To byl ale zápas. V Kalich Areně při duelu mezi kališníky a německým týmem Lausitzer Füchse padl první gól až po polovině základní hrací doby a dlouho se zdálo, že bude také jediný. Kališníci se však v závěru rozstříleli a po dvou trefách Voženílka a jednom zásahu Dvořáka a Jánského zvítězili 4:1. Za hosty pouze korigoval skóre Schwamberger. Stadion si tak připsal v sérii přátelských utkání triumf číslo čtyři.

Příprava

HC Stadion Litoměřice - Lausitzer Füchse

Branky a nahrávky: 35. Voženílek, 54. Voženílek (Střondala, Kangas), 59. Dvořák (Voženílek), 59. Jánský (Jícha) – 58. Schwamberger. Rozhodčí: Vyštejn, Biedermann – Hubínek, Votrubec. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Král (30. Škorpík) – Pavlas (C), Mlčák, Dajčar, Strejček, Kukla, Procházka – Voženílek, Střondala, Kangas, Jícha, Vitouch, Jánský, Dvořák, Šik, Grim, Kropáček, Štohanzl, Sklenář.

Lausitzer Füchse: Cüpper – Keussen, Mik, Kania, Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Schwamberger, Jahnke, Murphy, Ustorf, Farmer, Kuschel, Reichel, George, Breitkreuz, Strondel, Hammond, Andres.

Duel proti německému soupeři načali kališníci přesilovkou, kterou jim naservíroval už po třiašedesáti vteřinách od úvodního buly Darcy Murphy, jenž se provinil hákováním. Hokejista Lišek tak načal sedmiminutovku nedisciplinovanosti, v níž se vrátka trestných lavic otevřela hned pětkrát. Třikrát na straně hostí a dvakrát u domácích. Ani jeden tým však nedokázal získanou početní výhodu využít.

I když nechybělo mnoho. V čase 05:15 se dostal do samostatného úniku Poživil. Ten si najel mezi kruhy a zkoušel Krále překonat vyšší střelou z blafáku. Na litoměřického brankáře si ale nepřišel. Po prudkém projektilu z pravého kruhu zase zazvonila horní tyčka.

Na startu prostřední periody vyděsil hrstku lužických fanoušků Voženílek, který vyslal povedenou ránu ze spodní hranice pravého kruhu. Cüpper ale včas sklapl betony. Litoměřické hráče akce napumpovala a v následujících minutách neustále okupovali hostující svatyni. Ke střelbě se nejprě dostal znovu Voženílek. Kališnická šestadevadesátka obkroužila lužickou klec a chtěla zasunout kotouč do škvírky u pravé tyče. Maskovaný muž ve žlutých barvách však byl na správném místě.

Poté to zkoušel dělovkou z vrcholu pravého kruhu Jánský. Cüpper jeho pokus jen vyrazil před sebe. Následná dorážka však skončila mimo. Těsně vedle následně zacílil z mezikruží i Grim. V polovině druhého dějství předvedli domácí v hostujícím obranném pásmu pěknou kombinaci, již zakončoval z oblasti mezi kruhy Šik. Ani tentokrát neuspěl.

V čase 34:25 se Kalich Arena konečně mohla radovat. Daniel Voženílek si po závaru v předbrankovém prostoru objel lužickou klec a pohotově zasunul kotouč do polodkrytého prostoru u levé tyče.

V závěrečném dějství to dlouho vypadalo, že utkání skončí fotbalovým výsledkem 1:0. To by ale domácí nesměli mít na své straně snajpra Daniela Voženílka. Ten si přebral pěknou křížnou přihrávku od Střondaly, najel si na hranu levého kruhu a střelou zápěstím rozvlnil síť lužické svatyně.

V samotném závěru se dočkaly čestného úspěchu také Lišky. V čase 57:21 se ve vlastním oslabení probil dopředu Daniel Schwamberger a poslal puk za brankovou čáru. Na jeho trefu o necelou minutu později navázal na opačné straně kluziště Jaroslav Dvořák, který si najel na střed hřiště a po pobídce od mantinelu pohodlně propálil Cüppera.

S litoměřickými góly se před sirénou roztrhl pytel a své předchůdce ještě napodobil Peter Jánský. Zkušený matador využil faktu, že hosté odvolali brankáře a nahozením z mezikruží uzavřel skóre. Kališníci tak zvítězili 4:1.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to bylo předposlední utkání před startem soutěže, takže jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát, ale ve hře jsme měli často problémy s přihrávkami a se zpracováním. Měli jsme ale velmi dobrý pohyb v průběhu celého zápasu, proto jsme vyhráli.

Corey Neilson (Lausitzer Füchse): Byl to výborný zápas. Domácí byli mladí, hladoví po výhře, rychlí a silní. Byl jsem velmi překvapen jejich hrou, zaslouženě vyhráli.