Přesilovky budou v tomto ročníku silnou stránkou litoměřického týmu! Díky nim zvládl Stadion v poslední dvouminutovce otočit vývoj utkání zcela ve svůj prospěch trefami Kloze a Pavlase. Stadion je tak prvním týmem, který obral dosavadního lídra tabulky o všechny tři body.

6. kolo

4:5

1:0, 3:2, 0:3

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Hudeček (Káňa, Illéš), 26. Baláž (Toman), 32. Baláž (Toman), 37. Jankovský (Zdeněk, Jáchym) – 21. Korkiakoski (Kloz), 31. Kloz (Pavlas, Korkiakoski), 44. Kadlec (Kloz), 58. Kloz (M. Kadlec), 60. Pavlas (Korkiakoski, Voženílek) . Rozhodčí: Fiala, Kašík - Bubela, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc Dundáček (POR) 10 min OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 40:33. Zblokované střely: 7:12. Vhazování: 43:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.

HC RT Torax Poruba: Kůdela – Dundáček, Ovčačík (A), Krenželok, Gazda, Urbanec, Slavík – Káňa (A), Hudeček, Illéš – Jankovský, Jáchym, Zdeněk (C) – Fojtík, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (33. Král) - Pavlas (C), Marcel, Smetana (A), Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, Kvasnička - Korkiakoski, Kloz, Kadlec - Voženílek, Válek, Kusý - Rousek, Flynn, Pour - Dvořák, Havelka, Jirásek.

Autor reportáže: René Chyla (HC RT Torax Poruba 2011)

Porubští hokejisté začali duel s Litoměřicemi o něco lépe, když se povedenou střelou prezentoval Jan Hudeček, první střela ale mířila jen těsně vedle brány Martina Michajlova. Ve čtvrté minutě se však už Jan Hudeček dočkal, jelikož v předbrankovém prostoru zužitkoval nahození zprava od Jana Káni a střelou pod přesouvajícího gólmana poslal domácí do vedení – 1:0. V jedenácté minutě se pak do dobré pozice dostal Vojtěch Tomi, tu však chtěl ještě vylepšit nahrávkou na Josefa Fojtíka, nicméně přihrávka přesné parametry neměla, a tak HC RT TORAX své vedení nenavýšil. O chvíli později zahrozili Kališníci, konkrétně hledal Martin Kadlec před prázdnou klecí volného Daniela Voženílka, jehož ale vychytal na poslední chvíli skvěle přesunutý Hynek Kůdela.

Začátek druhé třetiny byl parádním startem pro hosty, kteří už po 21 sekundách vyrovnali. Jan Kloz vyslal z levého kruhu parádní pas před branku na Markuse Korkiakoskiho, který si povodil porubského brankáře a lehce srovnal krok – 1:1. Za pět minut si ale Poruba vzala své vedení zpět. Jozef Baláž nahrával Radimu Tomanovi, ten kotouč vrátil a poté už prvně jmenovaný útočník k tyči nedovolil litoměřický obrat – 2:1. Ve 29. minutě měli hosté příležitost na vyrovnání v přesilovce, nicméně dvakrát během jedné početní nevýhody upláchl Jiří Zdeněk, kterého nejprve zastavil obránce hostů, pak ale až tyč Michajlovovy klece.

Stadion posléze dokázal využít přesilovku. Střela Aleše Pavlase byla sice zastavena betonem, na dorážku Jana Kloze už ale porubský brankář nezareagoval – 2:2. Za minutu však znovu vedli domácí. V přečíslení sice Radim Toman neuspěl, pohotová dorážka Jozefa Baláže už ale úrodu sklidila – 3:2. V čase 32:24 došlo na střídání brankářů v litoměřickém poli. Martina Michajlova nahradil Tomáš Král, který měl držet nadále hostující naděje nad vodou. To se dařilo po čtyři minuty, dokud nedostal chuť Václav Jankovský, který pálil do prázdné po střele i neúspěšné dorážce Jiřího Zdeňka z pravé strany – 4:2.

Porubské tempo se v úvodu poslední třetiny mírně otupilo dvěma oslabeními, a ač to první HC RT TORAX přežil bez újmy, to druhé již nikoliv. V čase 44:00 našel Jan Kloz parádně najíždějícího na ose hřiště Martina Kadlece, který tečoval za bezmocného Hynka Kůdelu – 4:3. Litoměřice se však k vyrovnávacímu tlaku nedostávaly, dvě a půl minuty před koncem si vybraly ještě oddechový čas, který nakonec přinesl hostům ze severozápadu Čech úspěch. Dvě a půl minuty před koncem Martin Kadlec vyhledal před brankou Jana Kloze, který bombou pod víko srovnal – 4:4. To ale stále nebylo vše. Po faulu Filipa Dundáčka hráli domácí v oslabení, na což také tvrdě doplatili. Ve zmatku v předbrankovém prostoru se zorientoval Aleš Pavlas, jenž rozpoutal radost litoměřických hokejistů – 4:5.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):Toto utkání jsme otočili v závěru, trošku se k nám přiklonilo i štěstí. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme byli po celý zápas lepší a tři body máme naprosto zaslouženě. Ten výsledek dlouho vypadal tak jak vypadal hlavně proto, že byli domácí hodně produktivní. Přiznávám, že v okamžiku našeho srovnání na 2:2 jsme se na chvíli zbláznili a začali hrát takový „hurá hokej“ a domácí nám odskočili. My ale stále díky našemu výkonu věřili, že to otočíme. To se nakonec také potvrdilo.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba):Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon. To co se ale dělo v poslední třetině, to bylo naprosto tragické. Nebyla tam z naší strany žádná disciplína. Jsem strašně naštvaný. Tolik faulů, co udělali obránci i přes to, že věděli, že Ctirad (Ovčačík – pozn. red.) vypadl ze hry kvůli zdravotním problémům, to prostě není normální. Vrcholem všeho potom bylo to, že hráči v závěru vůbec neposlouchali pokyny trenéra a hráli si to, jak sami uznali za vhodné. Jsem strašně rozhořčen. Zítra to s nimi ještě bude mít dohru. Musíme jít hodně rychle na zem a vrátit se k našemu bojovnému týmovému výkonu.