Zprvu celkem jednoznačně vypadající utkání ve prospěch litoměřického týmu dokázal druholigový soupeř následně čtyřmi trefami otočit. Svůj premiérový gól si připsal hned při svém debutu Petr Eret. Stadion bohužel v závěru neproměnil svůj drtivý tlak v gólovou trefou a poprvé v přípravě neuhájil svou domovskou arenu.

přát.

2:4

1:0, 0:2, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 3. Eret (Jebavý, Matějček), 53. Gaspar (Matějček, Havelka) – 24. Rohan (Stříbrný, Hotěk), 39. Čejka (Rulík, Keszi), 43. Zadražil, 52. Stříbrný (Keszi, Přindiš). Rozhodčí: Místecký, Folk – Beneš, Ševic. Vyloučení: 5:3, navíc Trapl (SOK) - 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 280. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Jebavý, Buchtela, Gaspar, Málek, Marcel, Klejna, Havlík – Eret, Matějček, Jirásek, Procházka, Havelka, Dvořák, Grim, Voženílek, Tlačil.

HC Baník Sokolov: Kuchař – Přindiš, Vodička, Michálek, Kvapil, Šik, Rulík, Pajk – Rohan, Hotěk, Stříbrný, Kuběna, Kovařík, Vrána, Čurda, Zadražil, Vašíček, Keszi, Trapl, Čejka.

Autoři reportáže: Kateřina Kubatková, Vít Trubička

Do první třetiny vstoupil Sokolov velice aktivně. Ovšem na výsledkové tabuli se to neprojevilo, právě naopak. První gól v zápase dal ve třetí minutě domácí nováček Petr Eret, asistovali Jiří Jebavý a Štěpán Matějček. Do prvního oslabení se dostali kališníci v čase 6:33 díky příliš mnoho hráčům na ledě, trest odseděl Jan Grim. V polovině třetiny se dostal do oslabení Baník, protože Petr Přindiš fauloval loktem. Ovšem Litoměřice přesilovou hru nevyužily. Další vyloučení bylo opět z řad domácích, tentokrát na trestnou lavici zamířil Ondřej Procházka za nedovolené bránění. Zbytek třetiny probíhal v klidu bez změny skóre, takže stav po první třetině byl 1:0 pro domácí tým.

Zpočátku druhé třetiny si Stadion vytvořil drtivý tlak, v němž si obrovskou šanci připsal Štěpán Matějček. Paradoxně to byl ale Sokolov, kdo jako první vystřelil. Z bekhendu vyslal kotouč za záda Michajlova po přihrávce exlitoměřického Josefa Stříbrného Tomáš Rohan.

Oba celky se následně střídaly v napadání jedné či druhé branky. Sokolovu následně pomohla přesilovka, během které vyslal na Michajlova množství střel. Což se obrátilo v dlouhé pětiminutové přesilové hře litoměřického celku. Obrovskou šanci měl na své holi Jan Tlačil, který zprava poslal puk do volného prostoru brankoviště, ovšem kotouč se nepřekulil za brankovou čáru. Následně v přesilovkovém tlaku pokračoval Sokolov.

Díky tomu se na konci třetiny ujal vedení. Po rychlém protiútoku přesně překonal Michajlova Michael Čejka. K další trefě již nedošlo, Sokolov odcházel do kabin s vedením 2:1.

Třetí třetinu zahájil opět aktivněji domácí celek. Rychlým gólem se ale opět uvedli hráči Baníku. Po chybné rozehrávce Martina Michajlova prudce namířil kotouč ke vzdálenější tyči Matěj Zadražil, který i přes oslabení navyšuje vedení podkrušnohorského celku. Herního kormidla se následně znovu chopili hráči Stadionu, ovšem Sokolov důmyslně bránil svůj vymezený prostor.

V padesáté druhé minutě přidal další gól Baníku Josef Stříbrný, který vypálil prudce od pravého mantinelu. Na to ale Stadion rychle zareagoval snížením na 2:4. Přesilovou hru po vyloučení Michala Hotěka využil Michael Gaspar, který dorazil do branky Matějčkovu nahrávku.

V závěru utkání se Stadion velmi drtivě tlačil na branku soupeře. Velkou šanci měl díky samostatnému průniku Daniel Voženílek. Na gólovou trefu již ale nedošlo. Sokolov si odváží z Kalich Areny výhru 4:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Nejprve chci pogratulovat soupeři k výhře. K dnešnímu utkání máme samozřejmě výhrady. Jsme spokojeni s první a třetí třetinou, se způsobem hry ve druhé třetině spokojeni nejsme vůbec. Výsledek pro nás ale aktuálně není ten nejdůležitější ukazatel. Jsme ve čtvrtém týdnu velmi náročné přípravy, trénujeme dvoufázově a dnešní zápas kluci hráli po těžkém ranním tréninku, takže vnímáme i to, že jsou hráči unavení. Částečně se nám na naší hře něco líbilo, ale něco samozřejmě ne, a to jsme si už v kabině vyříkali.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že první třetina byla velice vyrovnaná. Ve druhé třetině dostal jeden z našich hráčů pětiminutový trest, což mužstvo semklo a paradoxně nám toto vyloučení pomohlo. My jsme měli dobrý vstup do třetí třetiny, v druhé polovině třetiny byli lepším mužstvem domácí. Myslím, že jsme dnes odehráli velmi vyrovnané utkání.