Kališníci důležitou bitvu zvládli famózně. Od začátku utkání vedli o dva góly. Nejméně dvoubrankový náskok se jim dařilo držet během celého zápasu a dovedli tak souboj do vítězného konce. Veliký podíl na výhře mají střelci Kadlec, Havelka, M. Beran, Korkiakoski a Kropáček. Stadion tak míří rovnou do čtvrtfinále play-off, kde se utká se Vsetínem.

NADS28

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 4. Kadlec (Půhoný, Klikorka), 14. Havelka (Kangas), 26. M. Beran (Korkiakoski, Voženílek), 30. Korkiakoski (Kadlec), 36. Kadlec, 53. Kropáček (Kangas) – 27. Kuťák (Kubík, Brož), 34. Kubica (Kohút), 39. Brož (Novák). Rozhodčí: Pavlovič, Petružálek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1527. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 37:41. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Kukla, Strejček – Půhoný, Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Jícha, Voženílek – Kropáček, Havelka, Kangas – Sklenář, Štohanzl, Jindra.

HC Slavia Praha: Michajlov – Hejda, Novák, Duda, Barák, Ryzák, Valík – Doležal, Vrdlovec, Bílek – Furch, Kuťák, Jelínek – Vlček, Kubík, Šteiner – Kubica, Kohút, Jar. Brož – Hotěk.

Už od začátku duelu měl domácí celek navrch. Ve 4. minutě dostal Jiří Půhoný kotouč na středu levého mantinelu. Najel si s ním na levý kruh, odkud přihrál před branku přesně na hůl Martinu Kadlecovi, jenž zasunul puk do odkryté klece.

I přes vstřelený gól se hráči Stadionu dále tlačili před Michajlova. Obrana Slavie měla neustále hodně práce s kališnickými útoky. Do zajímavé akce se dostal Marcel společně s Matějem Beranem. Druhý jmenovaný vypálil s maximální silou, ale kotouč tři tyče minul.

V čase 13:25 se skóre změnilo znovu, opět k radosti litoměřických fanoušků. Kangas vybojoval puk v předbrankovém prostoru, otočil se a nahrál do mezikruží. Tam byl připravený Martin Havelka, který zamířil přesně a vsítil druhou branku domácích.

Do druhé třetiny vstoupili sešívaní aktivněji než do té úvodní. Největší šanci měl Filip Kuťák, který ohrozil Beranovu svatyni z pravého kruhu. Jeho střela však nalezla pouze tyč. Dále se ale kotouče zmocnili domácí.

Na začátku 26. minuty se síť za hostujícím gólmanem rozvlnila znovu. Matěj Beran dostal nahrávku na pravou hranici brankoviště, udělal otočku a z levé strany poslal puk do odkrytého prostoru v bráně.

Slavie se nenechala zahanbit a rychle odpověděla. V čase 26:23 převzal Kubíkovo nahození od modré Zdeněk Kubica, který využil volno u levé tyče Beranovy svatyně. Oba celky tak využily početní výhody.

Přestřelka pokračovala ve 30. minutě. Finský snajpr Markus Korkiakoski si nikým nehlídán najel do mezikruží, odkud se vší razancí napálil kotouč přímo za záda slávistického brankáře. Pražané ani tento gól nenechali bez odezvy. Ve 34. minutě dostal nahrávku na spodní hranu kruhu Zdeněk Kubica a z první tvrdě vypálil. Domácí maskovaný muž byl na tuto dělovku tentokrát krátký.

V čase 35:26 se prosadili opět domácí. Po sérii krátkých přihrávek se puk dostal k Martinu Kadlecovi, jenž ho umístil přesně k tyčce. Využil tak další přesilovku Stadionu. Slávisté odpověděli ve 39. minutě, kdy z levé strany modré čáry vystřelil Jaroslav Brož. Adam Beran měl zakrytý výhled a nestihl tak zareagovat.

Poslední perioda byla velmi vyrovnaná. Oba týmy si tvořily šance. Ve 47. minutě otestoval opět tyč Beranovy branky Kuťák. Na druhé straně se v 53. minutě znovu radovali kališníci. Kristian Kangas vyrazil do brejku s Vojtěchem Kropáčkem, který dokázal Michajlova překonat. Domácí tak zvítězili 6:3 a zamířili přímo do čtvrtfinále play-off.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím říct, že už před zápasem jsem z kluků cítil velké odhodlání a sílu, což potvrdil i vstup do zápasu. V první třetině jsme dominovali. Bohužel v další části utkání nám to zkomplikovala zbytečná vyloučení a Slavia se vrátila do hry. Naštěstí jsme vždy dali nějaký snižovací gól a rychle jsme zase odskočili. Ve chvíli, kdy jsme dali šestou branku, tak si myslím, že bylo rozhodnuto. Třetí třetina byla z našeho pohledu až na jedno střídání odehrána perfektně a klukům patří veliké díky za výkon, který předvedli.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Bylo to těžké utkání a rozhodla z mého pohledu první třetina, kdy jsme v podstatě nehráli a nebyli vůbec v zápase, což je škoda, jelikož to konečný výsledek rozhodlo. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným a v některých fázích i lepším soupeřem pro domácí. Bohužel branková ztráta byla tak velká, že už se nám ji nepodařilo dotáhnout. Ve třetí třetině jsme měli tři šance kontaktní hrou a trefili jsme spojnici, ale bohužel už od první části bylo rozhodnuto.“