H A V L Í Č K Ů V B R O D - Litoměřičtí hokejisté mají za sebou úspěšný boj o čtvrtou příčku! Jejich snažení korunoval vynikajícím výkonem veterán mezi tyčemi Petr Přikryl, který udržel čisté konto. Na ledě byl z Kališníků nejvíce vidět Adam Lapšanský, který zaznamenal třetí zásah svého celku. Litoměřice v modrobílém měly také štěstí, jelikož domácí družina nedokázala využít dvouminutovou přesilovku pěti proti třem.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Novák (Kříž), 23. Husák (Kříž), 38. Lapšanský (Simon, Luňák), 49. Žálčík (Simon, Lapšanský). Rozhodčí: Jan Doležal, Vladimír Pešina - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Morava "A", Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík "A", Ostrčil, Novotný - Polodna "C", Endál, Vondráček, Semorád, Knotek, Fiedler, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Sedláček) - Sobotka, Kříž "A", Drábek, Žovinec, Evan, Husák, Veselý, Martinka - Šinágl, Antončík, Simon, Rubeš, Luňák, Lapšanský, Slížek "C", Žalčík, Gerhát, Kafan, Novák, Rudovský

Litoměřice v závěru udeřily

Začátek utkání byl vlažný, ale Rebelové se brzy dostali do tempa zásluhou přesilové hry. V dobré šanci se ocitl Václav Meidl, ale jeho pokus skončil jen na hrudi připraveného Petra Přikryla. Havlíčkův Brod byl aktivní i po skončení přesilové hry. První vážnější šance Kališníků přišla také v početní výhodě, ale proti střele Jakuba Evana stál připravený Daniel Dolejš v domácí kleci. Úvodní dějství nabídlo ještě dvě přesilové hry domácích, ale hosté si výpady domácích pohlídali. Mnohem vážnější šanci si však vypracovali dvě a půl minuty před první sirénou Litoměřičtí, ale střela Adama Lapšanského bez přípravy proletěla jen těsně mimo klec. Když už to vypadalo, že úvodní dvacetiminutovka skončí bez branek, se hosté prosadili. Ondřej Kříž vybruslil zpoza branky, ale jeho bleskový pokus bravurně betonem vykopl domácí muž s maskou. Ovšem jen na hůl Martina Nováka, který přehodil padajícího gólmana.

Hosté šokovali Kotlinu a navýšili vedení

Hned zkraje druhé třetiny se mezi kruhy dostal do střelecké pozice Roman Vondráček, ale Petr Přikryl se vyznamenal. Rebelové následně putovali do tří a Kališníci podruhé v zápase udeřili. Ondřej Kříž s Patrikem Husákem, který z první procedil Daniela Dolejše. Vyrovnat mohl na druhé straně střílející Radim Ostrčil, ale trefil jen dobře postaveného Petra Přikryla. Ten měl následně také trochu štěstí, když Ondráčkova střela prosvištěla za jeho zády, ale nakonec vyklouzla mimo branku. Vzápětí se před litoměřickým strážcem svatyně ocitl Jonáš Fielder, ale z metru trefil jen jeho výstroj. Rebelové neustávali v tlaku, ale ubíjela je jejich vlastní nepřesná koncovka. Havlíčkův Brod dokonce promrhal dvouminutovou přesilovku pět na tři. Nedáš – dostaneš. Zaváhání Rebelů dokonale využily Litoměřice. Dominik Simon z kruhu našel Adama Lapšanského, který přízemní střelou nedal Dolejšovi šanci.

Litoměřičtí dokonali dílo zkázy

Třetí třetina se nesla v rozhodnutém duchu. Rebelové dvakrát krátce po sobě putovali na trestnou lavici a jejich druhá početní výhoda vyhnala řadu diváků z hlediště. Litoměřice dokázaly totiž zvýšit již na 4:0. Na vrcholu levého kruhu čekal na přihrávku Lukáš Žálčík, který pozemní střelou k tyči rozesmutnil prochladlé ochozy havlíčkobrodské Kotliny. Havlíčkobrodské naděje mohly vzplanout v přesilovce, ale Radim Ostrčil jen těsně minul branku. Domácí byli v nesmírné křeči a nedokázali si podat finální nahrávku. Pátou branku mohli přidat hosté v přesilovce, ale Daniel Dolejš předvedl několik fantastických zákroků. Vyznamenal se především proti ráně Lukáše Žálčíka, který střílel z levého kruhu do poloodkryté klece. Zvýšit mohl posléze také Slížek, ale toho v samostatném nájezdu vychytal parádní lapačkou Daniel Dolejš. Rebelové tak nesupěli proti svému tabulkovému soupeři, který jej tak přeskakuje.

Ohlasy k utkání

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Musím soupeři poblahopřát, protože hrál bezvadně v obraně. Bohužel opět se doma ukázalo naše střelecké trápení, nejsme schopní překonat ten obranný val soupeře a kdejaký gólman tady pak podává super výkony. Řekl bych, že je to spíš tím, že se bojíme chodit před branku. Klukům snahu nemůžu upřít, ale taková ta zodpovědnost a nebát se jít do branky, nám teď schází.“

Milan Vrzal (HC Stadion Litoměřice): „Samozřejmě jsme spokojení, vyhráli jsme 4:0. Přijeli jsme s trošku defenzivnější variantou taktiky. Chtěli jsme být pozorní dozadu vzhledem k tomu, s kým jsme hráli. Havlíčkův Brod je kvalitní soupeř a i pod dojmem minulého utkání, kdy jsme dostali šest branek, jsme si to chtěli vzadu pohlídat. Myslím, že základ úspěchu jsme položili při ubránění spousty přesilových her domácích.“