – Povová, Kurtin. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Mlčák, Výtisk, Poizl, Jebavý, Holý, Sedláček – Krutil, Beran M., Miškář – Procházka, Berka, Koffer – Jánský, Pšenička, Hašek – Jindra, Damašek, Daniel – Čermák.

HC Slavia Praha: Málek – Duda, Novák, Barák, Veber, Valík, Steinocher, Hovorka – Šteiner, Kuťák, Všetečka – Kafka, Vlček, Doležal – Tomica, Vrdlovec, Slaviček – Kohút, Petrov.

Utkání začalo lépe pro domácí, na začátku druhé minuty se Daniel Vrdlovec vydal za nedovolené bránění na trestnou lavici a věnoval kališníkům početní výhodu. Tu však kališníci nedokázali využít a pokračovalo se za stavu 0:0.

V 17. minutě se na světelné tabuli poprvé změnilo skóre. Peter Jánský si v mezikruží obhodil dva protihráče a vydal se proti Romanu Málkovi. Střelou bekhendem ho překonal a poslal kališníky do jednobrankového vedení.

V čase 23:38 se po přihrávce od Tomici dostal do velké šance Petr Kafka. Tomáš Král měl s udržením kotouče hodně práce. Na druhé straně se ve vlastním oslabení dostal do úniku Petr Hašek. Cestou přes celé kluziště si objel několik hráčů v červeném a z těsné blízkosti pálil na připraveného Málka.

Takřka v polovině druhé periody se kališníkům znovu podařilo vstřelit gól. Konkrétně se o něj v čase 31:37 postaral Martin Procházka, jenž z hranice kruhu vyslal dělovku ke vzdálenější tyči svatyně sešívaných a využil početní převahu na ledě. Hostující gólman neměl proti takové střele šanci.

Poslední část utkání odstartovala znovu lépe pro svěřence Bruka a Tvrzníka. Třetím šťastlivcem, kterému se povedlo přelstít slávistického maskovaného muže, byl Matěj Beran. Tomu se podařilo překonat obranu hostů a proniknout až k jejich brance. Stadion se jeho zásluhou ujal vedení 3:0.

Ani litoměřická síť nezůstala prázdná. Robin Všetečka nahrál z mezikruží na levý kruh Filipu Kuťákovi, jenž v čase 46:54 vpravil kotouč do odkryté branky. Další změna přišla v 60. minutě, kdy Slavie hrála power play. David Šteiner dokázal protlačit puk vedle tyče a zápas skončil výhrou domácích 3:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme rádi, že jsme se konečně dostali k utkání. Předchozí čtyři jsme museli zrušit z různých důvodů. Hráči už byli natěšení. Na to, že se jednalo o první zápas a navíc jsme se v tomto počtu sešli teprve včera. Předchozí tři týdny jsme trénovali v devíti lidech, měli jsme hráče nejdříve na reprezentačním srazu U20 a potom v karanténě. Za těchto okolností jsme s výsledkem zápasu spokojeni.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Sehráli jsme druhý zápas s těžkým soupeřem. Něco se snažíme do kluků dostat, příprava je náročná, v tréninku jedeme velké dávky. Jsem velice spokojen s třetí třetinou, v ní se začaly objevovat věci, které jsme si řekli. Bohužel jsme to již nedotáhli. Klukům patří dík za to, že to nezabalili. Bylo tam spoustu dobrých věcí i spoustu chyb. Znovu si to rozebereme a jdeme dál. Budeme se snažit pracovat tak, jak jsme si řekli a připravit se na sezonu.