První přípravné utkání mají za sebou litoměřičtí junioři. K němu se vydali na ledovou plochu saských Drážďan. S německým celkem sice první a třetí třetinu hráli celkem vyrovnaný hokej, rozhodla ovšem perioda druhá, ve které domácí hokejisté kališníky celkem výrazně přestříleli a pojistili si tak konečné vedení 9:2

Příprava 1

9:2

1:1, 7:0, 1:1

ESC Eislöwen Dresden - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Lehmann (Rausendorf, Spezia), 21. Rausendorf (Banach, Lehmann), 23. Quade (Garreis, Reuner), 29. Garreis (Reuner, Quade), 31. Wienold (Münzberg, Spezia), 33. Bondarenko (Apitz, Lehmann), 36. Schönfeld (Quade), 51. Reuner (Garreis, Schönfeld), 57. Garreis - 8. Landa (Trtek), 53. Macel (France, Kylíšek). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0 V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 9:2.

ESC Eislöwen Dresden: Sivák (29. Haas) - Götze (C), Schönfeld, Riedl, Kaše, Scheffler, Banach, Apitz, Spezia - Bondarenko, Quade, Feige - Wienold, Münzberg, Rausendorf - Hendreschke, Lehmann, Garreis - Reuner, Jäntsch, Reise.

HC Stadion Litoměřice: Skokan - France (C), Kylíšek, Marcin, Trtek - Sluka, Bartoníček, Vojtěch - Landa, Dykast, Macel - Svoboda, Ryba, Gašpár.

Kališničtí junioři mají za sebou první přípravné utkání, a to na ledě německých Drážďan. Litoměřičtí drželi svého soupeře pod tlakem zejména v počátku první periody, kdy vstřelil úvodní branku utkání Lukáš Landa. Kališníci se tak nějakou dobu drželi vedení. To se změnilo až v samém závěru třetiny, kdy dokázal vyzrát na gólmana Skokana Gabriel Lehmann a domácí srovnali na konečných 1:1 po první třetině.

Druhá třetina už byla témě výhradně v moci drážďanských hokejistů. Už 57 vteřin po úvodním buly se gólově prosadil Maik Rausendorf. Postupně následovaly trefy Frize Quadeho, Nicka Garreise, Johannna Wienolda, Dennise Bondarenka a Tilmana Schönfelda, což mělo za následek vedení drážďanských ledových lvů po druhé periodě vysoko 7:1.

Naproti tomu třetí třetina už byla opět o poznání vyrovnanější. Byl to sice Torben Reuner, kdo se v ní jako první zapsal do střelecké listiny, necelé dvě minuty poté mu ovšem oponoval Jan Macel, který snížil na 2:8. Do konce třetiny ještě upravil skóre na konečný výsledek Nick Garreis. Junioři Litoměřic tak hned na úvod přípravy museli skousnout prohru 9:2.

První a třetí třetina nebyly špatné, říká trenér Buďa

Juniorka za sebou má první přípravné utkání. Jak byste ho zhodnotil?

Hodnotit první zápas je těžké. Nezačali jsme špatně, kluci v první třetině měli pohyb. Ve druhé třetině jsme absolutně byli bez pohybu, že byly Drážďany o něco déle na ledě, to vůbec nehraje žádnou roli. Všude jsme byli pozdě o krok a soupeř nám z toho sázel góly. Jinou věcí jsou taktické věci, ty ovšem teď ještě řešit nechci. Jsou tam ovšem základní věci, které v sobě již hokejisté musí mít vsugerované a nějakým způsobem je ve svém věku musí zvládat, a to tam bohužel nebylo. Nicméně třetí třetina už z mého pohledu nebyla zas tak špatná. Trochu jsme pozměnili sestavu, chtěli jsme to vidět v jiných složeních. Nemyslím si, že první a třetí třetina byly špatné. U hodnocení kluků jsem začal u pozitivních věcí, samozřejmě jsme si ale řekli i těch pár negativních, ve kterých je potřeba se zlepšovat. Věřím tomu, že to bude dobré.

Bylo třeba znát, že se jednalo o první zápas po jediném společném týdnu na ledě?

Tak určitě. Trénujeme hodně, dost bruslíme, první týden je vždy dost těžký. Určitě to bylo znát, kluci byli pět dní na ledě, šestý den následoval zápas, příští týden máme to stejné, dokonce máme na programu dva zápasy. Ale o tom to je. Samozřejmě je škoda, že není soustředění. Nicméně trénujeme jednou denně a je potřeba, aby kluci dostali do těla, abychom byli hodně bruslařsky a fyzicky připraveni.