Litoměřičtí nadále živí naději na postup do extraligy. Svěřenci Martina Tvrzníka přivítali v Kalich Areně Hvězdu Praha. Svou dominanci prokázali již v první třetině, kdy nasázeli do sítě Pražanů šest gólů. Poté se hra změnila v přestřelku mezi oběma soupeři s konečným výsledkem 8:3 ve prospěch domácího celku. Hattrick si připsal Jakub Neudeker. Po dvou trefách se prosadili Jan Smola a Martin Mynařík. Jeden gól přidal Jan Macel.

BAR9

8:3

6:0, 2:2, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 1. Neudeker (Smola, Horešovský), 7. Mynařík (Domin, Horešovský), 10. Neudeker (Smola, Horešovský), 15. Neudeker (Smola, Čapek), 15. Macel (Mynařík, Landa), 18. Mynařík (Macel, Landa), 38. Smola (Neudeker), 40. Smola - 23. Ladman (Kužel), 32. Ladman (Slavata), 56. Ladman (Slavata, Štíbr). Rozhodčí: Vunč - Mašek, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 28:30 (12:8, 11:6, 5:16). Průběh utkání: 6:0, 6:2, 8:2, 8:3.

HC Stadion Litoměřice: Švejdová (41. Sluka J.) - Čapek, France, Hozák, Domin, Vahalík, Hák, Kylíšek, Kříž - Neudeker, Smola, Horešovský - Mynařík, Macel, Landa - Klepetko, Krocker, Bartoníček - Sluka R., Čichovský, Lečbych P.

HC Hvězda Praha: Hrstka (15. Milec) - Adamec, Skorčík, Štíbr, Šafránek, Kužel, Češka, Krejžík - Venclíček, Kalný, Pérez, Slavata, Vágner, Hanžl, Lushnikov, Ladman, Marek, Hanousek

Autor reportáže: Vít Trubička

Již 48 vteřin po úvodním vhazování vyjel osamocen na branku Hvězdy Jakub Neudeker a velmi záhy poslal svůj tým do vedení. Další velkou šanci měli na svých holích v čase 5:47 hráči pražského celku. Tomáš Hanžl vyslal přihrávku přímo na dorážku k Markovi Markovi, tomu ale kotouč ujel. Nevstřelený gól se Hvězdě těžce vymstil již 18 vteřin poté, kdy Vojtěch Horešovský vyslal do útoku Tomáše Domina a Martina Mynaříka, který zvýšil na 2:0. Ze strany hostí projevil největší snahu o snížení Marek Ladman, svou pěkně vymyšlenou přihrávkou ale nedokázal adresovat některému ze spoluhráčů. Na to se ale opět ukázalo osvědčené duo Smola – Neudeker a předvedli svůj klasický průnik. Jakub Neudeker poté poslal třetí gól do sítě Matěje Hrstky.

Hra se následně částečně vyrovnala. Propálit Viktorii Švejdovou se znovu chystal Marek Ladman. Brankářka domácích však kotouč odrazila svými betony. Již v čase 14:24 si Jakub Neudeker připsal hattrick. Jak jinak než po souhře s Janem Smolou. Neudeker si tak vysloužil vyvolávání svého jména ze strany litoměřických fanoušků. Ani na pátou branku jsme nemuseli dlouho čekat. V čase 14:42 se o ni postaral Jan Macel ve spolupráci s Martinem Mynaříkem a Lukášem Landou. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů Hvězdy. Matěje Hrstku vystřídal Matyáš Milec. Ani tento krok Pražany nenabudil a o tři minuty později se projevilo produktivní trio Mynařík, Landa, Macel. Šestou branku kališníků a svou druhou přidal Martin Mynařík.

Druhá třetina byla daleko vyrovnanější. O první výraznější akci se přihlásili domácí hokejisté. Marek Krocker se snažil nasměrovat k dorážce Pavla Lečbycha, který však puk nezachytil dostatečně včas. V čase 22:31 jsme se dočkali první branky hostujícího celku. Do branky Švejdové poslal puk Marek Ladman. Domácí tým ale nenechává nic náhodě a neustále se snaží své vedení navýšit. Pokus o vstřelení gólu měl na své holi Jan Macel, avšak držel jej příliš dlouho. Poté si s ním Milec dokázal celkem snadno poradit. Poté se hra přesunula před domácí gólmanku, která musela čelit několikero střelám ze strany Hvězdy. Ve 28. minutě se na útočnou výpravu vydal Radek Sluka. Jeho střela však skončila v Milcově lapačce.

O minutu později se musel Milec velmi protáhnout. Střelu od rozjetého Jana Smoly nestačil dostatečně přikrýt, tak se jej domácí snažili dorazit do branky. I díky podpoře od spoluhráčů jej nakonec puk vyrazil mimo ohrožení. V čase 31:12 padl druhý gól Hvězdy. Nahrávku Adama Slavaty využil Marek Ladman, který svou druhou brankou snížil na 2:6 z pohledu hostí. O dvě minuty později dal Ladman znovu o sobě vědět. Pokoušel se projít do útočného pásma. V němž ale narazil na připravenou obranu Litoměřic, která mu nedovolila jakýkoliv náznak střely. Poté se ukázal Jan Smola. Za zády Milce vybojoval puk a přihrávkou našel Vojtěcha Horešovského připraveného tečovat, avšak neúspěšně. Časomíra ukazovala čas 37:23 a dvouminutový trest pro Jana Macela. Přesto se opět ukázala dvojice Neudeker – Smola. Tentokrát se ale střelcem sedmé branky Litoměřic stal Jan Smola. 34 vteřin před koncem druhé třetiny se Jan Smola střelecky prosadil podruhé, když dorážel odraženou střelu Marka Čichovského. Gól do kabin tedy znamenal navýšení vedení kališníků na 8:2.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Litoměřic místo Viktorie Švejdové Josef Sluka a již 39 po úvodním vhazování si připsal první zákrok. V čase 43:26 se o střelu pokusil Marek Marek. Se skákavým pukem si však velmi záhy dokázala poradit domácí obrana. O dvě minuty později tvrdě od modré vypálil Radek Sluka. Brankář Hvězdy však jeho pokus hokejkou vyrazil do rohu ledové plochy. Další pokus si kališníci započítali v 47. minutě. Vojtěch France nahodil puk do útočného pásma v domnění, že se jej zde zmocní některý z jeho spoluhráčů. Nejblíže byl Vojtěch Horešovský. Puku se však zmocnila Hvězda a na malou chvíli se vydala vstříc k Slukovi. Dvě minuty poté se drželi kališníci v dostřelu Milcovy branky, kterou se snažili celkem dlouho prostřelit.

V 50. minutě se pokusil nachytat Sluku prudkou střelou z mezikruží Jakub Kalný. Domácí brankář ale dokázal včas přivřít puk mezi betony. Na to o sobě dalo znovu vědět duo Neudeker – Smola. Jan Smola se odtrhl z dosahu protihráčů a na pomoc mu vyjel Jakub Neudeker, kterému Smola nahrál. Neudeker však zpětnou přihrávku pokazil. V čase 51:45 se svou chybou postaral o vzruch před svou brankou Josef Sluka. Vypadl mu totiž puk z lapačky. Hráči Hvězdy si toho všimli a pokoušeli se puk poslat do branky. Ke štěstí Litoměřic však zpozorněla i domácí obrana, které se podařilo soupeře odtlačit. Další střelecká příležitost dvojice Smola – Neudeker nastala v čase 53:26. Po přihrávce od Neudekera vypálil Smola v pravém kruhu. Brankář střelu vyrazil. O minutu později se kališníci dostali ve větším počtu k brance Hvězdy a projevili snahu začít s jejím ostřelováním. Pražané však bránili v pěti lidech a domácím nedovolili sebemenší náznak šance. Poslední branku tohoto utkání, jedinou v třetí třetině a svůj hattrick přidal v čase 55:17 Marek Ladman s podporou Adama Slavaty a Dominika Štíbra.

Martin Tvrzník (Stadion Litoměřice): První třetina dobrá, myslím si, že jsme nastoupili dobře, proměnili jsme všechny šance, které jsme proměnit měli, soupeře jsme k ničemu nepustili, čímž jsme dosáhli výsledku 6:0. Pak už to bylo těžší s koncentrací. Myslím si však, že jsme se koncentrovat měli, přestože jsme to nedělali. Zbylé dvě třetiny byly z naší strany špatné. Myslím si, že jsme pořád měli držet koncentraci a zápas udržet. On relativně vypadá v klidu, ale Hvězda se zvedla a měla více střel na branku. To jsou věci, které by se nám neměly stávat.