Kališníci potvrdili parádní formu z posledních zápasů a v Edenu srazili Slavii výsledkem 4:2. Cestu za vítězstvím načal Stadion už zkraje první třetiny, kdy se v rozmezí dvou minut prosadili Martin Procházka a Matěj Beran. Poté se do střeleckých statistik zapsal ještě Jakub Konečný a Litoměřičtí vedli 3:0. Slávisté dokázali díky brance Petra Kafky ještě snížit, při sešívané hře bez brankáře ale litoměřické komando znovu udeřilo. V závěru ještě kosmeticky upravil výsledek Kružík, to ale na litoměřické výhře nic nezměnilo a Stadion urval triumf číslo pět.

27. kolo

2:4

0:2, 1:1, 1:1

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Kafka (Jaroslav Brož, Vlček), 60. Kružík (Vlček) – 5. Procházka (Jebavý), 7. M. Beran (Miškář, Urban), 22. Konečný (Výtisk, Válek), 60. T. Svoboda. Rozhodčí: Šindel, Zavřel – Komínek, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:33. Zblokované střely: 20:9. Vhazování: 35:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.

HC Slavia Praha: Málek – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Veber, J. Říha, T. Duda – Kuťák, Vampola (C), Šmerha – Kafka, Poletín, Kružík – M. Ondráček (A), Pšenička, Vlček – Tomica, Šteiner, Jaroslav Brož.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Kremláček, Háva, Jebavý (A), Špaček, Výtisk (C) – M. Beran, Miškář (A), T. Svoboda – Procházka, Válek, M. Kadlec – Konečný, Urban, P. Svoboda – Jindra, M. Havelka, Berka.

Litoměřičtí vlétli do duelu se Slavií jako uragán a už po necelých pěti minutách hry se dostali do vedení. Jebavý nahrál do jízdy Martinu Procházkovi, který se s pukem prohnal podél pravého mantinelu, nabruslil si až před litoměřickou klec a parádním bekhendem otevřel skóre.

V čase 06:55 se kališníci radovali podruhé. Po Vampolově faulu dostali výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Po pěkné akci Výtiska a Miškáře se ve skrumáži před slávistickou klecí skvěle zorientoval Matěj Beran a bleskurychle uklidil kotouč za brankovou čáru.

I přes dvoubrankový náskok zůstal Stadion v ofenzivě hodně aktivní. Sešívanou svatyni ohrozil o chvíli později Válek, jenž zacílil z dorážky. Málek ale jeho pokus lapil. Zkraje prostředního dějství hosté odskočili na rozdíl tří branek. Po chybě červenobílé obrany vybojoval kotouč ve středním pásmu Jakub Konečný, prosvištěl po pravé straně kluziště, položil si brankáře a parádní únik zakončil forhendovou ranou do poloodkryté klece.

V 25. minutě vystrčila růžky také Slavia. Říhova tečovaná dělovka však orazítkovala pouze tyčku litoměřické branky. V čase 26:34 se domácí ale dočkali. Brož nabil od mantinelu mezi kruhy Petru Kafkovi, ten nezaváhal a přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Poté to zkoušel z voleje Pšenička, Král jeho nebezpečný pokus však vytěsnil betonem. A poradil si i s Jeřábkovou ranou od mantinelu. Padesát vteřin před koncem druhé třetiny měli hrát kališníci oslabení, když Miškář fauloval Vampolu. Zkušený slávista ale předvedl parádní gesto fair play a faul nechal odvolat.

Na startu poslední periody mohli kališníci ještě zvýraznit náskok. Po hezké akci ze strany Stadionu zakončil z pravého kruhu Urban. Málek si však připsal další úspěšný zákrok. Vyrážečkou poté zneškodnil také projektil Přemysla Svobody z pravého kruhu.

V půlce 50. minuty mohli slávisté snížit. Po střele od modré vznikla v kališnickém brankovišti pořádná mela, puk se snažil do sítě sice dopravit Kafka, následně však pálil nepřesně. Kotouč se ještě dostal ke Kuťákovi, který z dobré pozice zacílil. Král ale velkou příležitost domácích bravurně zlikvidoval.

Na druhé straně kluziště ujeli v přečíslení kališníci a po přihrávce z pravé strany zamířil Beran, Málek ale použil svou lapačku a tým skvěle podržel. V samotném závěru to slávisté zkusili bez brankáře a Stadion je potrestal. Ve středním pásmu napřáhl Tomáš Svoboda a poslal puk do opuštěné klece.

Sešívaní to ani přes vysoké manko nevzdali a vzápětí upravili skóre. V čase 59:14 uzavřel gólový účet duelu Daniel Kružík. Stadion tak porazil Slavii 4:2.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Měli jsme špatný vstup do utkání a soupeři jsme to dost usnadnili. Místo forčekingu jsme hodně propadali – soupeř měl hodně přečíslení a pak jsme projížděli následné akce. Hráli jsme hodně rozlítaně do obrany, bylo to velmi špatné. Soupeř zaslouženě vedl. První třetina rozhodla o výsledku utkání, bohužel pro nás. Za 23 minut jsme měli deset trestných minut, což je strašně moc. Postupně jsme se do zápasu dostávali – dostali jsme se do tlaku a šancí a vynutili jsme si i přesilové hry. V nich nám chybělo i štěstí a lepší zakončení, abychom soupeře dotáhli, což se nestalo. Ve třetí třetině to byla otázka toho, jestli dáme branku, po které by se nám určitě hrálo lépe. Měli jsme tlak, ale neproměnili jsme vyložené šance a kvůli tomu si soupeř odváží všechny body.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím kluky pochválit. Dá se říct, že jsme téměř celých 60 minut drželi plán, se kterým jsme přijeli. Rozhodující pro zápas byla určitě první třetina – rychle jsme do utkání vstoupili a vedli 2:0. Zbytek zápasu jsme se pak drželi plánu. Šance, které si domácí vytvořili, spolehlivě pochytal Tomáš Král. Z mého pohledu to jsou zasloužené a důležité tři body.“