Litoměřice vstoupily do utkání proti favoritovi z Mladé Boleslavi aktivně, ale jako první inkasovali z hole Demela. Vyrovnání pro Stadion zařídil Petr Šinágl, který prostřelil Valenta z rychlého protiútoku. Druhá třetina patřila hostům, nejprve se ve vlastním oslabení prosadil Toman a po něm se trefil Vrbata, který prostřelil Přikryla z ostrého úhlu. Začátek poslední části se domácím příliš nevyvedl a Výborný po zaváhání Přikryla uklidil kotouč do odkryté branky. Naději pro Stadion vykřesal Gerhát, který dokázal snížit na 2:4, ale následný tlak Litoměřic už branku nepřinesl.

40. kolo

2:4

1:1, 0:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 7. Šinágl (Mrňa, Gerhát), 49. Gerhát (Mrňa, Šinágl) - 3. Demel (Koudelka, Mikulík), 36. Toman (Výborný), 38. Vrbata (Rys), 42. Výborný. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich.. Vyloučení: 5:9. Bez využíti: V oslabení: 0:1. Diváci: 1280. Průběh utkání: 0:1, 1:4,2:4.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Sobotka, Kříž, Kolář, Žovinec, Evan, Husák, Martinka - Šinágl, Mrňa, Antončík, Simon, Luňák, Tvrzník, Slížek, Kafan, Hašek, Gerhát, Novák, Cingel.

BK Mladá Boleslav: Valent - Bohunický, Toman, Kasík, Chaloupka, Pojkar, Jindra, Šmach, Němeček - Výborný, Pitule, Demel, Mikulík, Vrbata, Koudelka, Jiránek, Nouza, Kafka, Pabiška, Rys, Padělek.

Do prvního útoku se vrhli domácí. Antončík hledal přihrávkou z pravé strany mezi kruhy najíždějícího Nováka, do litoměřické kombinace však zasáhl jeden z boleslavských obránců. Byli to však hosté, kteří jako první vstřelili branku. Po pohledné kombinaci se kotouč zpoza branky dostal mezi kruhy k Tomáši Demelovi, který zamířil neomylně k pravé tyči. Vedení Středočechům dlouho nevydrželo. V čase 6:21 se domácí dostali do přečíslení 2 na 1 a plně jej využili. Mrňa nahrál přes obránce hostí Petru Šináglovi, který prostřelil Valenta nad vyrážečkou.

V první třetině Litoměřice doplácely na špatnou disciplínu a Mladá Boleslav měla třikrát možnost početní výhody. V jedné z šancí Demel nahrál přes brankoviště Mikulíkovi, který mohl zakončovat do prázdné branky. Boleslavský forvard však ve velké šanci trefil levou tyč. Přikryl neměl o práci nouzi, a skvělými zákroky držel remízový stav utkání. Na konci prvního dějství ještě Vrbata zkoušel překvapit litoměřického brankáře střelou přes hráče, ale i s tímto pokusem si Přikryl poradil.

Druhou třetinu začaly Litoměřice opět aktivněji a Valent po přestávce hned musel hasit šanci Nováka. Na špatnou disciplinovanost začala doplácet i Boleslav a Stadion se mohl dostat v utkání do vedení. Stejně jako Přikryl, tak i Valent držel svůj tým a ani jedna šance domácích neskončila za zády boleslavského brankáře. Obranná dvojice Evan-Martinka to zkoušeli dvakrát od modré čáry, v prvním případě Valent vykopl kotouč betonem a druhá střela skončila v jeho rukavici. Po vyloučení Pojkara se podařilo Výbornému s Tomanem ujet na obránce Evana. Prvně jmenovaný přihrál přes hůl domácího obránce a Milan Toman prostřelil Přikryla k levé tyči. Ve 38. minutě šli hosté už do dvoubrankového vedení. David Vrbata vybruslil z levého rohu a z ostrého úhlu se trefil přesně pod horní tyč domácí branky.

Začátkem poslední dvaceminutovky hosté ubránili domácí přesilovku a krátce po jejím konci se dočkali čtvrté branky. David Výborný využil zaváhání Petra Přikryla při rozehrávce a uklidil kotouč do prázdné branky. Hned na to mohl snížit Kafan, obtočil se kolem boleslavské branky, kotouč však do odkryté klece nedokázal zasunout. Přikryl se poté vyznamenal proti Rysovi, který po vysokém lobu přes střední pásmo sám ujížděl na domácího gólmana. Boleslavský útočník zkusil bekhendovou kličku, ale ztroskotal na pravém betonu Přikryla.

Snížit na rozdíl dvou branek se domácím podařilo v čase 48:14. Mrňův pas od zadního mantinelu poslal z bezprostřední blízkosti k levé tyči František Gerhát. Litoměřice vstřelená branka nabudila a na chvíli svého soupeře zatlačily do obranné třetiny. Hašek přenechal za modrou čárou puk Martinkovi, který ihned tvrdě vypálil. Valent vyrazil kotouč k pravé tyči, ale Novák svou dorážku do sítě neusměrnil. Ve velké šanci se ocitl i Mrňa, který po skvělé přihrávce od Šinágla nedokázal usměrnit kotouč do prázdné branky. Boleslav díky skvělé druhé třetině utkání vyhrála 4:2 a odvezla si ze severu Čech tři body za vítězství.

Daniel Tvrzník - trenér HC Stadion Litoměřice

Kdo to dnes viděl, a říkali to i trenéři soupeře, tak musí potvrdit, že nehrajeme špatný hokej. Bohužel, viděli jste to sami. Za stavu dva ku čtyřem můžeme dát stoprocentní branky, ale ono nám to tam nepadne. Soupeř, který je nejkvalitnějším týmem soutěže, má svoji sílu a v předbrankovém prostoru trestal naše chyby. To je ale už několik zápasů v řadě a mně je hloupé se stále opakovat. Je to o jednom povedeném zápase. Kluci v kabině jsou z toho úplně vedle. Zápas je odmakaný, ale bez efektu. Snad už teď s Pískem začneme lepší sérii. Snad bude kvalita na naší straně, výsledek nás nakopne a ještě se o nějaké body popereme. Já věřím tomu, že v Písku to bude náš zápas. Teď jsme opět v půlce zápasu dostali branku ve vlasní přesilovce, kdy nám odjeli do brejku dva hráči soupeře. Mě ale spíš mrzí branka na tři ku jedné. Z takovéto situace bychom branky dostávat neměli. Hráč se trefil výborně a Petr Přikryl s tím nemohl nic dělat. Nebyli jsme spokojeni s hrou v první třetině, ale za druhou a třetí třetinu musím tým pochválit. Nejlepšímu týmu soutěže jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Hráli jsme otevřený a aktivní hokej a já věřím, že teď přijdou výsledky se soupeři v tabulce pod námi. Dnes nám dal branku i Milan Toman, který u nás góly nedával, ale dnes se trefil. Ukázal v té situaci svoji zkušenost. Milan měl dnes motivaci navíc a já mu přeji, aby mu to tam padalo i nadále. Chtěl bych poděkovat také divákům, kteří chodili i na zápasy, ve kterých se nám moc nedařilo. Já věřím tomu, že vidí, že tým maká a že hraje dobrý hokej. Máme samozřejmě i negativní ohlasy, ale já doufám, že je to jen otázka času a zlomí se to. Divákům, kteří chodí jen za dobrým výsledkem se omlouváme. Ti, kteří chtějí vidět dobrý hokej, tak musí být snad i spokojeni alespoň se hrou. Bohužel, sami nevíme co udělat navíc, aby nám to tam padalo.