Druhou porážku mají za sebou hokejisté Stadionu Litoměřice. Na ledě Slovanu podlehli v dnešním utkání 3:1 hlavně díky prohrané první třetině. Lvi dokázali využít početní výhodu, když Roubík poslal kotouč přesně za záda Sedláčka. O dvě minuty později se trefil Přeučil a domácí už vedli o dvě branky. Po druhé bezbrankové dvaceminutovce přidalo Ústí další branku z přesilové hry, úspěšným střelcem byl Meidl. Jedinou branku Litoměřic dokázal zaznamenat Zdeněk Doležal. Slovan si připsal první letošní výhru v přípravě po šesti utkáních.

5. kolo

3:1

2:0, 0:0, 1:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 14. Roubík (Grin, Sklenička), 16. Přeučil (Roubík, Grin), 44. Meidl (Vávra) – 51. Doležal (Racek, Tvrzník). Rozhodčí: Volf, Novák – Biedermann, Loskot. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Slovan Ústí n.L.: Orct – Grin, Sklenička "C", Tomáš, Vaněk, Brož, Černý, Procházka, Holomek – Roubík, Baránek, Rod, Šimíček, Hanzl, Přeučil, Vávra, Meidl, Boháč, Kuchynka, Dostálek, Pořický.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Husák, Míka, Evan, Skřivánek, Smetana, Žovinec, Opava, Doležal T., Rubeš, Jánský, Novák, Brzobohatý, Čermák, Racek, Tvrzník, Doležal Z., Müller, Brandejský, Brém.

Po pěti porážkách se Ústečtí Lvi v přípravě na novou sezonu konečně radují z vítězství. Oplatili porážku Litoměřicím z úvodu měsíce a po slušném výkonu podpořeném kvalitním výkonem brankáře Orcta zvítězili 3:1. Přestože se sympaticky jevili i mladíci kolem Hanzla nebo Baránka, skórovali protřelí borci Roubík, Meidl nebo Přeučil.

Ústečtí vstoupili do zápasu aktivně, během úvodních sekund několikrát zaměstnali Sedláčka v brance Litoměřic. Hosté se dostali ke slovu při vyloučení Skleničky. Puk se dvakrát odrážel od bruslí kolem ústecké branky a jen štěstí pro domácí zapříčinilo, že neskončil v ní.

smdesát vteřin dvojnásobné početní výhody promrhali Lvi v polovině úvodního dějství, jenže splín to na nich nezanechalo. Naopak! 11 vteřin před vypršením Žovincova trestu, tedy ještě v klasické výhodě otevřeli skóre. Jaroslav Roubíksvou střelu z pravého kruhu dokonale skryl, Sedláček ji neviděl. O dvě minuty později přidali domácí druhou trefu. Od zadního hrazení si do brankoviště neohroženě vybruslil Petr Přeučil a svůj bekhend propasíroval až za brankovou čáru. Do šaten tak šli Lvi s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé třetině byli o něco aktivnější Litoměřičtí, jenže do velkých příležitostí se nedostali. Před brankou naopak více hrozil Slovan. Ale ani únik Meidla, ani pokus Dostálka (ten břiknul o tyč), ani akce Boháče znovu s Dostálkem po chybě hostujího brankáře gólem neskončily.

Na začátku třetí třetiny zužitkovali Lvi druhou přesilovku. Po spolupráci na brankovišti s Vávrou zakončoval Václav Meidl. Ústecký veterán v brance Zdeněk Orct přišel o čisté konto deset minut před koncem. Po hrůzostrašné chybě při rozehrávce nabil Racek Zdeňku Doležalovi, který neměl s uklizením puku do branky problém. Orct se přesunout nestačil. Litoměřice však žádný závěrečný nápor nepředvedly. Naopak, poté co ukázal hostující obraně záda, mohl navýšit vedení Boháč. Sedláček jej však vychytal, stejně jako dorážku Meidla. Definitivní naději po srovnání vzal hostům faul Žovince necelé tři minuty před koncem svým faulem.