Čtvrté derby, čtvrtá výhra! Kopta má hattrick, Pavelka čisté konto

Zveřejněno 21.01.2017 | Vojtěch Martinek
Kdo v sobotu do Ústí cestu našel, nelitoval. Kališníci i napočtvrté přehráli domácí Slovan a potvrdili tak jejich dominanci v severočeském derby v letošní sezóně. V šesté minutě otevřel skóre Ondřej Kopta, do konce první dvacetiminutovky se za Stadion ještě prosadili Lukáš Nedvídek s Milanem Valáškem. V prostředním dějství zvýšil na 4:0 svým druhým zásahem Ondřej Kopta, který pak ve třetí třetině uzavřel litoměřickou kanonádu dovršením svého hattricku. Kališníci v Ústí zvítězili 5:0 a minimálně do pondělí se vrací do elitní desítky WSM Ligy.
43. kolo, sobota 21.1.2017, 17:00

Ústí n.L.

DOMÁCÍ

0:5

(0:3, 0:1, 0:1)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 6. Kopta (Hanták), 16. Nedvídek (Loskot, Šulc), 17. Valášek (Kalla, Veselý), 40. Kopta (Hanták), 50. Kopta (Loskot). Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 934. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:5.

Ústí n.L.

Soukup (Volke) – Vágner, Husák, Macek, Kasík, Přindiš, Zdvořáček – Poulíček, Roubík, Melka – Merta, Vrdlovec, Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec.

Litoměřice

Pavelka (Šindelář) – Jebavý, Šulc, Smetana, Pavlas, Barák, Piegl, Havránek – Švagrovský, Nedvídek, Ondráček – Kalla, Veselý, Valášek – Hanták, Kopta, Loskot – Procházka, Miškář, Pilař.
 

Reportáž

Autor reportáže: Filip Vlček, www.slovanusti.cz (upraveno)

První třetinu začali lépe domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, které však nedokázali využít. Zákonitě přišel trest v podobě branky Ondřeje Kopty. O pár minut bylo pro domácí ještě hůře. Ve stejném čase na trestnou lavici usedli Gengel a Přindiš, čehož hosté využili a dostali se zásluhou Lukáše Nedvídka do dvoubrankového vedení. O minutu později zůstal Milan Valášek nepokryt v před brankovém prostoru a zvýšil vedení hostů na 3:0.

Druhá třetina byla vyrovnaná. Ani jeden z týmů si nevytvořil vážnější šanci až na poslední minutu, když se natlačil před Soukupa Ondřej Kopta, který vstřelil čtvrtou branku Stadionu.

Třetí třetina se spíše dohrávala a viděli jsme jednu menší potyčku do které se zapojila celá pětka hostí i domácích. Smrtící ránu pak Slovanu zasadil v padesáté minutě po asistenci Loskota Ondřej Kopta, který dovršil svůj hattrick a poslal hosty do velmi pohodlného pětibrankového náskoku. Litoměřice si tak z Ústí odváží tři body.

Je to tam! Derby 5:0 pro Stadion! #hcstadion #wsmliga #derby

Fotka zveřejněná uživatelem HC Stadion Litoměřice (@hcstadion),