Tak to byl koncert! Stadion zničil Trhače čtrnácti góly

Zveřejněno 23.02.2019 | Martina Kramerová
Kališníci se v důležitém duelu Chance ligy svého soupeře vůbec nezalekli a rozstříleli kadaňské Trhače čtrnácti brankami. Cestu za vítězstvím načali třemi trefami v první třetině, gólostroj ale pokračoval i ve druhém a třetím dějství. Výhru režíroval Peter Jánský, který zaznamenal hned čtyři trefy. Po dvou brankách si připsali Merta a Kadlec, jeden zásah oslavili Svoboda, Štohanzl, Jebavý, Marcel, Klejna a Průžek. Triumfem Stadion udržel a navíc vylepšil naděje na play-off. O postupu rozhodne závěrečný duel základní části na ledě Kladna.
59. kolo, sobota 23.2.2019, 17:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

14:0

(3:0, 4:0, 7:0)

Kadaň

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 9. M. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 11. Jánský (Shchegolkov, D. Merta), 20. D. Merta (Průžek), 29. D. Merta ( Shchegolkov, Jánský), 29. Svoboda (Průžek, J. Dvořák), 32. Marcel (Smetana), 39. M. Kadlec (Voženílek), 41. Klejna (Jánský), 45. Jánský, 46. Štohanzl (Dluhoš), 49. Jebavý (Voženílek, Korkiakoski), 54. Jánský (D. Merta, Shchegolkov), 55. Průžek (J. Dvořák), 57. Jánský (Shchegolkov, D. Merta). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 110. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 14:0.

Litoměřice

Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš, Klejna – Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – Ščegolkov, D. Merta, Jánský – Průžek, Svoboda, J. Dvořák – Kropáček, Štohanzl, Jirásek.

Kadaň

Š. Lukeš (40. Štěpánek) – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Uřídil, Foltýn, Popela – Wágner, Konášek, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Zabloudil – Homer, Rindoš, Zd Zabloudil.
 

Reportáž

Domácí vyrazili do duelu s Kadaní zcela neohroženě a po několika slušných šancích se už v 9. minutě dostali do vedení. Novák si ve hře pomohl faulem a kališníci početní výhodu okamžitě zužitkovali. V závaru před hostující klecí se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Martin Kadlec a doklepl kotouč až za brankovou čáru.

Časomíra neukrojila ještě ani dvě minuty a domácí rozjásali zaplněné ochozy podruhé. Shchegolkov nakrátko přiklepl Peteru Jánskému, který z vnitřní hrany pravého kruhu okamžitě vypálil. A trefil se parádně, kotouč zaplul přesně do mezírky mezi pravou tyčkou a tělem brankáře Lukeše.

Střelecké představení domácích však dvěma trefami neskončilo. Dalšího dějství se dokonce dočkalo ještě v první třetině. Průžek se zkraje 20. minuty vydal na zteč zpoza branky a místo naznačené střely zvolil přihrávku k protilehlé tyči. Tam si skvěle najel David Merta a prudkou ranou z bezprostřední blízkosti uštědřil Kadani pověstný gól do šatny.

Stadion si střeleckou chuť udržel i v prostřední periodě a obtěžkal kadaňské konto dalšími brankami. Shchegolkov chvíli před polovinou základní hrací doby objel branku a naservíroval puk k pravé tyči, kde číhal David Merta, jenž bez problémů zavěsil.

O jedenáct vteřin později průběžný stavu zakulatil Přemysl Svoboda. Modrooranžová sedmička dostala pobídku mezi kruhy, ujela hostujícím obráncům a nedala Klimešovi šanci.

Fanoušci ještě ani nestačili usednout zpátky na svá místa, když Stadion udeřil znovu. Tentokrát vylepšil statistiky Patrik Marcel, který šikovně clonil před kadaňskou svatyní a dotečoval do sítě Smetanův projektil od modré.

V čase 38:01 kapitulovala obrana Trhačů posedmé. Martin Kadlec si vyměnil puk s Voženílkem, rychle objel hostující klec a zasunul kotouč přímo k levé tyči. Koncert v Kalich Areně však zdaleka nekončil. V průběhu 41. minuty domácí ukázali pěknou kombinaci na pravé straně hřiště. Na jejím konci stál František Klejna, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil už na 8:0.

Další rána pro Trhače přišla v čase 44:05. Peter Jánský se při vlastním oslabení protáhl po pravé straně a parádní sóloakci vyšperkoval devátou trefou. Gólu se o pár okamžiků později dočkal i Martin Štohanzl. Litoměřice uzamkly Kadaň v obranném pásmu, mladý útočník se natlačil na brankoviště a neomylně poslal kotouč za brankovou čáru.

Branka číslo 11 nesla podpis obránce Jiřího Jebavého. Ten si nabruslil na mezikruží a výbornou dělovkou prostřelil maskovaného muže v kadaňském dresu. A fanoušci se mohli radovat i podvanácté. Na Mertovu pobídku z levé strany si na pravém kruhu najel Peter Jánský a střelou z první zkompletoval hattrick.

V 55. minutě před Štěpánkem kouzlili Dvořák s Jiřím Průžkem, který svým důrazem vykouzlil další gól. Skóre definitivně uzavřel v samotném závěru opět Peter Jánský, jenž svým projektilem z kruhu nedal soupeřovu brankáři žádnou šanci. Kališníci tak vyhráli vysoko 14:0 a opět se přiblížili vysněnému play-off.

 

Ohlasy po utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme moc rádi, že jsme zvládli poslední domácí utkání a že jsme si udrželi šanci bojovat o play-off. Teď máme dva dny na přípravu na zápas s Kladnem, který bude velice těžký.

Miroslav Novák (SK Kadaň): Náš výkon v tomto utkání je ostuda. Od začátku zápasu byly Litoměřice lepší. My jsme byli ve všech směrech horší a soupeř zaslouženě vyhrál.

 

Fotogalerie