Litoměřice zakončily základní část výhrou v Benátkách

Zveřejněno 19.02.2014 | Alexandr Stys

Poslední utkání základní části Stadion vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Benátek nad Jizerou. Hosty poslal do vedení kapitán týmu Hašek. Benátečtí však dokázali ve druhé třetině otočit zápas dvěma góly ve svůj prospěch zásluhou Maďara a Klimta. Radost domácím dlouho nevydržela, ve vlastním oslabení se prosadil Čermák, který zařídil vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel až do samostatných nájezdů, ve kterých bonusový bod pro Stadion vystřelil svým druhým gólem Miloslav Čermák.

52. kolo, středa 19.2.2014, 17:30

Benátky n.J.

DOMÁCÍ

2:3 sn

(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 24. Maďar (Pabiška), 32. Klimt (Plodek) – 4. Hašek (Šulc), 34. Čermák (Rubeš), rozh. náj. Čermák. Rozhodčí: Smitka – Šperl, Zíka. Vyloučení: 3:6. Bez využití: V oslabení: 01. Diváci: 111.

Benátky n.J.

Schwarz – Říha, Ulrych, Jánošík, Kajínek, Niko, Pyrochta, Šimek – Maďar, Dušek, Pabiška – Krejčík, Skořepa, Vařecha – Dlouhý, Skalický, Špaček – Jech, Plodek, Klimt.

Litoměřice

Král – Míka, Žovinec, Šulc, Hrbas, Drábek, Kolář, Husák – Čermák, Rubeš, Chlapík – Budínský, Koudelka, Hašek – Z. Doležal, Švagrovský, Procházka – Racek, T. Doležal, Tvrzník.
 

Reportáž

Vstup do zápasu se povedl litoměřickému celku a po necelých čtyřech minutách šel také do vedení. Pohlednou akci a vyšachování benátecké obrany zhodnotil zakončující Jaroslav Hašek a prostřelil Schwarze v domácí kleci - 0:1. Poté se Benátky ubránily prvnímu oslabení a sami mohly vyrovnat. Na přihrávku Plodka si najel Dušek, natlačil se až před brankáře Krále, ale toho po kličce překonat nedokázal. V další přesilovce si Litoměřice vytvořily dvě velmi solidní příležitosti, při kterých stálo u benáteckého týmu štěstí. Zdeněk Doležal ani Procházka nedokázali z bezprostřední blízkosti přelstít Schwarze, puk poskakoval benáteckému gólmanovi po výstroji, poté i po brankové čáře, ale nepřešel ji. Ještě jednu dobrou příležitost měl v první třetině Budínský, ležícího Schwarze ale prostřelit nedokázal.

Nástup do druhé třetiny měly lepší Benátky. Dobrou práci před gólem odvedl Pabiška, který se neunáhlil a poslal přesný pas na hokejku Patrika Maďara, jenž už neměl pozici příliš složitou a zároveň vstřelil svůj první gól v Benátkách v letošní sezóně. A mohlo být o pár vteřin později na benátecké straně ještě veseleji. Najíždějící Plodek hledal mezeru mezi betony Krále, jenže ten je sklapl včas. Benátky v této pasáži byly aktivnější. Patrika Maďar byl v úniku faulován Husákem a sudí Smitka nařídil trestné střílení. Exekutoru Maďarovi ale puk utekl a zakončení šlo mimo tři tyče. V polovině utkání se domácím povedlo otočit skóre. Spolupráce dvou zkušených hráčů vedla ke druhé brance. Plodek oslovil kapitána Tomáše Klimta, který doklepl puk do branky - 2:1. Přesto se šlo podruhé do kabin za nerozhodného stavu, ve vlastním oslabení ujel Miloslav Čermák a se zakončením si věděl rady - 2:2.

Stovka nejvěrnějších příznivců, kteří si našli i přes zápas české reprezentace cestu na stadion, sledovala vyrovnaný hokej i ve třetí třetině. I nějaké ty šance k vidění byly, třeba jako Rackova nebezpečná střela od modré čáry, po níž musel na poslední chvíli zasahovat Schwarz. Zkušený benátecký gólman si poradil také s dorážkou Martina Tvrzníka. I nadále to minutu po minutě vypadalo tak, že se bude prodlužovat. To se také potvrdilo. Do konce řádné hrací doby měl ještě šanci sjíždějící Jánošík, jenže brankový prostor netrefil. Podobně se nevedlo na druhé straně ani Budínskému, a tak se pět nastavených minut stalo nevyhnutelnými.

Ani prodloužení nepřineslo žádnou změnu skóre nepřineslo, a tak se o druhém bodu rozhodovalo v samostatných nájezdech. Za Benátky uspěl jediný nájezdník Antonín Dušek, Miloslav Čermák byl úspěšný hned dvakrát, a tak nebylo co řešit, druhý bod bral Stadion - 2:3 sn.

 

Ohlasy po utkání

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání jsme chtěli vyhrát, bohužel se nám to nepovedlo. Soupeř byl kvalitní, nám naopak chybělo několik hráčů, kteří dnes nastoupili za Liberec. To ale není omluva. Náš tým je dostatečně kvalitní na to, abychom poslední domácí zápas uhráli. Doufám, že jsme si vítězství schovali do Mladé Boleslavi.

Jiří Doležal (Litoměřice): V utkání byly úseky, kdy jsme hráli dobře a hlavně to, co jsme chtěli. Ve druhé třetině byla pasáž, kdy nás domácí přehrávali, měli hodně přesilových her, k čemuž jsme jim dopomohli našimi fauly. Nakonec jsme na nájezdy šťastně vyhráli. S výsledkem jsem spokojen, s naší hrou tak nějak půl na půl.