V duelu dvou Stadionu kališníci neuspěli a padli s Vrchlabím 2:5. Záslouhou trefy Přemysla Svobody se sice Litoměřičtí už na startu zápasu dostali do vedení, Vrchlabští ale pěti brankami zcela otočili skóre. V závěru ještě výsledek kosmeticky upravil Marek Berka, víc už toho ale mužstvo kapitána Výtiska nestihlo a pro výhře nad Benátkami opět zapsalo prohru.

17. kolo

5:2

3:1, 1:0, 1:1

HC Stadion Vrchlabí - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. M. Kratochvil (Zeman, Vála), 5. Mrňa (Urban), 13. Zeman (Linhart, Heřman), 33. Chrtek (Linhart, Heřman), 57. Urban (Mrňa) – 3. P. Svoboda (Luciani), 59. Berka (Stehlík). Rozhodčí: Čáp, Bejček – Dědek, Hnát. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 47:49. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1,. 5:2.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Rohlík, Chalupa.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Marcel, J. Holý, Výtisk, Sedlák, Jebavý, Háva, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – T. Svoboda, P. Svoboda, Luciani – Stehlík, Moravec, Jánský – Bernat, Hašek, Berka.

Kališníci vyrazili do duelu s Vrchlabím pěkně zostra a už zkraje 3. minuty oslavili první gól. Přemysl Svoboda vybojoval kotouč u hostující branky, prokličkoval z vlastního obranného pásma až před domácí klec a okulahodící sóloakci zakončil parádní ranou k pravé tyčce.

Těsný náskok ale Stadionu nevydržel ani dvě minuty. V čase 04:00 dostal od mantinelu skvěle nabito od Zemana Matouš Kratochvil a projektilem z levého kruhu dorovnal skóre zápasu.

Ze strany domácích to však nebylo vše. O pouhých devětadvacet vteřin později podkrkonošský celek zcela otočil gólový stav. Pavel Mrňa obdržel perfektní přihrávku od Urbana a dělovkou z levého kruhu bez váhání poslal kotouč za Králova záda. Vyrovnání měl v 10. minutě na holi Procházka, Klouček ale proti jeho střele z levého kruhu nastavil betony.

V polovině 12. minuty dostali domácí po vyloučení Jánského a Výtiska výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou po minutě využili. Nejprve to zkusil ranou z mezikruží Linhart, Král jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde číhal připravený Tomáš Zeman, jenž svou dorážku usměrnil za brankovou čáru.

V závěru třetiny mohla s průběžným skóre zahýbat dvojice Beran-Miškář. Prvně jmenovaný našel na brankovišti Patrika Miškáře, který i přes bránícího hráče dokázal zakončit. Jeho střelu z bekhendu ale Klouček zneškodnil.

Stejná dvojice zahrozila před domácí brankou i na startu druhé třetiny. Vrchlabský brankář ale i tentokrát zůstal nepřekonán. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl Kratochvil, Král ale předvedl výborný zákrok a domácího snajpra vychytal. Následně měl příležitost skórovat Miškář. Na ledě se ale opět vyznamenal domácí gólman a litoměřickému útočníkovi nadějný pokus zhatil, když vytasil zákrok ramenem.

Litoměřičtí nepolevovali v aktivitě a zasypali Kloučka další salvou střel. Pěknou souhru ukázala nová dvojice Tomáš Svoboda a Anthony Luciani. Kališnický odchovanec nabil svému kanadskému spoluhráči, ten však trefil jen vyrážečku domácího brankáře. Po Haškově projektilu zase zazvonila branková konstrukce. Proti Holého dělovce z kruhu stihl Klouček zasáhnout hokejkou.

Poté se dvěma úspěšnými zákroky v rychlém sledu za sebou předvedl na opačné polovině hrací plochy Tomáš Král. Polapil pokusy Chalupy i Hozáka. V čase 32:04 už ale kapituloval. Linhart posunul kotouč z oblasti mezikruží před brankoviště, odkud vystřelil Ondřej Chrtek, který nadvakrát překonal Krále.

Ve 48. minutě se vydal dopředu tandem T. Svoboda-P. Svoboda. Klouček ani tentokrát kotouč do své sítě nepustil. O půl minuty později zlikvidoval i slušnou dorážku Stehlíka. Tři minuty před sirénou zakulatil skóre na 5:1 pro Vrchlabí Patrik Urban, když uzmul kališníkům puk a po rychlé akci ho zasunul do brány.

Litoměřičtí ještě v samotném závěru kosmeticky upravili skóre. V čase 58:46 vypálil Stehlík z mezikruží a Klouček jeho pokus jenom vyrazil. Kotouč se rychle zmocnil Marek Berka a úspěšnou dorážkou uzavřel gólový účet zápasu. Kališníci prohráli 5:2 a po výhře nad Benátkami zapsali opět porážku.