Výborně! Stadion rozstřílel Benátky a má další tři body

Zveřejněno 02.02.2019 | Martina Kramerová
Tak to byla parádička. Stadion se s Benátkami vůbec nepáral a nasázel soupeři ze spodních pater tabulky šest branek. Gólově se o vítězství postarali dvoubrankový Markus Korkiakoski, ke kterému se přidali Jiří Průžek, Daniel Voženílek, Vojtěch Kropáček a Martin Kadlec. Litoměřičtí si tak před reprezentační pauzou připsali další cenné body v boji o play-off.
53. kolo, sobota 2.2.2019, 17:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

6:2

(1:0, 2:0, 3:2)

Benátky n.J.

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 10. Průžek (Šik, J. Dvořák), 22. Voženílek (Šik), 28. Korkiakoski (M. Kadlec, Strejček), 47. Korkiakoski (Dluhoš, Jebavý), 49. Kropáček (Jebavý, Dluhoš), 56. M. Kadlec (Smetana, Korkiakoski) – 46. Burda (Bittner, Klapka), 57. Burda (Maier, A. Dlouhý). Rozhodčí: Čech, Skopal – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 124. Střely na branku: 46:29. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 24:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

Litoměřice

Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš, Klejna – Schegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, Jánský – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Benátky n.J.

Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Hampl, Maier, Kovář, Aubrecht, Ira – Bittner, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Klapka, Burda, Žemba – Klimo.
 

Reportáž

Začátek zápasu se nesl ve smutném duchu. Hráči obou týmu načali vzájemnou bitvu minutou ticha, kterou uctili památku zesnulého fanouška Adámka Pařízka. Na tvářích zasmušilých příznivců vykouzlil úsměv až Jiří Průžek, který v 10. minutě poslal domácí do vedení. Bývalý útočník Benátek i jejich doposud nejlepší střelec zužitkoval Šikovu nahrávku z levé strany a ranou z první uklidil kotouč k pravé tyči.

Na druhé straně se do dobré šance dostal Šír. Ten se proháčkoval středem hřiště a vypálil ze spodní hranice pravého kruhu. Král však byl připravený a benátecký pokus vyrazil betonem. Hlediště se opět mohlo radovat krátce po první přestávce. Daniel Voženílek si v čase 21:19 nabruslil do mezikruží, kam dostal krásně nabito zpoza branky od Šika. Naservírovanou příležitost využil a zacílil přesně za Schwarzova záda.

O šest minut později mohla litoměřická střídačka slavit potřetí. Kadlec projel podél pravého mantinelu a následně našel pěknou zadovkou v předbrankovém prostoru Markuse Korkiakoskiho, jenž nezaváhal.

Benátky se ani pod tíhou nepříznivého skóre nevzdaly a ve 46. minutě donutily domácí kapitulovat. Po pěkné souhře s Bittnerem zacílil z okraje brankoviště do odkryté klece Václav Burda a snížil na 1:3.

Vzápětí přišel rychlý kontr Stadionu. V čase 46:10 se kališníci ihned po buly skvěle zformovali v útočném pásmu, čehož využil Markus Korkiakoski a vychutnal si Schwarze podruhé. Nenasytní domácí chvíli poté ještě vyšperkovali průběžný stav, když se prosadil ještě Vojtěch Kropáček. Osmnáctiletý forvard si ze středního pásma najel mezi kruhy a jeho střela švihem skončila až za brankovou čárou.

Zakulacený výsledek Litoměřicím nestačil, a tak si vzal slovo ještě Martin Kadlec, který zakončil krásnou kombinaci po ose Korkiakoski-Smetana. Spoluhráči kališnické třináctce krásně uvolnili prostor a ta se tváři v tváři soupeřovu brankáři nezmýlila.

Benátečtí ještě v samotném závěru zaznamenali čestný úspěch. Svou druhou trefu v zápase přidal Václav Burda. V 57. minutě se po Dlouhého dělovce dostal k dorážce a rozvlnil síť za Královými zády. Stadion tak porazil Středočechy 6:2.

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že v první třetině kluci cítili až moc velkou zodpovědnost za zápas. Druhý gól nás ale uklidnil a od té doby jsme měli zápas pevně v rukou. Podařilo se nám vstřelit krásné góly. Klukům patří velký dík. Poděkovat musím samozřejmě i fanouškům, atmosféra byla úžasná a věřím tomu, že budeme takhle pokračovat.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že se nám vydařila první třetina. Škoda jen, že jsme nevyužili některé z příležitostí. Naopak první gól jsme dostali my. Je to škoda, kdybychom se ujali vedení jako první, tak by se utkání mohlo vyvíjet jinak. Domácí ale potom přidali a odskočili nám na tři góly. Do třetí třetiny jsme si řekli, že zkusíme zdramatizovat utkání, což se nám podařilo a za stavu 3:1 to pro nás vypadalo dobře. Bohužel pak nám góly do branky napadaly a domácí zaslouženě vyhráli. Z našeho pohledu rozhodla neefektivita. Kdybychom byli efektivnější v koncovce, tak bychom podle mě více utkání dokázali zdramatizovat. Musím ale ještě říct, že řada kluků nastoupila v Chance lize vůbec poprvé a s utkáním se popasovali velice dobře.

 

Fotogalerie