V dalším kole první hokejové ligy se střetli hokejisté Stadionu Litoměřice s Mostem. Do zápasu lépe vstoupili Kališníci po trefě Formana, ale Gengel dokázal vyrovnat. Utkání plné šancí patřilo především oběma brankářům.Po třech třetinách a prodloužení byl stále stav nerozhodný 2:2 a v nájezdech bonusový bod pro svůj tým vystřelil opět Gengel.

5. kolo

3:2sn

0:1, 2:1, 0:0 - 1:0

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 23. Gengel (Charousek, Čurilla), 29. Tauš (Gengel), 65. Gengel - 15. Forman (Žalčík), 24. Hašek (Švaříček). Rozhodčí: Šmejkal - Vondráček, Chochola. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,3:2.

HC Most: Volke - Tomeček, Charousek, Parýzek, Pavlů, Hranáč, Havelka, Čechura, Přindiš - Tauš, Čurilla, Gengel - Rohan, Bojer, Heřman - Nevyhoštěný, Slavíček, T. Klíma - Nedrda, Polák, Vaněk

HC Stadion Litoměřice: Sedláček - Kolář, Toman, Žovinec, Veselý, Martinka, Švaříček - Kafan, Hlusička, Mrňa - Rudovský, Hašek, Novák - Antončík, Forman, Žalčík - Lapšanský, Slížek, Šinágl

V dresu Litoměřic chybělo pár jmen ze základní sestavy, obranné řady nepřijel posílit Kříž s Evanem a v útoku chyběl Rubeš, kterého nahradil Lapšanský. V brance Kališníků se objevil Vojtěch Sedláček. Právě Adam Lapšanský mohl otevřít skóre utkání,ale nadvakrát se mu nepodařilo překonat Volkeho. Na druhé straně Nedrdovi ve vstřelení kotouče do odkryté klece zabránil na poslední chvíli Sedláček, který stačil do střely vložit hůl. Do vedení se dostaly Litoměřice v 15.minutě, do úniku se dostal Žalčík, který přes obránce dokázal protlačit kotouč na najíždějícího Miroslava Formana, jenž kličkou do bekhendu překonal Volkeho. Do první přestávky mohl vedení Stadionu navýšit Slížek, ale domácí brankář stačil včas zasáhnout hokejkou.

Stav utkání se měnil rychlé po první přestávce, Litoměřice hrály oslabení po faulu Švaříčka a domácím se podařilo přesilovou hru rychlé využit. Charouskovu lehkou střelu od modré dokázal před Sedláčkem tečovat Ladislav Gengel. Radost domácím, ale nevydržela příliš dlouho. Stadion srovnal v čase 23:58, Švaříčkovou střelu Volke vyrazil jen před sebe, puku se zmocnil Jaroslav Hašek, který měl dostatek času aby objel branku a zasunul kotouč do prázdné klece. Domácí však rychlé inkasovaný gól na lopatky nepoložil a nadále se hrnuli do útoku. Aktivita soupeři se vyplatila a přišlo vyrovnání. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Gengel s Taušem, ex-litoměřický forward poslal do úniku Zdeňka Tauše, který střelou pod břevno nedal Sedláčkovi šanci a srovnal na 2:2. Poté předvedl Volke opět několik skvělých zákroků, nejdříve Hlusička tváří v tvář nepřekonal mosteckého muže s maskou a o několik sekund později selhal i Novák.

Ve třetí části vyrovnaného utkání začaly oba týmy opět smrští nebezpečných šancí. Oba brankáři se však činili na výbornou a přiváděli střelce k šílenství. Zejména Volke, který předvedl několik akrobatických zákroků v úmyslu zachránit svůj tým. Mostečtí obránci občas nevěděli, kde jim hlava stojí, ale díky pozornému brankáři platil nerozhodný stav po šedesáti minutách 2:2.

Hned na úvod prodloužení mohl utkání ukončit Gengel, ale Sedláček si zkušeně poradil s dorážkou. Na opačné straně Mrňa ujížděl sám na Volkeho, ale také neuspěl. V samostatných nájezdech se první k puku postavil Lapšanský, neuspěl však a Heřman na druhé straně prostřelil Sedlačka. Vítězný nájezd proměnil Gengel a zařídil pro svůj tým bonusový bod.