V celozápasovém dotahování lounského celku byl nakonec litoměřický rezervní tým úspěšný. Po několika úspěšných šancích dovedl své úvodní utkání play-off až do samostatných nájezdů. Ty samotné byly také drama, díky bravurní práci gólmana Sklíby rozhodl o vítězství kališníků až v šesté sérii Marek Domský. Stadion se tak ujal vedení v semifinálové sérii 1:0. Série se hraje na dva vítězné zápasy.

SF1

4:3sn

1:2, 2:1, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Louny

Branky a nahrávky: 10. Rusý (Domský), 21. Pavlata (Rusý, Drábek), 35. Drábek (Pavlata, Rusý), rozh. náj. Domský – 2. Dittrich (Gebelt, Szakál), 14. Srb (Salač, Rais), 28. Gebelt (Dittrich). Rozhodčí: Štěpán - Janda, Holada. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Vandas, Domin, Šikner, Racek, Kolenatý, Student – Drábek, Pavlata, Rusý – Fábry, Domský, Purma – Hruška, Kauschitz, Švalich.

HC Slovan Louny: Charvát – Srb, Kolčava, Szakál M., Hloucha, Vavrica – Prokeš, Vojtěchovský, Dittrich M., Červíček, Gebelt, Rais, Salač, Panocha, Szakál A., Dittrich D..

První třetina začala naprosto vyrovnaným hokejem s mnoha šancemi na obou stranách. Tu první využil lounský Martin Dittrich, který přesně vystihl moment přihrávky zpoza branky. Tu z první poslal do branky Šimona Sklíby. Poté se spíše tlačili k brance domácí hokejisté. Většinu třetiny se ovšem hra přenášela střídavě z jedné strany na druhou s několika nepříliš výraznými šancemi. V polovině třetiny došlo k vyrovnání. O to se po sérii přihrávek postaral střelou z mezikruží Radek Rusý. Následně se ovšem lounští znovu ujali vedení. Z mnoha pokusů nakonec puk do brány definitivně dotlačil Radek Srb. Slovanu poté pomohla i vlastní přesilovka, během které se usadil v útočném pásmu. Ty se kališníci snažili narušit několika výpady. Aktivita lounského týmu však po dlouhou dobu neustávala. První třetinu také hosté zaslouženě ovládli.

Druhou periodu začal Stadion aktivnějším způsobem. Do obrovské šance se dostal Radek Rusý. Jeho střelu odrazil gólman Charvát od betonů, ovšem přímo k Radku Pavlatovi, který ji z první poslal do odkryté branky. Slovanu se poté nedařilo kališníky vytlačit z útočného pásma na delší dobu. Následně se podařilo hru přenášet na obě strany, ovšem za cenu častých ofsajdů. Přesto Lounští opět strhli vedení na svou stranu. Mezi Sklíbovy betony poslal přesně kotouč Martin Dittrich.

Stadion se pak i nadále tlačil do šancí. Úspěšnou souhru mezi Pavlatou a Rusým využil druhý zmiňovaný, který přesně našel bekhendovou přihrávku. Na Charváta ale nevyzrál. Směrem k brance se pak tlačil i Marek Domský. Jeho šanci ale lounský gólman srazil nad svou branku. O vyrovnání se postarali domácí až o chvilku později. Z rohu kluziště dostal od Pavlaty nabito Tomáš Drábek. Ten poté umístil puk neomylně do odkryté branky. Třetina se pak dohrála v aktivním tempu na obou stranách. Do vyložené gólové příležitosti se ovšem nedostal žádný z týmů. Druhá třetina tak skončila za vyrovnaného stavu 3:3.

Závěrečnou třetinu se kališníci velmi dlouho dostávali z obranného pásma. Občasné výpady ovšem ke střelám nevedly. Naopak Louny začaly ostřelovat Sklíbovu branku s vysokou frekvencí. Ani jedna z šancí na obou stranách k gólové trefě nevedla. Obrovskou příležitost měl na své holi Radek Pavlata. Bohužel ji dohrál až do prostoru brankoviště, čímž se hra přerušila. Hra pak zůstala nadále přenášena na obě strany. Po polovině třetiny převzali otěže hry domácí hokejisté, kteří obývali útočné pásmo. Ovšem prostřelit Charváta se jim dlouho nedařilo. Naopak na druhé straně čaroval Šimon Sklíba. Samostatný nájezd Panochy dokázal vyrazit do rohu ledové plochy. Následně lapačkou pokryl celou řadu velmi nadějných lounských střel. Poslední devadesátisekundovka přinesla Lounům obrovskou výhodu v podobě vyloučení Radka Pavlaty. Na bravurního Sklíbu však nevyzrály. O vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich Sklíba potvrdil svou dominanci a nepropustil ani jeden lounský nájezd. Za Litoměřice pak utkání rozhodl až v šesté sérii Marek Domský. Litoměřice tak získaly těsnou výhodu před nedělní odvetou.

Milan Buďa (HC Stadion Litoměřice): Věděli jsme, že přijede těžký, hrozně bruslivý soupeř. Je to jiná soutěž, je to play-off. K čemuž soupeř také tak přistoupil, hrál zodpovědně, hrál dobře dozadu, hrál dobře ve středním pásmu, hlavně byl nebezpečný v útoku. My jsme dělali nějaké chyby, ve kterých jsme byli potrestaní. Ale od druhé třetiny se to začalo pomaličku zvedat a řekl bych, že poté nastaly i momenty, v nichž jsme měli víc ze hry. Myslím si, že jsme v něčem byli poměrně lepší. Bohužel jsme to nevyjádřili gólově. Každopádně to byl bojovný zápas, tak jako play-off bývá a my jsme udělali hrozně důležitý první krok pro psychiku hráčů a podobně. Do dalších bojů přijdou hráči, kteří tu dneska nebyli, tak by bylo fajn, kdybychom nějakým způsobem udělali výsledek i venku.