Tak to bylo o fous! Kališníci svedli v repríze loňského čtvrtfinále na ledě Jihlavy vyrovnanou bitvu, kterou musely rozklíčovat až samostatné nájezdy. Stadion se sice dostal už v úvodu zápasu do vedení, domácí pak ale srovnali skóre, které oba týmy udržely až do konce základní hrací doby. A protože o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu hokejové "penalty". V nich byla úspěšnější Dukla, a tak si Litoměřičtí vezou z Horáckého zimního stadionu jeden bod.

5. kolo

2:1sn

1:1, 0:0, 0:0 - 0:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Staněk (J. Pohl), rozh. náj. Zeman – 3. Šalda (Vitouch, M. Kadlec). Rozhodčí: Čech, Maršálek – Novák, Král. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 064. Střely na branku: 28:26. Zblokované střely: 17:7. Vhazování: 38:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Lundström – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Anděl, A. Zeman, Pekr (C) – Poletín, Čachotský (A), Lichanec – Fronk, Davídek, Jiránek (A) – Harkabus, D. Čermák, Chlubna.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Marcel (A), Kukla, Pavlas (C), Mlčák, Šalda, Strejček, Dajčar, R. Procházka – Voženílek (A), Korkiakoski, Kangas – Štohanzl, Střondala, Svoboda – Jánský, Grim, Vitouch – M. Kadlec, Kropáček, D. Sklenář.

Začátek jako víno. Kališníci se na ledě v duelu s Jihlavou ještě nestačili ani pořádně ohřát a Lundström už lovil kotouč ze své sítě. Vitouch přihrál ve 3. minutě z pravého kruhu takřka na modrou čáru Radimu Šaldovi, který nechytatelnou dělovkou z větší vzdálenosti poslal Stadion do vedení.

O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Po tvrdé střele Jiránka ale zazvonila tyčka. Vzápětí si před jihlavskou klecí vyměnili kotouč Korkiakoski s Kadlecem a první jmenovaný zkusil štěstí projektilem z levého kruhu. Kotouč na cestě do branky ale rovněž zastavila tyč. Branková konstrukce udělila stopku na druhé straně po obdobné akci také Pekrovi.

V čase 19:46 domácí sevřeli Stadion v obranném pásmu a ostřelovali Škorpíka jednou ranou za druhou. Kališníci se sice dlouho úspěšně bránili, pak se však na modré dostal ke kotouči Robin Staněk a prudkou přízemní střelou zařídil vyrovnání.

Do prostřední periody naskočili lépe Litoměřičtí, kteří počastovali Lundströmovu klec salvou střel. Švédský gólman ale všem pokusům odolal. Vyznamenal se především při akci Korkiakoskiho, který ujel domácím obráncům a zacílil z levého kruhu. Maskovaný muž v jihlavských barvách vytáhl parádní zákrok lapačkou. V polovině duelu se minula účinkem i Šaldova povedená pumelice od modré.

O chvíli později vyrazil v samostatném úniku dopředu Pekr, Škorpík proti jeho střele však skvěle sklapl betony. Litoměřický brankář se zaskvěl i v samotném závěru třetiny, když nejprve pomocí betonu vyrazil Andělovu dělovku z pravého kruhu, a poté lapil i Pohlův projektil od modré.

V závěrečném dějství chtěly oba týmy strhnout skóre na svou stranu, v koncovce se však nedařilo ani Dukle, ani Litoměřicím. V 55. minutě sice před brankou našel Harkabus krásně Zemana, ten ale v rozhodující moment přestřelil. Osmačtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby mohl zpečetit osud duelu Střondala, který jemně lízl Kuklovou střílenou nahrávku. Puk ale proplachtil těsně nad břevnem.

Po nerozhodném výsledku tak na Horáckém zimním stadionu došlo na prodloužení. Hned zkraje měl možnost ukončit zápas Holý. Jihlavský bek dostal přihrávku od Čachotského a ocitl se sám před Škorpíkem. Jeho pokus však mířil pouze na hruď litoměřického gólmana. Víc pětiminutové nastavení nenabídlo, a tak o dělbě bodů rozhodly samostatné nájezdy.

Zatímco Tomáš Čachotský a Adam Zeman své „penalty“ proměnili, z litoměřických hráčů se trefil pouze Šalda. Nájezd jihlavského útočníka Zemana se tak stal i vítězným a Stadion si odváží z Vysočiny jeden bod.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Hodnocení opravdu zkrátím. Utkání jsem viděl jako velmi vyrovnané a ztratili jsme ho až v nájezdech. Jinak jsme s hrou, kterou jsme předvedli, spokojení..“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že soupeř dobře bruslí a má v týmu hodně šikovných hráčů. V prvních deseti minutách se to prokázalo a my jsme je zaspali. I když jsme srovnali, tak průběh hry nebyl z našeho pohledu vyloženě dobrý. Na penalty jsme vyhráli, jsme rádi, ale musíme všechno zlepšit.“