Litoměřičtí junioři na svém ledě sehráli utkání o druhé místo v lize juniorů. Do Kalich Areny zavítalo mužstvo Kladna. Do poloviny první třetiny domácí se soupeřem hráli vyrovnanou partii. Kladno šlo do vedení v 15. minutě a druhý gól hosté přidali těsně před první přestávkou. Litoměřice inkasovaly začátkem druhé dvaceminutovky potřetí a zdálo se, že zápas je rozhodnutý. Domácí se však nevzdali a do konce utkání po gólech Nerudy, Krejči a Šiknera dokázali srovnat stav na 3:3. V samostatných nájezdech jako jediný proměnil Pavel Zajan a Litoměřice si tak udržely domácí neporazitelnost.

15. kolo

4:3sn

0:2, 2:1, 1:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - PZ Kladno

Branky a nahrávky: 26. Neruda (Kolíček), 30. Krejča (Krýsl, Matějek), 46. Šikner, 65. Zajan – 15. Raclavský, 20. Hoffmann (Kadlec, Vopravil), 23. Kadlec (Kehar). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:7, navíc Kolíček(LTM) 10min OT,Popek(LTM) a Raclavský(PZK) 5min plus do konce utkání . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3,.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Šikner, Kolíček, Chmel, Krýsl, Vacek – Vrba, Brandejský, Neruda – Popek, Zajan, Ransdorf – Matějek, Krejča, Kauschitz.

PZ Kladno: Černý – Kehar, Raclavský, Dolgoš, Kuhn, Krpezán, Procházka, Paták, Vopravil, Kadlec, Janeček, Čejka, Král, Šroubek, Jirák, Bednár, Srpek, Hoffmann, Cukr, Cigánik.

Domácí do utkání vstoupili aktivně a do první šance se mohl dostat Vrba, přihrávka od Neruda však k němu nedoputovala. Mezi hosty byl nejaktivnějším hráčem Čejka, který prověřil Michajlova ihned v první šanci. První branka utkání padla z přesilové hry, kterou hosté využili po vyloučení Vacka. Domácí nedokázali vyhodit puk a potrestal je za to Kryštof Raclavský, který zachytil kotouč na modré čáře a tvrdou ranou z mezikruží se trefil k levé tyči. Inkasovaná branka hosty nabudila a Kladno začalo Litoměřice přehrávat ve všech směrech.

Tlak Kladenských měl svůj úspěch a do konce první třetiny hosté navýšili své vedení o dvě branky. Střelou z pravého kruhu přes obránce Vacka se prezentoval Vojtěch Hoffmann a vymetl pavučiny v levém horním rohu litoměřické branky. Po první přestávce se Litoměřice opět dostaly do oslabení a Kladno trestalo podruhé z přesilové hry. Filip Kadlec projel po levém křídle do útočného pásma a z kruhu pro vhazování propálil domácího brankáře.

Ve 25. minutě Kolíček vysunul do brejku Víta Nerudu, který s přehledem zpracoval dlouhou přihrávku a z mezikruží našel mezeru mezi betony brankáře Černého. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Brandejský, jehož střela pouze rozezvučela horní tyč kladenské branky. V následné šanci domácích Ransdorf vybídl ke skórování Chmela, střelu domácího obránce z pravého kruhu však v pádu vytěsnil lapačkou nad branku gólman Černý.

Aktivní hra se Stadionu vyplatila a snížení na 2:3 přišlo ve 30. minutě, kdy po šťastném odrazu se puk dostal k Jaroslavu Krejčovi, který se sám před Černým nemýlil a uklidil puk k levé tyči. Hra na obou stranách se začala přiostřovat a rozhodčí musel čím dál tím častěji vylučovat. Ke konci druhé třetiny před brankou hostů došlo dokonce k potyčce mezi Popkem a Raclavským. Pro oba hráče poté utkání skončilo.

Domácím se podařilo vyrovnat a smazat tak tříbrankové manko začátkem poslední třetiny. Filip Šikner projel po levém křídle a z kruhu pro vhazování prostřelil brankáře Černého nad lapačku. Kladno ke konci třetiny si vytvořilo nebezpečné šance, ale Čejka a po něm ani Kadlec nedokázali překonat Michajlova. Utkání dospělo k samostatným nájezdům, ve kterých se jako jediný prosadil litoměřický Pavel Zajan. Michajlov vychytal všechny tři kladenské útočníky a Litoměřice si tak připsaly výhru 4:3.