Kališníci odehráli proti Prostějovu vyrovnanou partii, nakonec se ale z vítězství radoval soupeř. Jestřábi si sice nejprve vypracovali vedení 2:0, Stadion však poté snížil a držel se soupeřem krok. Po velkých gólových dostizích nakonec prohrál 3:4. Ani z druhého duelu na moravské půdě tak Litoměřičtí nevytěžili ani bod.

15. kolo

4:3

0:0, 2:1, 2:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 22. T. Kaut (Mrázek, Pěnčík), 28. Drtil (T. Kaut), 42. Drtil (Mrázek, Žálčík), 60. Hrníčko (Rudl) – 34. Procházka, 56. M. Beran (Procházka, Miškář), 60. Miškář (Marcel). Rozhodčí: Barek, Pilný - Král, Kučera. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 22:33. Zblokované střely: 8:3. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl – Mrázek, Bartoš, Vachutka – Motloch, T. Kaut, Hrníčko – Žálčík, Chlán, T. Jandus – Janeček, M. Novák, Podlaha.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Výtisk, Sedlák, Háva, Jebavý, Černohorský, Marcel, J. Holý – P. Svoboda, Hašek, Miškář – Stehlík, Bernat, Moravec – Jícha, Procházka, Berka – Jánský, M. Beran, Soukup.

Litoměřičtí hodili za hlavu čtvrteční porážku v Sokolově a odstartovali bitvu s Jestřáby velmi svižně. Brankáři Bláhovi dělal problémy zejména aktivní Svoboda, který hned několikrát ohrozil domácí svatyni. Zkraje 13. minuty kališnická sedmička vypálila z kruhu, prostějovský brankář však její pokus vyrazil. Následně si poradil i s dorážkou a skóre zůstalo nezměněno. O chvíli později zacílil z kruhu Procházka, střela mu ale nesedla, a tak s ní neměl Bláha příliš mnoho práce.

Obě mužstva proto odcházela do kabin za stavu 0:0. Bezbrankový výsledek však na světelné tabuli nebyl k vidění dlouho. V čase 21:16 přihrál Mrázek do mezikruží Tomáš Kautovi, ten si nabruslil až před Krále a poslal kotouč za brankovou čáru. Na začátku 28. minuty navíc Jestřábi navýšili těsné vedení. Tomáš Drtil předvedl rychlý únik ze středního pásma až na levý kruh, odkud povedeným golfákem zamířil ke vzdálenější tyči litoměřické branky.

Kališníci ale nesložili zbraně a ve 44. minutě snížili na rozdíl jediné trefy. Po pěkné kombinaci hostujícího celku se puk dostal až k Martinu Procházkovi, jenž dělovkou z levého kruhu nedal Bláhovi šanci.

Závěrečnou periodu načali lépe stejně jako prostřední část domácí hokejisté. Ve dvojnásobné přesilovce pět na tři sevřeli domácí Stadion v obranném pásmu a o střelu se vzápětí pokusil Žálčík. Puk se ke Královi ani nedostal, když se odrazil od blokujících protihráčů. Svezl se ale na hůl Tomáš Drtilovi, který v čase 41:08 ranou z oblasti mezi kruhy rozvlnil síť litoměřické klece.

Ani dvougólové manko litoměřickou ofenzivu neotupilo. Bláhu dělovkou od modré chvíli po inkasované brance prověřil kapitán Výtisk. Posléze se svou dorážkou po další tvrdé střele neuspěl Stehlík. Bláhu nepřekonal svým bekhendem z otočky ani Bernat. V 50. minutě se prostějovský gólman vyznamenal, když si poradil s dorážkami Berana, Miškáře i Výtiska.

Ofenzivní snažení přineslo Litoměřickým ovoce v čase 55:23. Martin Procházka vybojoval puk u levého mantinelu a vyrazil dopředu. Nejprve se proháčkoval kolem všech bránících protihráčů, aby tváří v tvář jestřábímu brankáři místo střely zvolil chytrou nahrávku na připraveného Matěje Berana. Nejlepší snajpr Stadionu číhal u levé tyče a bleskově uklidil kotouč za Bláhova záda.

Minutu před sirénou měl na holi vyrovnání Miškář. Bláha ale vyčaroval parádní zákrok lapačkou. Hosté to pak zkusili bez brankáře, což se jim bohužel nevyplatilo. V čase 59:03 napřáhl od modré Dominik Hrníčko a navýšil tak na 4:2. Kališníci ale ještě vykřesali malou naději. Dvacet vteřin před koncem se zapsal do střelecké listiny Patrik Miškář. Litoměřický hráč se čtrnáctkou na dresu projel po pravé straně kluziště a vlastní sóloakci zakončil rychlým bekhendem. Když do konce chybělo pouhých šest vteřin, mohl vyrovnat Svoboda. Jeho záměr mu ale o milimetry nevyšel, a tak Stadion padl s Jestřáby 3:4.