Litoměřice dnes nečekal nijak lehký zápas, po minulém povedeném utkání v Kalich Areně ale myšlenky na body byly. A Stadion taky hned v 5. minutě vstřelil úvodní branku. Jen čtyři minuty ale trvalo vedení, aby poté Olomouc převzala otěže zápasu. Do poloviny utkání vyrovnaný zápas nakonec skončil vysokou porážkou 6:2 ve prospěch Mory, která se díky zaváhání ústeckých Lvů posunula na 2. místo prvoligové tabulky. Po třech bodech si za Olomouc připsali Richard Diviš a Radim Kucharczyk. Stadion je po první polovině soutěže na 9. místě.

26. kolo

6:2

1:1, 2:1, 3:0

HC Olomouc - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Kolouch (Diviš), 23. Diviš (Janáček, Selingr), 40. Selingr (Kolouch, Diviš), 48. Kucharczyk (Nedbálek, Ondrušek), 52. Řípa (Pekr, Nedbálek), 60. Staněk (Kucharczyk, Hampl) - 5. Simon, 28. Antončík (Lapšanský). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 4:8, navíc Kafan (LTM) 10 min. (ZHK) a Žálčík (LTM) 10 min. (NESP) Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 848. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.

HC Olomouc: Halász – Lhotský, Ondrušek, Cartelli, Valenta, Houdek, Janáček, Nedbálek, Staněk – Pekr, Řípa (C), Herman – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Kolouch, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Martinka, Evan, Kříž, Gula, Husák, Veselý, Kolář – Rudovský, Rubeš, Novák – Gerhát, Slížek (C), Mrňa – Žálčík, Simon, Lapšanský – Kafan, Luňák, Tvrzník – Antončík.

Už v první minutě zápasu mohl gólový účet otevřít Kucharczyk, jehož střelu z bezprostřední blízkosti však Přikryl skvěle zlikvidoval. To Litoměřice svou úvodní vyloženou šanci využít dokázaly. Za olomouckou defenzivu se probojoval Dominik Simon, který i přes hákování dopravil kotouč do domácí svatyně.

Hanáci vyrovnali v početní výhodě, když Petr Kolouch z pravého kruhu nadvakrát překonal Přikryla. Kolouch poté mohl stát i u druhé branky svého týmu, jenže svou přihrávkou jen o pár milimetrů minul hůl Diviše najíždějícího si před litoměřickou klec.

Další trefy se tak diváci na zimním stadionu dočkali až na začátku prostředního dějství. Richard Diviš objel Přikrylovu branku a následně výtečnou střelou z levého kruhu zamířil přesně do horního růžku.

Hosté odpověděli o pár minut později. Lapšanský najel po pravé straně do útočného pásma, pak zadovkou našel na kruhu Šimona Antončíka, který s pomocí pravé tyčky prostřelil Hálasze.

Remízový stav vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy necelou minutu před pauzou trefil v početní výhodě Pavel Selingr. Ten stál na konci povedené domácí akce, kdy dorážel z levé strany do prázdné brány.

Poslední dvacetiminutovka už patřila hlavně olomouckým hokejistům, kteří třemi brankami rozhodli o své jasné výhře. Radim Kucharczyk z nájezdu překonal Přikryla pokusem mezi nohy, bombu Jiřího Řípy z mezikruží zastavila až síť v hostující brance. Gólovou tečku za utkáním udělal Robin Staněk, jehož rána od modré zapadla až za Přikryla.

Olomouc díky triumfu 6:2 a prohře Ústí nad Labem, které doma nestačilo na Šumperk, se vyhoupla na druhou příčku. Litoměřice si připsaly osmý neúspěch z devíti posledních zápasů a po polovině soutěže jsou deváté.

Milan Vrzal (HC Stadion Litoměřice): Přijeli jsme do Olomouce hrát zezadu, držet nějaké příznivé skóre pro nás. Vstřelili jsme vedoucí gól, poté jsme srovnali na 2:2, takže nám v podstatě vycházelo to, co jsme si plánovali. Hodně nás ale pak ovlivnil inkasovaný gól těsně před koncem druhé třetiny. Závěr se nám vůbec nepovedl, soupeř v něm již prokázal svou kvalitu.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Litoměřice výborně bránily v obranném pásmu, těžko jsme se do něj prosazovali. Když už jsme se si vytvořili alespoň nějaké šance na dorážky, tak buď jsme se k nim nemohli dostat, nebo jsme byli při jejich proměňování nešikovní. Utkání tak bylo stále vyrovnané až do doby, než jsme vstřelili třetí gól. Ten přiklonil zápas k nám. V poslední třetině jsme hráli stále naši hru a díky dobrému pohybu jsme vyhráli.