Stadion na ledě Berounských Medvědu předvedl velice bojovný výkon a zaslouženě vyhrál 5:3. Domácí většinu zápasu vedli, ale v poslední třetině dominovali hosté a zaslouženě vyhráli. Za Litoměřice se dvakrát trefili Jaroslav Hašek a Ladislav Gengel. Díky výhře se Litoměřice posunuly vpřed prvoligovou tabulkou.

29. kolo

3:5

2:1, 0:1, 1:3

Medvědi Beroun 1933 - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Přibyl (Vlček), 15. Jaškin, 42. Doležal (Čermák)- 10. Gengel (Šinágl, Kříž), 40. Hašek (Loskot), 41. Loskot (Novák), 52. Hašek (Boháč, Slížek), 60. Gengel . Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 14:15 + Stromko (BER) 10minut OT, Dudáš (LTM) 10minut OT, Evan (LTM) 10minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5.

Medvědi Beroun 1933: Furch - Sobotka, Špelda, Jebavý, Jonáš, Hertl, Veselý, Nedvěd, Malý, Pavel, Švagrovský, Jaškin, Stromko, Hašek, Rubeš, Vlček, Čermák, Doležal, Poletín, Treille, Přibyl

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Boháč, Kříž, Smetana, Dudáš, Evan, Vobořil, Martinka, Gula – Šinágl, Slížek, Gengel, Hašek, Belay, Loskot, Tůma, Kloz, Gerhát, Kafan, Horčička, Novák

Sobotní dvacáté deváté kolo prvoligové soutěže sehrály Litoměřice na ledě Berounských Medvědů. Domácí tým opět posilněn o extraligové hráče ze Slávie měl ambice na jasnou výhru. V brance Berouna nastoupil Dominik Furch, který byl od začátku utkání plně připraven a v prvních minutách hry zneškodnil několik šancí Stadionu. Litoměřice mohly už vést od 6. minuty, kdy duo Gengel – Šinágl však brejk 2 na 1 nevyužilo.

První branku v zápase však vstřelili domácí. Medvědi využili přesilovou hru už po 19 sekundách,kdy z několikanásobné dorážky před brankou se trefil Daniel Přibyl. Stadion bleskurychle vyrovnal. Odražený kotouč před Furchem zametl do branky Ladislav Gengel. Ve 13. minutě se Litoměřice dostaly do ošemetné situace, kdy hrály oslabení 5na3. Při návratu jednoho z potrestaných hráčů zpátky do hry však Medvědi vstřelili další branku. Slávistický štírek Dmitrij Jaškin se dostal do úniku a nedal Přikrylovi šanci. Litoměřičtí se poté ještě snažili o vyrovnání, ale do přestávky už gól nepadl.

Do druhé třetiny Litoměřice vstoupily důrazněji. Furch však vychytal dorážky jak Loskota, tak i Haška. Berounský brankář si poté poradil i se střelou Kloze, i když se značnou nedovolenou hrou obránce. Stadion poté však nevyužil další přesilovou hru a naopak se musel opět bránit v dvouminutovém oslabení 5na3. Litoměřická obrana si však pohlídala veškeré útoky, a tak se stav utkání neměnil ani po tomto nátlaku domácích. Vyrovnání se Litoměřičtí dočkali až těsně před koncem třetiny. Ve vlastním oslabení Loskot vyslal do úniku Jaroslava Haška a ten si kličkou a střelou mezi betony vychutnal Furcha.

Začátek posledního úseku hry začal divoce. Než se diváci usadili na svá místa stihli už oba týmy vstřelit po jedné brance. V čase 40:21 Marek Loskot z otočky překonal Furcha, který původní střelu jen vyrazil před sebe. Beroun vyrovnal za 40 vteřin. Střelu Tomáše Doležala Přikryl pustil za svá záda. Ve 46. minutě Litoměřice mohly jít opět do vedení. Střela Martinky sice prošla za brankáře, ale puk projel těsně vedle tyčky. Stadion tlačil soupeře i nadále a v 52.minutě domácí obrana přece jen kapitulovala. Důraz před brankou předvedl Jaroslav Hašek a druhým gólem v utkání poslal Litoměřice do vedení. Finální hřebíček do rakve zatloukl Ladislav Gengel. Také on vstřelil svojí druhou branku v utkání a definitivně zlomil Medvědy.