Litoměřičtí opět ukázali svou sílu a v souboji s Táborem dokázala otočit zdánlivě ztracené utkání. Ačkoliv prohrávali už 1:3, dokázali deset sekund před třetí sirénou vyrovnat. Slaví tak nakonec výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Druhý bod domácím vystřelil penaltový specialista Litoměřických v letošní sezoně Petr Horčička.

17. kolo

4:3sn

0:1, 1:0, 2:2 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Kohouti Tábor

Branky a nahrávky: 33. Vobořil (Rod, Heinisch), 47. Rod (Vobořil, Martinka), 60. Rindoš (Hašek, Tvrzník), 65. Horčička - 8. Ježek (Krätzer), 43. Černý (Török), 45. Červený (Török, Andres). Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1440.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Volke) - Kubát, O. Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Martinka, Brož - Hašek, Šinágl, Tvrzník - Heinisch, Slížek, Horčička - Rod, Rindoš, Přeučil - Doležal, Hlusička, Novák

HC Kohouti Tábor: Čech (Klestil) - Kotaška, Černý, Horáček, Krätzer, Červený, Havran, Kocar, Ježek - Török, Petráček, Koktan - Lukáč, Kudrna, Mrkvička - Šperger, Padělek, Kuchejda - Andres, Kostourek, Nedorost

První třetinu měli zdánlivě více pod kontrolou hosté z Tábora. Vytvářeli si více šancí a daleko častěji než Litoměřičtí drželi útočné pásmo, ale o moc nebezpečnější než domácí nebyli. Jak je v Kalich Areně zvykem, skóre otevřel hostující celek. Jakub Krätzer zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma, vystřelil bekhendem a Přikryl jeho střelu vyrážečkou vyrazil. Bohudík pro hosty jen mezi kruhy, odkud dorazil do odkryté branky Aleš Ježek. Zhruba o minutu později, na konci deváté minuty, mohli domácí bleskově vyrovnat. Heinisch ale odražený kotouč klouzající do odkrytého brankoviště nezasáhl a puk tak proklouzal kolem tyče mimo branku. Druhá polovina prvního dějství již žádné vyložené přiležitosti nenabídla. Mužstva si tedy do kabin odnesla stav 0:1 a větší část z přesilovky domácích.

Druhá třetina byla ve znamení velkého množství vyloučených. Našlo by se jen málo okamžiků kdy obě mužstva hrála v plném počtu a nikdo z hříšníků neseděl na trestné lavici. Dlouho se ani jednomu z týmů nedařilo početní výhodu využít. Ve 33. minutě se dočkali domácí vyrovnání, ačkoliv tomu nebylo v přesilové hře. Z několikáté dorážky protlačil kotouč za brankovou čáru Milan Vobořil. Litoměřičtí měli opět možnost dohrát třetinu v početní výhodě podobně jako na konci té první. Dokonce při dvojnásobné početní převaze ale nedokázali převzít vedení. Do kabin tak mužstva odcházela za vyrovnaného stavu 1:1 a do třetí třetiny oba týmy nastoupily za zcela otevřené situace.

Třetí dějství bylo gólově nejbohatší, k vidění byly celkem 4 střelecké zásahy. Poprvé se síť rozvlnila ve 43. minutě. Na sklonku přesilové hry propálil vše co mu stálo v cestě Kamil Černý a hosté vedli 1:2. Zhruba o dvě minuty později to s Litoměřicemi vypadalo hodně zle. Po bleskové kombinaci s Törökem získal pro hosty dvoubrankový rozdíl 1:3. Skóre bylo ve třetí třetině jako na houpačce a poprvé se do toho vložili také domácí. Tomáš Rod dorazil na konci 47. minuty kotouč do prázdné branky po střele Milana Vobořila a Litoměřičtí byli opět na dostřel. Domácí pak hráli vabank. Vrhali se vší silou do útoku, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Naproti tomu stále hrozilo zvýšení ze strany Tábora, jehož hráči pronikali do otevřené domácí obrany. Všechny pokusy Jihočechů nakonec Litoměřice přečkaly a vytoužená třetí vyrovnávací branka přišla v poslední chvíli. V čase 59:50 po přihrávce zpoza branky propálil brankáře Čecha Lukáš Ridnoš. A utkání šlo do prodloužení. V něm ale nepřišlo rozhodnutí, ačkoliv šance byly na obou stranách. Na řadu přišly obávané samostatné nájezdy. Po třech sériích byl stav vyrovnaný 1:1 a na řadu přišla náhlá smrt. Nejprve selhal Červený, v zápětí po něm byl ale neomylný Petr Horčička a střelou pod horní tyč vystřelil domácím druhý bod. Litoměřičtí tak zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Ärpád Gÿori – trenér HC Tábor

Pane trenére, můžete zhodnotit vaše dnešní utkání proti domácímu týmu Stadionu?

Když jsme jeli do Litoměřic, tak jsme si řekli, že jedeme vyhrát. Začátek utkání tomu i odpovídal. Vedli jsme 1:0, ale dá se říci, že jsme se pak díky velkému množství faulů dostali z tempa. Po druhé třetině jsme si to v kabině vyříkali a třetí třetina se vyvíjela opět dobře. Vedli jsme už dokonce 3:1, ale trestuhodně si necháme vyrovnat stav na 3:3, a pak dokonce prohrajeme 4:3. V posledních minutách jsme si to již měli pohlídat. Proto se mi utkání hůře hodnotí. Šanci utkání rozhodnout v normální hrací době jsme měli, je škoda ho takto ztratit.

Jste spokojeni s postavením vašeho týmu v současné tabulce 1. ligy?

Postavení v tabulce je takové, jaké je. Máme určité problémy a nějak se to na nás navalilo. Samozřejmě, že momentálně spokojeni nejsme. Teď jdeme zápas od zápasu, a pak, bohužel, si dobře rozehrané utkání vlastními chybami prohrajeme. Spokojenost je asi v podstatě napůl. Teď je na samotných hráčích, jak další zápasy zvládnou.

Tábor se s Litoměřicemi ještě nedávno potkával v 2. lize. Co říkáte současnému týmu Litoměřic?

Já jsme proti Litoměřicím ještě nedávno hrával. Rozdíl mezi druhou a první ligou určitě je. Kádry se nějakým způsobem vždycky obmění. My jsme tu hráli před začátkem soutěže přípravu a viděli jsme, že tým Litoměřic je silný. Teď, kdy Litoměřice dvakrát prohrály, jsme toho chtěli využít. Jsem z výsledku i přes sílu Litoměřic zklamaný. I doma s Ústím a při zápase s Chomutovem jsme mohli více bodovat a teď hrát relativně v klidu.

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice

Mně se dnešní utkání hodnotí dobře. Vyrovat deset vteřin před koncem je štěstí, ale na druhou stranu jsme šli do utkání s odhodláním dnes bodovat. Dvakrát jsme doma prohráli a nedávali jsme branky. Proto jsme se dnes rozhodli, že začneme hrát na tři útoky. Chtěli jsme se dostat rychleji do tempa. Myslím si, že se nám to vyplatilo. Ale nevyšel nám začátek třetí třetiny. Prohrávali jsme o dvě branky a z tohoto pohledu by byl i jeden bod zlatý. Druhá věc je ta, že skoro celý týden a dnešní ranní trénink věnujeme přesilovkám a dnes, když jsme jich hráli opravdu hodně, to skoro žádný výsledek nepřineslo. Hráli jsme i přesilovky pět na tři, ale branky jsme nedali. To samozřejmě není dobré. Bohužel, na hráčím byla po předchozích porážkách trochu deka. Teď doufám, že nám dnešní výsledek pomůže do dalších zápasů.

Domácí tým získal na dnešní zápas extraligové posily.

Já si myslím, že reprezentační přestávky využily všechny týmy první ligy. S námi hrál dnes opět Lukáš Rindoš, který tu absolvoval letní přípravu, a protože máme hodně zraněných obránců, tak jsme na to museli reagovat. Dnes hrál Kubát a chytal Petr Přikryl. Tábor přijel také posílený o hráče z Českých Budějovic, takže toho využil asi každý. I my jsme rádi, že jsme toho mohli využít.

Vrátíme se k utkání s Chrudimí. Dnešní zápas byl úplně jiný.

Asi byl lepší. Přijel kvalitní tým, který chtěl hrát hokej. Chrudim proti nám nastoupila s taktikou, kterou proti nám ještě nikdo nezkusil. Pět hráčů stálo na modré čáře a čekalo na nás. Pak nás nutili hrát nastřelované puky, a to nám nesedí. Nemáme na to ani vhodné typy hráčů. Hokej s týmem, jako je Tábor, je pro diváky pohlednější. My jsme s Chrudimí dali ze čtyřiceti střel pouze jednu branku, to byl také problém naší prohry. Dneska jsme dali branky tři, a to je rozdíl.

Počítáte s těmito hráči i do utkání v Kadani?

Musíme si dnešní utkání zhodnotit. V Kadani už asi budeme hrát na čtyři útoky. Dnes ještě nevíme, zda těchto hráčů budeme moci využít, protože se už v příštím týdnu hraje zase extraliga. O tom se rozhodne asi až v pátek. Dnes po utkání na to neumím odpovědět.