Na ledě Jihočechů se střetly dva dosud v play-out neporažené týmy. Jak Litoměřičtí, tak Písečtí se vystřídali ve vedení, rozhodnout však musel až penaltový rozstřel. Úspěšnější v něm byli hráči Stadionu, když vítězný nájezd proměnil Ladislav Slížek. Bod navíc si tak připsali Litoměřičtí a dostali se na vedoucí příčku.

O baráž

3:4sn

1:1, 0:1, 2:1 – 0:1

IHC Písek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 2. Melka (Slavík), 47. Žovinec (Antončík), 51. Lukáč - 3. Holomek (Tvrzník, Šinágl), 40. Martinka (Lenc, Šinágl), 54. Holomek (Zavřel, Tůma), 65. Slížek. Rozhodčí: Úlehla - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520.

IHC Písek: Sedláček (Vajner) - Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Jirků, Zacpálek, Všetečka - Bernát, Melka, Slavík - Antončík, Luňák, Dalecký - Polodna, Šperger, Markulinec - Ferebauer, Vaniš, Suja.

HC Stadion Litoměřice: Meravý (Sklíba) - Boháč, Kříž, Smetana, Dudáš, Evan, Martinka, Holomek, Ketner - Tvrzník, Šinágl, Lenc - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Slížek, Horčička - Zavřel, Hlusička, Tůma.

Do zápasu nastoupila obě mužstva ve velkém tempu. Do první šance se dostali hosté, mezi kruhy se uvolnil Boháč, jeho bekhendový pokus však mířil nad branku. Skóre se měnilo o několik okamžiků později a zasloužili se o to Jihočeši. Antonín Melka projel hostující obranou a střelou do protipohybu Meravého rozvlnil síť litoměřické branky. Odpověď Stadionu však na sebe nenechala dlouho čekat. Ondřej Holomek vypálil ihned po buly od modré čáry a Sedláček zahlédl puk až za brankovou čarou.

V polovině prvního dějství mohli jít Písečtí opět do vedení. Průnik Daleckého se však neujal, domácí forvard mířil k pravé tyči, ale minul. Rozruch byl před Meravým také o několik okamžiků později. Brankář hostí se dostal mimo brankoviště, ale domácí nedostali kotouč za brankovou čáru.V 17. minutě mohl Jakub Hlusička využít toho, že domácí odjeli střídat a otevřela se před ním cesta k Sedláčkově brance. Litoměřický útočínk napřáhl mezi kruhy, ovšem lapačka domácího brankáře byla na svém místě. Do první sirény se hra stejně jako během celé dvacetiminutovky přelévala ze strany na stranu, k další změně skóre už však nedošlo.

Po přestávce se do vážnější šance dostal Luňák. Útočník domácích si najel na přihrávku do volného prostoru před Meravým, ten však jeho rychlou střelu vykryl. Před polovinou utkání se litoměřický brankář vytáhl znovu. Tváří v tvář Antončíkovi osvědčil svou pohotovou lapačku. Sedláček měl ve druhém dějství méně práce v porovnání s úvodní dvacetiminutovkou, Meravý však byl v plné permanenci. Ve 32. minutě dostal puk mezi kruhy Melka, svůj druhý gól v zápase naštěstí pro hosty nepřidal, brankář Stadionu jeho ránu vytěsnil lapačkou.

V následující minutě se Severočechům naskytla možnost početní převahy a hra se pro změnu přesunula před branku Písku. Litoměřičtí ostřelovali Sedláčka, ovšem šlo o střelecké pokusy ze střední či větší vzdálenosti. Nadějná byla šikovná teč Lence, který usměrnil na branku pokus Tvrzníka od modré, kotouč však zastavil levý beton domácího brankáře. Navzdory tomu, že se téměř celá druhá třetina odehrála před litoměřickou brankou, se o změnu skóre před druhou sirénou postarali hosté. Ondřej Martinka zaznamenal gól do šatny, když bez přípravy prostřelil Sedláčka z pravého kruhu po přesné přihrávce Radana Lence.

Domácí se o přestávce z gólu do šatny oklepali, potvrdil to svou šancí Luňák, který z bezprostřední blízkosti pálil po přihrávce Antončíka. Meravý se však natáhl svým pravým betonem a kotouč vykopl. Za okamžik se do útok vrhl Martin Novák. Stíhán domácím obráncem však svůj nájezd nezakončil podle svých představ.

Martinka se ve 47. minutě vrátil na led, Stadion však stále bránili oslabení 5 na 4, ovšem nakonec neúspěšně. Antončík našel přihrávkou od pravého mantinelu u levé tyče Dušana Žovince, který nezaváhal a z první vsítil vyrovnávací gól. V polovině třetího dějství se pak domácí dostali zpět do vedení. Jozef Lukáč dostal puk na levý kruh, udělal dva kroky k brance a vypálil, do jeho střely ještě zasáhla hůl Dudáše, od které zamířila mezi Meravého betony.

Litoměřičtí však zbraně nesložili a v 54. bylo znovu vyrovnáno. Ondřej Holomek dostal puk od Marka Zavřela na modrou čáru a vypálil, jeho střela se zastavila až v síti Sedláčkovy branky. Stav 3:3 udržel Meravý při následující akci, kdy na něj mířil Suja, jeho střela skončila na betonech hostujícího brankáře. Do třetí sirény už gól nepadl, na řadu tak přišlo prodloužení.

Krátce po začátku nastavení si připsal litoměřický brankář další pohotový zákrok. Melka si najel před brankoviště hostí a pohotově zakončoval, v cestě rozhodující brance mu však stál pravý Meravého beton. Další šance domácích přišla několik okamžiků před koncem prodloužení. Luňák vypálil, Meravý kotouč vyrazil a Melka pohotově dorážel. Naštěstí pro Litoměřice zamířil mimo branku. Následovaly samostatné nájezdy. V penaltové loterii byli nakonec úspěšnější Litoměřičtí, rozhodující nájezd proměnil střelou do pravého horního růžku Ladislav Slížek. Dva body tak potovali k Severočechům, jeden jediný si připsali Jihočeši.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Na dnešním zápase bylo myslím vidět, že oběma mančaftům už tolik o moc nejde. Jak my, tak Písek už tu sezónu dá se říct jenom dohráváme, proto jsme si chtěli zahrát hokej, klukům jsme říkali, ať si zápas užívají. Chtěli jsme hrát hokej pro lidi, což se nám dvě třetiny myslím docela dařilo, ačkoliv nepadlo třeba tolik branek, protože oba brankáři chytali celkem dobře. Bohužel ve třetí třetině jsme udělali zbytečné fauly a dostali jsme se trochu pod tlak. Písek si to vyrovnání ve třetí třetině zasloužil, my jsme těch faulů udělali zbytečně moc. Na nájezdy dnes určoval hráče pokladník, zvolili jsme kluky, kteří ještě letos nedali gól. Jsem rád, že alespoň Nikolas to protrhl a do pokladny něco přispěje. Do rozhodujícího nájezdu se nominoval Láďa Slížek a proměnil jej, určitě věděl co dělá. Jsem rád, že jsme odvezli dva body a udrželi první příčku. Dohrajeme sezónu tak, abychom pobavili diváky, protože víme, že máme 19 bodů náskok na baráž a hraje se o 21. Nechci říkat, že je to rozhodnuté, ale to by se musel stát malý zázrak, abychom se do toho ještě namočili. Zápasy si chceme užít, šanci dostanou kluci, kteří v sezóně tolik šancí nedostávali. Doufám, že lidi na hokej přijdou a jsem také rád, že nás dnes přijeli podpořit sem a tímto jim chci poděkovat, protože byli hodně slyšet.

Josef Řeháček:IHC Komterm Písek

Náskok na Beroun roste a je strašně obtížné se na tyto zápasy umět namotivovat. Hráči jsou profíci a měli by umět podat standardní výkon, i když už o nic nejde, dneska se to ale nedařilo ani jednomu z týmů. Byl to podprůměrný zápas, ale těžko říct, jestli hráčům něco vyčítat. Soutěž byla dlouhá, týmy se do poslední chvíle přetahovaly o body, ale teď už jsou karty rozdány. Teď je třeba se připravit na zbývající zápasy a pokud možno sezonu důstojně dohrát.