V prvním domácím utkání letošní sezóny v novém roce přivítaly Litoměřice v Kalich Areně Piráty z Chomutova. Favorizovaný celek si přijel do Kalich Arény pro tři body, ale domácí hokejisté překvapili a přehráli svého soupeře 5:2. Hosté vstoupili do zápasu lépe a v 16. minutě už vedli 2:0. Stadion však pěti brankami otočil utkání. Ke konci zápasu ještě soupeř přidal dvě branky, ale na vítězství to tentokrát už nestačilo.

37. kolo

5:4

1:2,3:0,1:2

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky:18. Loskot (Belay, Holomek), 27. Vobořil (Slížek, Hašek), 29. Rudovský (Slížek), 36. Rudovský (Slížek, Hašek), 48. Gengel - 16. Sikora (Hafenrichter, Ondřej), 16. Jíra (Endál, Hromas), 57. Seman (Kraft, Rutta), 58. Hruška (Procházka). Rozhodčí: Hejduk – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 30-41. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Holomek, Kameš, Martinka, Vobořil, Kříž, Dudáš, Ketner, Smetana – Loskot, Belay, Novák – Rudovský, Slížek, Hašek – Gengel, Lenc, Šinágl – Tvrzník, Hlusička, Kafan

Piráti Chomutov: Hanuljak – Havíř, Palin, Grof, Mrázek, Jillson, Rutta, Bartejs – Hřebejk, Kraft, Hruška – Procházka, Gajovský, Seman – Hafenrichter, Sikora, Ondřej – Hromas, Endál, Jíra

Už potřetí v letošní sezóně se střetli hokejisté Stadionu Litoměřice s chomutovskými Piráty. V předchozích dvou utkáních vyhrál Chomutov v Litoměřicích v normální hrací době a jednou po prodloužení v Chomutově(1:2 v Kalich Aréně a 3:2 na domácím ledě). Piráti vstoupili aktivněji i do třetího utkání. Hned po buly nebezpečně tečoval Hřebejk přihrávku od modré čáry, naštěstí pro domácí Přikryl s přehledem vyrazil. Litoměřičtí zkoušeli na soupeře vyzrát díky rychlým protiútokům. Obránci soupeře však pokaždé zasáhli. Hosté mohli jít do vedení v 15. minutě.Po faulu Dudáše bylo nařízeno trestné střílení, ale Petr Přikryl vystihl kličku Nikoly Gajovského a skore se neměnilo.

Piráti se přeci jen dočkali branky. Střelu Ondřeje od modré čáry a dorážku Hafenrichtera ještě Přikryl chytil, ale na druhou dorážku od Marka Sikory už byl krátký. Po 23 sekundách se hosté radovali znova. Petr Jíra tvrdě vypálil z pravého kruhu a přesně se trefil nad lapačku Přikryla. V 18. minutě si od hrazení vyjel před branku Marek Loskot, forhendovou kličkou si položil Hanuljaka a po ledě zakončil do prázdné branky. V následné přesilové hře domácích měl Loskot na hokejce dokonce vyrovnání, zasunout puk zpoza branky se mu však nepodařilo.

Vyrovnání přišlo v 27. minutě. Při přesilové hře Slížek přihrávkou přes celou šířku kluziště našel Milana Vobořila , který propálil Hanuljaka. Následně přišla chvíle Jana Rudovského. Nováček v litoměřické sestavě poslal Stadion do vedení. Nejprve v samostatném úniku prostřelil Hanuljaka a ve 33. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáží před brankou a zvýšil na 4:2 pro Stadion. Euforie z tribun Kalich Areny se přenesla i na domácí hráče a ti i nadále tlačili Piráty.

Do poslední třetiny Litoměřice opět vlétly s neskutečnou chutí do hokeje. Útočná formace Loskot – Belay – Novák opět motala hostujícím obráncům hlavy a Hanuljak měl plno práce. V 47. minutě hrál Chomutov přesilovou hru, hostující obránci si špatně přihráli na modré čáře a Ladislav Gengel v samostatném úniku nedal Hanuljakovi šanci. Stadion po páté vstřelené brance polevil v obraně a hosté ihned trestali. Nejprve na 5:3 snížil Filip Seman a další gól přidal chomutovský ostrostřelec David Hruška. Následný tlak hostů Litoměřice ubránily a zaslouženě vyhrály.

Jindřich Setikovský - HC Stadion Litoměřice

Chomutov je velmi silné družstvo. Výhra s ním i přesto , že jsme hráli doma, tak je pro nás velice výborný výsledek. Musím říci, že už při posledním domácím zápase, které jsme sehráli s Benátkami, jsme hráli velice dobře, i když jsme vyhráli až po samostatných nájezdech. Teď naposledy jsme vyhráli i v Havlíčkově Brodě, což také nebylo lehké. My máme spíše technicky nadané hráče, ale i v Havlíčkově Brodě i dnes jsme se snažili hráče přesvědčit, že hokej je tvrdá hra a že Chomutov má mnoho silových hráčů, se kterými musíme hrát tvrdě do těla, abychom jim trochu znepříjemnili hru. Začátek utkání vypadal tak, že opět klasicky dostaneme góly a budeme se těžko prosazovat, ale od druhé třetiny jsme začali hrát výborně. V druhé třetině jsme začali hrát více do těla a podle mě jsme do utkání dali více srdce a chtěli jsme více vyhrát. Bylo zde dnes hodně diváků a hráči nehráli na 100 ale na 150 %. V závěru jsme z toho udělali nervák, ale nakonec jsme zápas zvládli a vyhráli.

Jan Votruba – Piráti Chomutov

Vstup do utkání jsme měli dobrý, myslím si, že jsme hráli dobře, že jsme dobře bruslili a napadali. Šli jsme do vedení 2:0 a měli jsme i další šance, které jsme neproměnili díky tomu, že jsme byli málo důrazní a to byl důvod naší prohry. Po první třetině jsme měli vyhrávat více než jen 2:1. Ten gól na konci první třetiny byla velká chyba z naší strany, ale pořád jsme ještě vedli. Poté jsme odehráli velice špatně následných 20 minut. Inkasovali jsme čtyři branky, což by se nám stávat nemělo. Litoměřice v tu chvíli přitvrdily, napadaly nás a my jsme dělali chyby, které jsme napravovali na poslední chvíli. Bylo však už pozdě zápas byl už rozhodnutý , i když jsme ke konci měli jednu šanci na vyrovnání. My si tohle nemůžeme dovolit, abychom povolili soupeři utéci na 5:2.