Litoměřičtí narazili po dvou vydařených zápasech na Duklu Jihlava. Hosté z Vysočiny si s hráči Stadionu snadno poradili a po vysoké výhře si odvezli domů tři body. Za Salfického záda nasázeli celkem sedm branek, včetně čtyř v přesilových hrách, které se Litoměřicím nedařilo ubránit. Za domácí se prosadili pouze Belay a v závěru Tůma.

4. kolo

2:7

0:2, 1:2, 1:3

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 29. Belay (Lenc, Suchý), 58. Tůma (Belay) - 12. Hodek (Kolafa), 19. Kaláb (Zeman, Bezděk), 27. Hubáček (Ficenc, Kolafa), 37. Drtina (Domin, Padělek), 45. Zeman (Jeslínek, Dobrovolný), 51. Padělek (Dobrovolný), 56. Kaláb (Bezděk, Jeslínek). Rozhodčí: Kubičík - Wesley, Kašík. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 1102.

HC Stadion Litoměřice: Salfický (Meravý) - Kříž, Hora, Drábek, Kružík, Suchý, Holomek, Soukup, Smetana - Tůma, Šinágl, Tvrzník - Horčička, Slížek, Hašek - Lenc, Belay, Gengel - Kafan, Hlusička, Novák

HC Dukla Jihlava: Halmoši (Novotný) - Ficenc, Kolafa, Drtina, Malena, Dobrovolný, Kaláb, Petráček, Grundmanis - Hodek, Hubáček, Čachotský - Padělek, Domin, Krupka - Jeslínek, Zeman, Bezděk - Pometlo, Maliník, Polcar

Zápas otevřel svým výpadem jihlavský Aleš Padělek, jeho bekhend ale Salfický zlikvidoval. Z následné dorážky už mohl být úvodní gól. Kotouč padal vysokým obloukem za Salfického, ale ze vzduchu ho stačil odpálit Suchý. Domácí bek byl se dostal do šance o několik minut na druhé straně. Nejprve po Belayově přihrávce neskóroval Gengel, po něm nevyužil odkryté branky právě Jiří Suchý. Ve 12. minutě se už ale otevřel střelecký účet zápasu. Svou první přesilovkovou trefu zařídil jihlavský Daniel Hodek, který trefil pravý horní růžek domácí branky. O minutu později měl dvakrát blízko k vyrovnání v přesilovce 5 na 3 Hora, ani jedna z jeho dvou střel od modré čáry ale za Halmošiho neprošla. Trest za nevyužitou dvojnásobnou početní výhodu přišel od Dukly v závěru prvního dějství. V 19. minutě zvýšil svou přesnou a tvrdou ranou od modré Kaláb.

Cíl domácích do druhé třetiny byl jasný, pokusit se dohnat dvoubrankovou ztrátu. Jejich plány ale dostaly trhlinu už v první minutě druhé části, kdy Jihlavští zle zatápěli před Salfickým. V sedmadvacáté minutě dostala Dukla další možnost přesilové hry a Litoměřičtí znovu inkasovali. Střelu Ficence tečoval před brankovištěm mimo dosah Salfického Radek Hubáček. Uplynula minuta a půl a padla další branka. Poprvé však do jihlavské sítě. Martin Belay využil Halmošiho zakrytého výhledu a trefil se přesně do pravého horního růžku. Následující minuty se střídaly akce na obou stranách, přeci jen nebezpečnější byli Jihlavští. Pro domácí zatím nadějný stav 1:3 vydržel do závěru 37. minuty, kdy Dukla využila další přesilovku. Na modré napřáhl Marek Drtina a přesnou trefou zvýšil na 1:4.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky Halmoši přiváděl domácí do zoufalství. Téměř celý Tvrzníkův útok vypálil na jihlavského brankáře, ale ten pokaždé zasáhl, ať už ležel na zádech nebo měl zakrytý výhled. Ve 45. minutě přidali Jihlavští další zásah. Po rychlém výpadu do domácí obrany zakončil akci 2 na 1 pohodlně do prázdné branky Adam Zeman po Jeslínkově přihrávce. V jednapadesáté minutě se opět měnilo skóre. Domácí obrana se otevřela, čehož využil Aleš Padělek, který proměnil svůj samostatný nájezd střelou do horního růžku domácí branky. Jihlavští uzavřeli svůj gólový účet pět minut před koncem druhým gólem Kalába, který opět přišel v přesilovce. Litoměřičtí se přeci jen ještě jednou prosadili. V 58. minutě nahrál Belay na Davida Tůmu, který sám před Halmošim předvedl povedenou bekhendovou kličkou. Nic to však neměnilo na vysoké porážce Litoměřice v poměru 2:7. Po úspěších proti Olomouci a Berounu tak bohužel narazili a všechny tři body se stěhují na Vysočinu.

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice
Tak určitě jsme neodehráli dobré utkání. Asi na nás dolehla únava z toho náročného programu a trošku nám odešly nohy. V každém souboji jsme byli pozdě a dostali jsme hodně gólů v oslabení, která jsme v předchozích utkáních odehráli dobře. My jsme hráče upozorňovali, že těch vyloučení máme hodně, v posledních dvou zápasech jsme měli dvakrát po devíti a dnes deset. Já rozhodčího hodnotit nechci, dokud se nepodívám na video, ale až nám rozhodčí venku odpíská zápas jako tady, tak budeme určitě spokojení. Od začátku jsme prohrávali, za stavu 3:0 jsme snížili, ale pak na nás znovu padla trochu deka, šance jsme sice měli, ale neproměnili jsme je a soupeř nás hned z dvou brejků potrestal. Dnes bych na našem výkonu nic pozitivního nenašel, měli jsme tam spoustu zbytečných faulů hokejkou a musíme se z toho poučit. Dnes to byl zápas blbec a já doufám, že jsme si to dnes vybrali naposled.

Patrik Augusta – HC Dukla Jihlava
Mně se toto utkání samozřejmě hodnotí dobře. Předvedli jsme tady dobrý výkon, týmový a disciplinovaný. Podařilo se nám vstřelit branky v přesilovkách, což se nám v těch prvních utkáních nedařilo, ale myslím si, že ta vyloučení utkání nerozhodla. Od domácích jsme čekali dobrou obranu, ale viděli jsme, že hrají na rychlé brejky a ty jsme si na rozdíl od utkání v Šumperku pohlídali. Proměnili jsme většinu našich šancí a s výkonem mužstva jsem naprosto spokojený.