Litoměřice na svém ledě sehrály těžké utkání s jihlavskou Duklou.Stadion dostal do vedení v deváté minutě David Švagrovský, kdy dokázal pohotově prostřelit Kacetla po buly. Šance se tvořily na obou stranách, ale výborně chytající Král v domácí brance nedal soupeři šanci na vyrovnání a naopak Kališníci přidali další branky. Do dvoubrankového vedení poslal domácí Chlapík a po něm svým druhém gólem v zápase završil gólový účet zápasu Švagrovský. Dukla tak odjela z Litoměřic bez bodů.

3. kolo

3:0

1:0, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 9. Švagrovský (Chlapík), 45. Chlapík (Švagrovský, Novák), 56. Švagrovský (Míka, Novák). Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, T. Svoboda. Vyloučení: 12:11 navíc Urbanec 5min + TH. Využití: 1:0. Diváci: 1050. Průběh utkání: 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Bílek D., Míka, Plášil, Šulc, Mikliš, Špelda, Kolář – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Schwamberger, Antončík.

HC Dukla Jihlava: Kacetl – Šidlík, Urbanec, Čáp, Štebih, Dobrovolný, Zadražil, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Prokš – Jarůšek, Malec.

Obě mužstva si v úvodu utkání hned vytvořila několik slibných šancí a nejlepší příležitost ke skórování měl jihlavský Důras, který však nedokázal správně usměrnit kotouč do odkryté branky Stadionu. Gólový účet zápasu otevřeli domácí v deváté minutě utkání, kdy se ihned po vyhrané buly dostal ke kotouči David Švagrovský a přesným švihem nedal Kacetlovi v brance Dukly šanci. Do dvougólového vedení mohl poslat Litoměřice Novák, který se ve vlastním oslabení dostal do úniku a byl faulován. Z nařízeného trestného střílení však litoměřický kapitán branku nevytěžil a nastřelil pouze horní tyč branky.

Před první přestávkou se ještě stihl do úniku dostat Zeman, ale Krstev mu na poslední chvíli dokázal vypíchnout kotouč. Do druhé třetiny jihlavští vstoupili s vervou a byli lepším týmem na ledové ploše. Král si hned úvodu připsal zákrok proti střele Čachotského. V polovině utkání měly Litoměřice šanci se znovu prosadit při přesilové hře 5na3. To se však domácímu celku nepovedlo díky dobré obraně hostujícího celku. Dukla mohla následně srovnat, Čachotský vyjel z rohu až před bránu, kde famózním zákrokem hokejkou na brankové čáře zastavil kotouč Král.

Druhý zásah přidali domácí ve 45. minutě zápasu. Švagrovský nahodil kotouč na Kacetla, který jej vyrazil před sebe a v následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Adam Chlapík, který procedil kotouč za jihlavského brankáře. Možnost dvojnásobné přesilové hry si vyzkoušela i Dukla. Největší šanci si hosté vypracovali po střele Čápa, kdy se ke kotouči dostal Zeman a zkoušel najít volného spoluhráče svižnou přihrávkou skrz brankoviště. Litoměřičtí obránci si však dokázali pokrýt své protivníky. Litoměřice poté udeřily potřetí v zápase, kdy dokázaly využít přesilovou hru. Míka poslal kotouč na teč Davidu Švagrovskému, který jej zvedl nad Kacetlův levý beton. Dukla v zápase nedokázala překonat výborně chytajícího Krále a ze severu Čech odjela s porážkou 0:3.

Jiří Doležal – trenér HC Stadion Litoměřice

Myslím si, že dnešní zápas měl všechno, co divák chce vidět. Pro trenéra to až tak líbivé nebylo. S první třetinou jsme byli hodně spokojeni. Druhá třetina byla z naší strany nervózní, neurovnaná, netaktická. Mohli jsme v ní utkání zlomit a nemuseli jsme se tak trápit v dalším průběhu utkání. Jihlava byla težký soupeř a ve druhé třetině nás chtěli rozhodit z tempa. To se jim povedlo a trošku tomu podlehli i rozhodčí, tam bylo také dost chyb z jejich strany. Ve třetí třetině jsme nechtěli udělat nějakou zbytečnou chybu a byla z naší strany dobře sehraná. Ubránili jsme přesilovku pět ku třem a v této fázi zápasu jsme si řekli o tři body. Proměnili jsme také dvě šance a to rozhodlo. Výsledek byl hodně ubojovaný a nesmíme mu podlehnout a přecenit ho. Hrát s Jihlavou na nulu je hodně dobrý výsledek. Hráli také dost přesilovek a hráli je dobře. Hodně střel hráči zblokovali, což po nich chceme, a co prošlo, tak chytil Tomáš. Doufám, že nás výsledek trochu nakopne a budeme hrát lépe druhé třetiny. Po tom těžkém rozlosování jsme se získanými body maximálně spokojeni.