Litoměřice přivítaly na svém poslední celek tabulky z Havlíčkova Brodu a cíl byl jasný, vyhrát. Výrazným faktorem tohoto utkání byly přesilové hry, Stadion využil tři ze šesti a zaslouženě vyhrál. O dva zásahy se postaral Vít Neruda, který zároveň vstřelil vítěznou branku a posunul svůj tým do další fáze soutěže, což bude play off. Ovšem ještě zbývají tři utkání do konce nadstavbové části, tím nejbližším je nedělní zápas v Sokolově.

35. kolo

5:1

1:0, 1:1, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 20. Neruda (Kratochvíl, Šikner), 28. Neruda (Šikner), 47. Zajan, 49. Ransdorf (Chmel), 59. Kment (Chovanec, Minka) – 22. Drobný. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:1. Diváci: 160. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Stadion Litoměřice: Března – Chmel, Málek, Šikner, Krýsl, Melichar, Zedek, Winnerlich, Brandejský – Dyrynk, Zajan, Ransdorf – Popek, Neruda, Kratochvíl – Chovanec, Kauschitz, Kment – Minka, Krátký.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Zelený – Lobo, Krajcigr, Semrád, Vlček, A. Němec, M. Němec, Motl – Pazourek, Ludvík, Hlídek – Brebera, Drobný, Mäki – Hubert, Polák, Málek – Přibyl.

Úvodní minuty byly hodně zbrklé z obou stran, z čehož pramenily chyby v rozehrávce či zbytečně nastřelené kotouče do útočného pásma. První zákrok si hostující brankář připsal až na konci čtvrté minuty, kdy Zajan pálil z velkého úhlu a Zelenému stačilo se jen dobře postavit. Za to v šesté minutě už musel být havlíčkobrodský brankář na pozoru, jelikož se mezi kruhy ocitl osamocený Kment, ale jeho dělovka minula bránu. Na druhé straně neměl Března moc práce. Když už se hosté dostali do útočného pásma, tak si s nimi obránci poradili a domácí gólman nemusel zasahovat. Největší šanci v první třetině měl Jiří Kratochvíl, který ujížděl sám na Zeleného, ale tuto šanci trestuhodně zahodil.

Když už to vypadalo, že první dvacetiminutovka skončí nerozhodně, přišla na řadu první přesilová hra v utkání. Osmatřicet vteřin před první sirénou vypálil Šikner od modré čáry a jeho střelu vyrazil Zelený přesně na hůl Kratochvíla. Ten se s ničím nepáral a poslal kotouč před bránu, kde jako sup číhal Vít Neruda a se štěstím zametl kotouč do odkryté klece. Ze druhé třetiny uběhlo jen čtyřiačtyřicet sekund a Ransdorf si šel odpočinout na trestnou lavici. A Havlíčkův Brod stejně jako domácí Stadion nezahálel a využil hned první přesilovku. Po střele Mäkiho to vypadalo, že Března kotouč má ve výstroji, ale rozhodčí to viděl jinak a nepískal. Ke kotouči se tak dostal Jiří Drobný a pohotovou dorážkou vyrovnal.

O pár minut později dostali domácí další početní výhodu, tentokrát však dvojnásobnou. A opět zafungovala spolupráce Šiknera s Nerudou. Prvně jmenovaný vypálil od modré, Zelený znovu neudržel puk ve výstroji a Vít Neruda podruhé rozvlnil hostující síť. Tato branka byla sice poslední ve druhé třetině, ale o šance nebyla nouze. Jednu z největších měl domácí Kauschitz, který z ničeho nic rychle vypálil a Zelený měl hodně práce se zkrocením této dělovky. Velikou parádičku si na konci třetiny dovolil Lukáš Popek, jenž na útočné modré lišácky objel Semráda a následnou střelu vytěsnil Zelený jen tak tak ramenem.

Ovšem hosté ještě neskládali zbraně a zahrozili deset vteřin před koncem periody. Hlídek nabil Ludvíkovi mezi kruhy, ale ten dělovkou z první minul bránu. Hned ve čtyřicáté první minutě se v dobré pozici ocitl Popek, který dorážel střelu Krátkého, bohužel neúspěšně. O chvíli později začal úřadoval Pavel Zajan, který sice potřeboval dva pokusy, ale přeci jen pokořil Zeleného. Nejprve objel bránu a snažil se zasunout za první tyč, ale Zelený byl rychlejší. Následně se však dostal až na levý bod pro vhazování přesnou střelou nad beton poslal Litoměřice do dvoubrankového vedení.

Netrvalo to příliš dlouho a Kališníci slavili další branku. Chmel vystřelil od modré a pohotový Lukáš Ransdorf dorazil kotouč za záda bezmocného Zeleného. Další skvělou šanci měl Krýsl, který však prováhal ten správný moment na střelbu a o pár vteřin později už mu kotouč sjel z hole. Poslední slovo měl Jan Kment, kterého před bránou našel Chovanec a prvně jmenovaný si zkušeně položil havlíčkobrodského brankáře a zavěsil pod horní tyč.