Litoměřičtí nevyužili závěrečný tlak, Sokolovu podlehli 2:4

Zveřejněno 14.08.2018 | Vít Trubička

Zprvu celkem jednoznačně vypadající utkání ve prospěch litoměřického týmu dokázal druholigový soupeř následně čtyřmi trefami otočit. Svůj premiérový gól si připsal hned při svém debutu Petr Eret. Stadion bohužel v závěru neproměnil svůj drtivý tlak v gólovou trefou a poprvé v přípravě neuhájil svou domovskou arenu.

přát., úterý 14.8.2018, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

2:4

(1:0, 0:2, 1:2)

Sokolov

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 3. Eret (Jebavý, Matějček), 53. Gaspar (Matějček, Havelka) – 24. Rohan (Stříbrný, Hotěk), 39. Čejka (Rulík, Keszi), 43. Zadražil, 52. Stříbrný (Keszi, Přindiš). Rozhodčí: Místecký, Folk – Beneš, Ševic. Vyloučení: 5:3, navíc Trapl (SOK) - 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 280. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Litoměřice

Michajlov – Jebavý, Buchtela, Gaspar, Málek, Marcel, Klejna, Havlík – Eret, Matějček, Jirásek, Procházka, Havelka, Dvořák, Grim, Voženílek, Tlačil.

Sokolov

Kuchař – Přindiš, Vodička, Michálek, Kvapil, Šik, Rulík, Pajk – Rohan, Hotěk, Stříbrný, Kuběna, Kovařík, Vrána, Čurda, Zadražil, Vašíček, Keszi, Trapl, Čejka.
 

Reportáž

Autoři reportáže: Kateřina Kubatková, Vít Trubička

Do první třetiny vstoupil Sokolov velice aktivně. Ovšem na výsledkové tabuli se to neprojevilo, právě naopak. První gól v zápase dal ve třetí minutě domácí nováček Petr Eret, asistovali Jiří Jebavý a Štěpán Matějček. Do prvního oslabení se dostali kališníci v čase 6:33 díky příliš mnoho hráčům na ledě, trest odseděl Jan Grim. V polovině třetiny se dostal do oslabení Baník, protože Petr Přindiš fauloval loktem. Ovšem Litoměřice přesilovou hru nevyužily. Další vyloučení bylo opět z řad domácích, tentokrát na trestnou lavici zamířil Ondřej Procházka za nedovolené bránění. Zbytek třetiny probíhal v klidu bez změny skóre, takže stav po první třetině byl 1:0 pro domácí tým.

Zpočátku druhé třetiny si Stadion vytvořil drtivý tlak, v němž si obrovskou šanci připsal Štěpán Matějček. Paradoxně to byl ale Sokolov, kdo jako první vystřelil. Z bekhendu vyslal kotouč za záda Michajlova po přihrávce exlitoměřického Josefa Stříbrného Tomáš Rohan.

Oba celky se následně střídaly v napadání jedné či druhé branky. Sokolovu následně pomohla přesilovka, během které vyslal na Michajlova množství střel. Což se obrátilo v dlouhé pětiminutové přesilové hře litoměřického celku. Obrovskou šanci měl na své holi Jan Tlačil, který zprava poslal puk do volného prostoru brankoviště, ovšem kotouč se nepřekulil za brankovou čáru. Následně v přesilovkovém tlaku pokračoval Sokolov.

Díky tomu se na konci třetiny ujal vedení. Po rychlém protiútoku přesně překonal Michajlova Michael Čejka. K další trefě již nedošlo, Sokolov odcházel do kabin s vedením 2:1.

Třetí třetinu zahájil opět aktivněji domácí celek. Rychlým gólem se ale opět uvedli hráči Baníku. Po chybné rozehrávce Martina Michajlova prudce namířil kotouč ke vzdálenější tyči Matěj Zadražil, který i přes oslabení navyšuje vedení podkrušnohorského celku. Herního kormidla se následně znovu chopili hráči Stadionu, ovšem Sokolov důmyslně bránil svůj vymezený prostor.

V padesáté druhé minutě přidal další gól Baníku Josef Stříbrný, který vypálil prudce od pravého mantinelu. Na to ale Stadion rychle zareagoval snížením na 2:4. Přesilovou hru po vyloučení Michala Hotěka využil Michael Gaspar, který dorazil do branky Matějčkovu nahrávku.

V závěru utkání se Stadion velmi drtivě tlačil na branku soupeře. Velkou šanci měl díky samostatnému průniku Daniel Voženílek. Na gólovou trefu již ale nedošlo. Sokolov si odváží z Kalich Areny výhru 4:2.

 

Ohlasy po utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Nejprve chci pogratulovat soupeři k výhře. K dnešnímu utkání máme samozřejmě výhrady. Jsme spokojeni s první a třetí třetinou, se způsobem hry ve druhé třetině spokojeni nejsme vůbec. Výsledek pro nás ale aktuálně není ten nejdůležitější ukazatel. Jsme ve čtvrtém týdnu velmi náročné přípravy, trénujeme dvoufázově a dnešní zápas kluci hráli po těžkém ranním tréninku, takže vnímáme i to, že jsou hráči unavení. Částečně se nám na naší hře něco líbilo, ale něco samozřejmě ne, a to jsme si už v kabině vyříkali.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že první třetina byla velice vyrovnaná. Ve druhé třetině dostal jeden z našich hráčů pětiminutový trest, což mužstvo semklo a paradoxně nám toto vyloučení pomohlo. My jsme měli dobrý vstup do třetí třetiny, v druhé polovině třetiny byli lepším mužstvem domácí. Myslím, že jsme dnes odehráli velmi vyrovnané utkání.