V benefičním utkání pro Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích mezi Stadionem Litoměřice a hosty z Drážďan vyznělo lépe pro domácí mužstvo. Litoměřičtí šli brzy do vedení, ovšem hosté záhy srovnali, od té doby už ale přibývaly branky pouze na jedné straně. Kališníci se do německé sítě trefili hned osmkrát a kapitán Jaroslav Hašek si připsal hattrick. Hlavní cíl utkání byl však zcela jiný a ten se také naplnil. Pro Hospic svatého Štěpána bylo vybráno šestnáct tisíc korun.

10. kolo

8:1

2:1, 3:0, 3:0

HC Stadion Litoměřice - ESC Eislöwen Dresden

Branky a nahrávky: 1. Čermák, 15. Simon, 29. Hašek (Novák), 31. Procházka (Simon, Málek), 35. Hašek (Rubeš, Žovinec), 54. Žovinec (Rubeš), 56. Matai (Simon), 59. Hašek (Krstev, Novák) – 2. Pöllänen. Vyloučení: 7:9, navíc Thomas (DRE) deset minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

HC Stadion Litoměřice: Lukáš (Přikryl) – Husák, Míka, Šulc, Žovinec, Krstev, Skřivánek, Hrbas, Málek – Čermák, Chabada, Jánský – Hašek, Rubeš, Novák – Škop, Brzobohatý, Doležal – Matai, Simon, Procházka.

ESC Eislöwen Dresden: Nastiuk (Schrörs) – Prommersberger, Thomas, Mücke, Ziolkowski T., Boiarchinov, Kaartinen – Veltwisch, Garten, Pöllänen – Kruminsch, Rentzsch, Vymazal – Ziolkowski Ch., Lüsch, Heřman.

Utkání otevřely dvě rychlé branky na obou stranách. Nahození Čermáka a Pöllänena skončila v síti a zdálo se, že půjde o divokou přestřelku. Gólů však pro následující minuty ubylo. Pohotové zákroky v brankovišti byl nucen předvádět zejména hostující brankář Nastiuk. Zuby si na něm nebo jeho dobře postavené brankové konstrukci několikrát vylámali Jánský a Doležal, který jednou ze svých střel dokonce orazítkoval jak horní, tak i pravou tyč. Červené světlo se za brankou Drážďan znovu rozsvítilo až v 15. minutě. Po dlouhém obléhání Nastiukovy svatyně vrátil domácím vedení Dominik Simon.

V prostředním dějství se diváci, kteří benefiční duel navštívili, opravdu nenudili. Nejprve do hry znovu zasáhla jedna z tyčí za brankářem hostů. Hašek ji nastřelil při svém samostatném úniku, kotouč se od ní ovšem neodrazil do sítě, ale klouzal po brankové čáře, odkud jej gólman hostí odrazil do bezpečí. V devětadvacáté minutě už se mohl litoměřický kapitán radovat. Novákovu střelu pohotově dorazil za záda brankáře a poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. Ten narostl o minutu později. Simon našel Martina Procházku, který z mezikruží vymetl levý horní roh hostující branky. Na 5:1 po čtyřiceti minutách poté upravil znovu Jaroslav Hašek, který si vybral po svém průniku z levé strany a bekhendovém zakončení opačný kout drážďanské branky.

Také v závěrečné dvacetiminutovce bylo více vzruchu před brankovištěm, ve kterém působil rodák z Edmontonu Kevin Nastiuk. Litoměřický gólman, Jan Lukáš, se musel výrazněji předvést snad jen ve 44. minutě, kdy levým betonem vykopával do protipohybu tečovanou střelu od modré čáry. Kanadský brankář v německých službách dlouho odolával dalším nájezdům domácích, ovšem sedm minut před koncem jeho neprůstřelnost ve třetí třetině skončila. Pod horní tyč se ve vlastním oslabení trefil Dušan Žovinec. V 56. minutě našel Dominik Simon svou další přesnou přihrávkou Jakuba Mataie, který střelou bez přípravy přidal sedmý gól na konto domácích. Na konečných 8:1 pak upravil a svůj hattrick po přihrávce Krsteva završil Jaroslav Hašek.

Domácí se tak mohli radovat z vysoké výhry, hosté možná smutnit, ovšem hlavním cílem utkání byla pomoc potřebným. Po jeho skončení bylo oznámeno, že pro Hospic svatého Štepána v Litoměřicích bylo vybráno šestnáct tisíc korun. Svůj příspěvek přidal také litoměřický fanklub.