Druhý přípravný zápas se Litoměřícím vydařil. V severočeském derby kališníci rozstříleli ústecké hráče 8:2 a zaslouženě brali vítězství. Gólově se na triumfu podíleli David Vitouch, Markus Korkiakoski, Otakar Šik, Peter Jánský a Patrik Marcel. Na straně hostů korigovali stav Václav Veber a Petr Maršoun.

Příprava

8:2

5:1, 2:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 2. Jánský (Strejček, Voženílek), 6. Vitouch (R.Procházka), 8. Šik (Štohanzl, Klejna), 9. Korkiakoski (Kropáček, Sklenář), 15. Korkiakoski (Kukla, Marcel), 28. Sklenář (R.Procházka), 40. Marcel (Kadlec), 58. Marcel (Kukla) – 11. Veber (M.Bláha), 27. Maršoun (Severa) – 11. Veber (M. Bláha), 27. Maršoun (Severa). Rozhodčí: Folk, Luczków – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel (C), Kukla, Mlčák, Strejček, Procházka R., Klejna, Dajčar – Kadlec, Korkiakoski (A), Kangas, Voženílek, Střondala, Jánský, Šik, Štohanzl, Grim, Kropáček, Vitouch, Sklenář.

HC Slovan Ústí n.L.: Volke - Brož, Zdvořáček, Málek (C), Zukal (A), Zich, Veber – Severa, Krliš, Maršoun, Procházka O., Merta (A), Kordule, Filip, Bláha O., Bláha M., Dörner.

Po úvodním buly, které vyhráli kališníci, se hra přelévala chvíli ze strany na stranu, ale Stadion následně brzy udeřil. Hned ve 2. minutě poslal Litoměřice po menším nátlaku na ústeckou branku do vedení Peter Jánský. Poté se v útoku osmělili také hosté. Vysloužili si střeleckou šanci, která ale byla kališníky zablokována.

Netrvalo dlouho a za zády Martina Volkeho puk skončil znovu. David Vitouch se po přihrávce Radka Procházky zpoza branky trefil z první mezi tři tyče a v čase 5:23 opět rozvlnil síť ústecké svatyně.

Ani v dalších chvílích Stadion nepolevil, což přineslo ovoce. Neuplynuly ani dvě minuty a Otakar Šik po dokonalé souhře se Štohanzlem a Klejnou zacílil do levého horního rohu. Na jeho projektil byl Volke krátký a zase kapituloval.

Kališníci proměnili v gól i následnou střeleckou šanci a dostali se do čtyřbrankového vedení. Markus Korkiakoski, který se po rychlé kombinaci dostal do brejku, nezaváhal a v ústecké svatyni se opět objevila pryž.

Ústečtí si to nenechali líbit a opřeli se do puku a vytvořili před Královou klecí menší chaos. Situace využil Václav Veber a snížil tak rozdíl branek na tři.

Hostující tým branka namotivovala a nepřestával v nátlaku na svatyni Litoměřic. Do cesty mu ale přišlo vyloučení za vysokou hůl a Litoměřice si tedy mohly zahrát přesilovku. Po levé straně kluziště vyrazil dopředu Markus Korkiakoski, který svou sóloakci zakončil přesnou ranou mezi Volkeho betony.

I přes aktivnější začátek Litoměřic v druhé třetině bylo autorem branky Ústí. V čase 26:26 se do brejku dostal Petr Maršoun, jenž svou kličkou do bekhendu oklamal Tomáše Krále a trefil levý horní roh.

Stadion na odezvu nečekal nijak dlouho. Kališníci se ve 28. minutě dostali před Martina Volkeho a z mezikruží po nahrávce Radka Procházky trefil puk přesně mezi betony Dominik Sklenář. Necelých 7 sekund zbývalo do konce druhé periody, když Litoměřice se postaraly ještě o jednu branku. Patrik Marcel se z hranice kruhů trefil k pravé tyčce ústecké klece. Do šatny tak kališníci odešli s pětibrankovým náskokem.

Zbývaly dvě minuty do konce třetí třetiny, když se opět ukázal Patrik Marcel a s asistencí Miroslava Kukly se postaral o poslední gól tohoto utkání. Stadion vystřílel výhru 8:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že jsme měli výborný úvod zápasu. V osmé minutě to bylo 4:0 a hráli jsme hokej, jakým bychom se chtěli prezentovat. Od druhé třetiny to bylo z naší strany složité, individualistické, pomalé. Jdeme ale do těch zápasů z plné přípravy. Nevím tedy, zda to bylo způsobené únavu, či zda kluci měli v hlavách, že jsme tak vysoko vedli. Každopádně ale musíme být spokojeni s první třetinou, která celý zápas rozhodla.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): První třetinu nemá z naší strany ani cenu hodnotit. Na ledě bylo jen jedno mužstvo a to byl tým domácích. Ve druhé třetině jsme malinko přidali úsilí, za stavu 5:2 jsme měli dvě šance, které Tomáš Král chytil. Jakmile pak domácí dali na 6:2, tak bylo prakticky rozhodnuto. Naprosto zasloužené vítězství domácích.