Litoměřickým hokejistům se v domácím utkání proti Písku podařilo navázat na předchozí výhru v Benátkách nad Jizerou a lavička vedená trenérem Řeháčkem se tak raduje z další tříbodové výhry. Jihočechy se podařilo v sezoně porazit již popáté a třešničkou na dortu je čisté konto Petra Přikryla. Dvěma góly se blýskl také útočník Kryštof Kafan.

O Baráž

4:0

0:0, 2:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - IHC Písek

Branky a nahrávky: 25. Kafan (Rubeš, Mrňa), 29. Antončík (Náprstek, Žálčík), 45. Kafan (Antončík), 59. Šinágl (Hašek). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8, navíc Kotrla (PIS) - 10 min., Sobotka (LTM) a Heřman (PIS) - oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 440. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Kolář, Míka, Husák, Sobotka, Žovinec, Opava, Chmel - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Rubeš, Kafan - Antončík, Žáčík, Náprstek - Hlusička, Slížek, Tvrzník.

IHC Písek: Halmoši - Pavlíček, Drtil, Makovský, Ruprecht, Dvořák, Jirků - Polodna, Šperger, Kotrla - Kubeš, Vlček, Ferebauer - Obdržálek, Vaniš, Slavík - Heřman, Kučera, Marek.

Do první šance utkání se dostal v páté minutě Petr Šinágl. Narazil si při přesilovce domácích kotouč s Novákem a z mezikruží vypáli, Halmoši ale zasáhl svým pravým betonem. Šanci ke skórování měli o chvíli později také Jihočeši. Vaniš dostal přihrávku před branku, ale tváří v tvář brankáři Přikrylovi neuspěl. Do největší šance první dvacetiminutovky se dostal hostující obránce Drtil. Nejprve byl při svém úniku faulován, následně bylo nařízeno trestné střílení. Bekhendový blafák však hostující bek namířil mimo domácí branku a Přikryl tak nemusel zasahovat.

Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu a na změnu skóre si diváci v Kalich Areně museli počkat do pětadvacáté minuty. Písecký Marcel Dvořák pykal na trestné za hákování a přesilovou hru využil Kryštof Kafan. Litoměřický útočník dostal přihrávku před brankoviště a neomylně zamířil do pravého horního růžku. O čtyři minuty později se dostali domácí do dvoubrankového náskoku. Žálčík přenechal puk Náprstkovi, ten našel Šimona Antončíka, který se tváří v tvář Halmošimu trefil nad lapačku hostujícího brankáře. Před koncem druhého dějství ještě zahrozil na druhé straně Drtil, ale na skóre už se nic neměnilo.

Změna přišla až čtyři minuty po začátku poslední dvacetiminutovky. Antončík se natlačil před Halmošiho, ten jeho přízemní střelu vyrazil, ale bohužel pro něj pouze před branku, odkud jej pohotově dorazil do sítě znovu Kryštof Kafan. V posledních deseti minutách se měl co ohánět domácí brankář Přikryl. Heřman a po něm Obdržálek byli krátce po sobě osamoceni v ideální střelecké pozici mezi kruhy, odkud dostali přihrávku zpoza litoměřické branky. V obou případech pálili písečtí hráči tvrdě bez přípravy, ale Přikryl oba pokusy zlikvidoval. Jihočeši si ještě v závěru vzali oddechový čas a chtěli se pokusit závěr zdramatizovat, ale ani ve hře bez brankáře se jim to nepodařilo. Naopak při jejich power-play ujela dvojice Hašek - Šinágl na jediného obránce hostů a druhý jmenovaný tento únik s jistotou zakončil. Upravil tak skóre do podobné podoby 4:0 a zpečetil výhru Litoměřic.

Josef Řeháček: HC Stadion Litoměřice

Jsou to hrozně nepříjemné zápasy. Soupeři šlo o hodně, je houževnatý, bojuje. Jsem ale rád, že k tomu kluci přistoupili daleko lépe, než s Mostem. Sice jsme měli trochu problémy v obraně, už myslíme spíše dopředu, než dozadu, ty zápasy nejsou tak zodpovědné, ale podržel nás výborným výkonem Bingo. Celý zápas myslím rozhodli gólmani. Oni měli šance, my taky, ale my jsme je proměnili. Po trestném střílení jsem byl přesvědčen, že už Petr nedostane gól.