Litoměřické hokejisty čekalo poslední venkovní utkání základní části proti druhému celku soutěže z Olomouce. Stadion vstoupil do utkání lépe a ujal se vedení po brance Žovince. Na rozdíl dvou branek zvyšoval ve vlastním oslabení Mrňa, který zblízka překonal Kašíka v olomoucké brance. Kohoutům se však do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat. Nejprve se v početní výhodě prosadil Staněk a o čtyři minuty později se trefil Kotvan. Poslední slovo v zápase však měly Litoměřice, které díky trefě Patrika Husáka odvezly z Olomouce všechny tři body.

52. kolo

2:3

0:1, 2:1, 0:1

HC Olomouc - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 35. Staněk (Rác, Kolouch), 39. Kotvan - 8. Žalčík (Žovinec, Mrňa), 27. Mrňa (Drábek), 54. Husák (Mrňa) . Rozhodčí: Hejduk – Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Olomouc: Kašík – Kadela, Ondrušek (C), Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský, Kotvan – Diviš, Řípa, Rufer – Herman, Dopita, Selingr – Rác, Kolouch, Vodný – Heža O., Králík, Švaňhal.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář, Sobotka – Šinágl, Hašek, Novák – Mrňa, Gerhát, Kafan – Antončík, Rubeš, Žalčík – Hlusička, Slížek (C), Tvrzník.

V zápase mezi Olomoucí a Litoměřicemi se dlouho čekalo na nějakou zajímavější příležitost, neboť oba týmy si dávaly při své defenzivě obrovský pozor. Až v 7. minutě došlo k vážnějšímu ohrožení jedné z branek, Ondruškovu ránu od modré zajímavě tečoval Rufer. Jeho pokus ale Přikryl vykopl betonem.

O chvíli později se už přece jen měnilo skóre, avšak ve prospěch severočeského mužstva. Žovinec od levého kruhu našel v olomouckém brankovišti hůl Lukáše Žálčíka, od níž puk doputoval za Kašíkova záda. Vyrovnání mohl domácím přinést v oslabení Kolouch, ten ale v brejku nedokázal překonat Přikryla.

Úvod druhé dvacetiminutovky nabídl dvě vyložené šance, jednu na každé straně. Gerhát ani Dopita však na soupeřova gólmana nevyzráli. Gerháta to ale nemuselo zase až tolik mrzet, protože zanedlouho v početní nevýhodě navýšil litoměřický náskok ze samostatného nájezdu Pavel Mrňa.

Hanákům se ještě do přestávky povedlo vyrovnat dvěma střelami od modré. O první gól se postaral v přesilovce Robin Staněk, jehož bombu si srazil do brány jeden z hostujících hráčů. Následně překonal litoměřického brankáře Oldřich Kotvan.

V poslední části si Hanáci dokázali vytvořit tlak, Řípovi se dokonce povedlo trefit tyčku, ale byli to opět hosté, kdo si připsal vedení. Při hře čtyři na čtyři zametl kotouč do domácí svatyně Patrik Husák.

Pár desítek sekund po severočeském gólu mohl srovnat Rufer, který ale jen o chlup minul Přikrylovu klec. Poté hostům mohli pojistit vítězství Žalčík a Antoníček, při přečíslení dvou proti jednomu však litoměřičtí hokejisté na Kašíka nevyzráli.

Oba hostující hráči nakonec mohli zpytovat svědomí, neboť necelé tři minuty před koncem vypálil nebezpečně od modré Kadela, jeho ránu ale zastavila tyč Přikrylovy brány. Ani při krátké power-play se domácím nepodařilo dotáhnout se na soupeře, Olomouc tedy podlehla Litoměřicím 2:3.

Autor: Tomáš Schmiedt (hc-olomouc.cz)

Jan Tomajko - trenér HC Olomouc

Od nás to tentokrát nebyl tak srdnatý výkon jako v jiných zápasech. Asi to bylo dáno tím, že o nic nešlo. Myslím ale, že to byla z naší strany škoda. Nedá se už nic dělat, musíme se dívat na čtvrtek, kdy to bude o něčem jiném. To je pro nás teď důležité. Nedá se vybírat, které mužstvo do play-off sedí více. Play-off je totiž nevyzpytatelné. I když po základní části máme více bodů než Hradec, tak v play-off se začíná od nuly. Obě dvě mužstva jsou na stejné startovní čáře, takhle do toho musíme jít.

Josef Řeháček - trenér HC Stadion Litoměřice

Tohle kolo bylo pro nás už rozhodnuté, stejně jako pro Olomouc. Možná kdyby klopýtla Boleslav, tak by se to mohlo protočit na prvním místě, ale asi to bylo jasné. Připravili jsme tedy mužstvo tak, aby se snažilo mít větší chuť do hry než Olomouc. Domácí se také museli těžko motivovat do tohoto utkání. Povedl se nám vstup do zápasu, vedli jsme, což je vždy dobré. Ve druhé třetině jsme se dostali do dvoubrankového vedení, vypadalo to dobře, ale nakonec ta třetina z našeho pohledu nebyla zase až tak dobrá. V jejím závěru jsme si to všechno pokazili. První gól jsme dostali z přesilovky, ale druhý byl zbytečný, když jsme měli puk na holi a situaci si zbytečně zkomplikovali. Ještě ale stále zbývalo dvacet minut, ve kterých to bylo buď, a nebo. Povedlo se nám v nich vstřelit gól, i když pak jsme měli i štěstí, když soupeř trefil dvě tyčky. Výsledek jsme však uhájili, jsme tedy spokojeni.