Stadion uspěl na Hané, veze domů všechny body!

Zveřejněno 13.09.2017 | Vojtěch Martinek
Hokejisté Litoměřic ve středu večer napravili sobotní porážku s českobudějovickým Motorem a po skvělém výkonu na ledě Prostějova si připisují do tabulky první tři body! Domácí sice šli díky zásahu Jana Rudovského v šestnácté minutě do vedení, ve druhé části však bylo po brance Matěje Chalupy vyrovnáno. Poslední část pak kališníci úplně ovládli a zásahy Radka Jeřábka, Filipa Jiráska a Aleše Pavlase rozhodli o vítězi utkání.
2. kolo, středa 13.9.2017, 18:00

Prostějov

DOMÁCÍ

1:4

(1:0, 0:1, 0:3)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 16. Rudovský (Drtina) – 38. Chalupa (Jandus, Kantner), 43. Jeřábek, 52. Jirásek (Šimeček, Komárek), 60. Pavlas. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 187. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Prostějov

Neužil (Groh) – Mikliš, Drtina, Holík, Horyna, Kolář, Žovinec – Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Švec, Fiala, Voženílek – Švarc, Hozák, Zabloudil.

Litoměřice

Klouček (Michajlov) – Pavlas, Jeřábek, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Bílek, Veselý, Pilař – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Jirásek – Havelka, Komárek, Hanták.
 

Reportáž

Úvod utkání přineslo hokej, kde ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Do první vážnější příležitosti se dostává Tomáš Nouza, který hned dvakrát pověřil pozornost Litoměřického brankaře Kloučka. Litoměřický Radek Pilař zavezl puk do útočného pásma, kde jej předal zpátky na modrou čáru Smetanovi, který posouvá na Strejčka a ten tvrdou ránou donutil k prvnímu zákroku Jakuba Neužila. Po vyloučení Jana Rudovského měli hosté velikou příležitost. Matěj Chalupa v přesilovce nastřelil tyčku jestřábí brány.

Po vyloučení Martina Janduse za hákování přebrali Jestřábi hru so svých rukou a na konci patnácté minuty se prosadil Jan Rudovský. Marek Drtina zachytil puk na modré čáře, ale jeho tečovanou střelu vyrazil Klouček jen před sebe, toho využil Jan Rudovský a poslal puk za brankovou čáru.

Trestné střílení bylo nařízeno pro domácí, když se David Dvořáček protáhl mezi dvěma hráči až před brankáře a tam ho ve vyložené šanci zahákoval zezadu Pavlas. Domácí hokejista však nájezd neproměňuje. Ke konci třetiny chtěl posunout Jestřábi do dvoubrankového vedení Matouš Venkrbec. Litoměřický brankář si svou svatyni pohlídal.

Hned na začátku druhé třetiny byl vidět tlak ze strany domácích, který skončil po nahození zpoza brány od Voženílka. Dvě přesilové hry domácí nezvládli zužitkovat. Další velká příležitost přišla pro Josefa Horynu, který dostal přihrávku zpoza brány. Klouček se však stačil vrátit a střelu Horyny vyrazit. V čase 37:38 Litoměřice vyrovnávají. Na pravém mantinelu zachytil puk Jandas a do jeho centru vložil hůl Chalupa, čím zaskočil Jakuba Neužila.

Poslední dvacetiminutovka přinesla tři branky pro hosty. První gól padl z hole Radka Jeřábka, který prostřelil jestřábí bránu v čase 42:22. Blízko vyrovnání byl i Prostějov. Tomáš Nouza zavezl puk přes modrou čáru, kde si přihrávkou našel Tomáše Divíška, který nepřekonal litoměřického brankáře. Zanedlouho se nabídl Marek Drtina ale ani on nedokázal prostřelit Kloučka. V padesáté první minutě si hosté berou utkání do vlastních rukou a střílí gól do odkryté brány. Výhru si potvrdili půl minuty před koncem zápasu, kdy Aleš Pavlas trefuje prázdnou bránu.