Po neúspěšných nájezdech proti Vrchlabí čekala na Stadion další zkouška ohněm. Do Kalich Areny přijel šestý celek tabulky ze Sokolova. Litoměřičtí začali aktivně a po první třetině vedli o dvě branky. Baník se ale nevzdal a v závěru druhé části hry snížil na rozdíl jediného gólu. Vítěznou trefu si připsal ve 44. minutě Peter Jánský, který určil konečné skóre na 4:3. Stadion tak získal tři body a posunul se na jedenáctou příčku Chance ligy.

19. kolo

4:3

2:0, 1:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 7. Miškář (M. Beran, Baláž), 19. Jindra (Konečný, Pajer), 24. Miškář (Jánský, Baláž), 44. Jánský (Procházka, Kremláček) – 29. T. Rohan (Kverka, Vracovský), 35. Švec (T. Rohan, Šik), 45. Švec (Kadeřávek, Šik). Rozhodčí: Zubzanda, Květoň - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:30. Zblokované střely: 8:19. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Baláž, Kremláček, Holý, Jebavý, Černohorský – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Urban, Jánský – Stehlík, Konečný, Pajer – Jindra, Soukup, Berka.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Pohl, Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, Rulík – Vracovský, Kverka, Osmík – Vildumetz, Gut, Kadlec – Švec, Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Kropáček – Rymon.

Hned po několika vteřinách se ve změti hráčů o dorážku pokoušel Tomáš Svoboda. Na Cichoně ale recept nenašel. V páté minutě se k puku dostal Kadlec, který pálil pod horní tyč. Adam Beran byl pozorný a jeho pokus zlikvidoval. V čase 6:48 se mohli domácí poprvé radovat. Matěj Beran nahrál na zcela volného Patrika Miškáře, jenž tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a svou střelou mezi betony poslal Litoměřice do vedení.

Ve 12. minutě se k nebezpečné střele z pravého kruhu dostal Vracovský. Domácí gólman ale předvedl velmi dobrý zákrok lapačkou. Krátce před první sirénou opět pálil aktivní Vracovský. Jeho tvrdá střela z mezikruží ale letěla těsně vedle pravé tyče domácí klece. Minutu před koncem první periody Stadion zvýšil náskok. Konečný vyslal do brejku Davida Jindru, který zvolil kličku do bekhendu a poslal kotouč nad Cichoňův beton.

V čase 23:54 Stadion zvýšil náskok. Peter Jánský poslal puk od pravého mantinelu na Patrika Miškáře, kterému stačilo pouze nastavit hůl a svou lehkou tečí poslat puk pod horní tyč hostující branky. O pět minut později Baník při přesilové hře snížil. Kverka poslal přesnou nahrávku do mezikruží na Tomáše Rohana, jenž střelou nad beton překonal Adama Berana.

Závěr druhé třetiny patřil hostům, kteří dokázali vstřelit kontaktní branku. Marek Švec obdržel přesnou přihrávku mezi kruhy a přesnou ranou pod horní tyč překonal strážce domácí klece. Ve 36. minutě našel Miškář na levém kruhu Svobodu. Jeho tvrdou střelu ale dokázal skvělým zákrokem vytěsnit Cichoň.

Na začátku poslední části hry Litoměřičtí opět odskočili. Procházka vyslal přesný pas napříč brankovištěm na úplně osamoceného Petera Jánského, který doklepl kotouč do odkryté branky. Vzápětí ale Sokolov opět snížil. Odražený kotouč vybojoval Marek Švec, jehož nahození z velkého úhlu od pravého mantinelu skončilo za Beranovými zády.

V 50. minutě útočil na hattrick Miškář. Jeho střela z levého kruhu ale letěla pouze do horní tyče. Baník to ještě téměř minutu zkoušel bez brankáře, avšak neúspěšně. Stadion tak porazil Sokolov 4:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Jsou to pro nás velmi cenné body, protože Sokolov má skvělé mužstvo, což v tomto zápase potvrdili. Odehráli jsme výbornou první třetinu a ve druhé na nás padl trochu útlum a dostali jsme dva rychlé góly, ale v poslední třetině hráči zabojovali a za to jim patří pochvala a poděkování. Myslím si, že jsme zaslouženě získali tři body."

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): „Celý zápas jsme tahali za kratší konec a Litoměřice zaslouženě vyhrály. Vše začalo v první třetině, kdy jsme do zápasu vstoupili nekoncentrovaně a soupeř nás zatlačil. Naštěstí z toho byly jen dvě inkasované branky, ale i přes snahu jsme si vítězství nezasloužili a blahopřeji domácím k výhře."