Tři body putují na Vysočinu, kališníci padli 2:3

Zveřejněno 09.11.2016 | Michael Apeltauer
První třetinu odstartovali lépe hosté, dostávali se k lepším šancím a v sedmé minutě zdolali Pavelku zásluhou Jana Milfaita. Druhý gól padl o deset minut později, a to z čepele Radima Zohorny. Domácí se snažili snížit a jejich snaha byla třicet sekund před koncem oceněna, puk do sítě umístil Radek Pilař. Začátek druhé třetiny opět patřil hostům, v průběhu byli zase lepší domácí, ale i přes dostatek šancí žádná branka nepadla. Třetí třetina byla napínavá, domácí dorovnali na stav 2:2 střelou Tomáše Rubeše z mezikruží. Jejich radost netrvala dlouho a po dvou minutách odehraného času posílá puk do sítě Ondřej Malec. Konečný stav je 2:3.
22. kolo, středa 9.11.2016, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

2:3

(1:2, 0:0, 1:1)

Třebíč

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 20. R. Pilař (Švagrovský), 56. Rubeš (Pavlas) – 8. Milfait (Dymáček, Malec), 17. R. Zohorna (Raška, Mrázek), 58. Malec (Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Grech – Štětina, Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Litoměřice

J. Pavelka (Šindelář) – Pavlas, Smetana, Jebavý, J. Šulc, Piegl, Barák – O. Procházka, Jaroslav Kalla, Paločko – Pletka, R. Pilař, Švagrovský – Miškář, Hanták, M. Ondráček – Bílek, Rubeš, Kulda.

Třebíč

Jekel (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Blaha, Schejbal, Lojek – R. Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Raška, Mrázek – Jan Wasserbauer, T. Havránek, R. Zohorna – Malec, Milfait, Dymáček.
 

Reportáž

Autor reportáže: Michael Apeltauer

Úvodní vhazování ovládli hosté, kotouč si odvedli do svého obranného pásma. O první střelu zápasu se postaral hostující hráč Koch. Hra byla nadále velmi proměnlivá, hrálo se v obou pásmech. Ve třetí minutě byl vyloučen Aleš Pavlas, po celé dvě minuty co sledoval hru z trestné lavice hosté taktizovali a ve většině případech se pohybovali v útočném pásmu. Za celé dvě minuty ale nedokázali kotouč za Pavelku dostat. K dalším šancím se dostávají hosté a po několika neúspěšných střelách odzbrojili Pavelku. V osmé minutě otevřel skóre Jan Milfait s asistencí Dimáčka, který nahrával zpoza brány. Poté byl vyloučen hráč Třebíče Kristl, domácí se snažili, ale hosté se pokusili udržet kotouč co nejdále od jejich obranného pásma. V půlce prvního dějství je u hostující brány rušno, domácí se snaží protlačit přes shluk protihráčů kotouč do brány, neúspěšně. V patnácté minutě byl vyloučen hráč domácích Švagrovský. V přeslilové hře dostává svůj tým do dvoubrankového vedení Radim Zohorna s asistencí Raška a Mrázka. O minutu později na gól odpověděli domácí, Švagrovský asistoval Radku Pilařovi – 1:2. Tímto stavem končí první dějství, které patřilo hostům.

Po vhazování se hraje v obranném pásmu domácích. K první velké šanci se dostali kališníci, ale i hezké provedení střely vedlo v neúspěch. Po minutě a půl byl vyloučen Aleš Pavlas. Po dobu jedné minuty měli Třebíčští spoustu šancí, bojovali, ale přes obranu se dostali málokdy. V dvacáté třetí minutě si šel sednout Richard Kristl, hra pokračuje čtyři na čtyři. Pavlas po vypršení trestu vylétl z trestné lavice a hned vystřelil, kotouč se v brance neocitl. Oba týmy začali bojovat, objevilo se spoustu šancí, většina z nich ale končí v lapačce nebo odražena od betonů jednoho z golmanů. Třicátá třetí minuta byla špatná pro hosty, vyloučen byl jejich hráč Silvester Kusko. Třebíč musela vynaložit spoustu sil na obranu, která byla účinná. V tomto dějství žádný gól nepadl, stav je stále 1:2.

V poslední části si puk opět ukořisťují hosté, ale ne na dlouho. Kališníci ho poté ovládají v obranném pásmu Horácké Slavie. Po trestuhodné chybě se k puku dostává Erat, ten má obrovskou šanci, ale odbruslil pryč s neúspěchem. Osm minut po vhazování byl vyloučen Tomáš Bartejs, domácí si v útočném pásmu posílali kotouč a párkrát si dovolili i vystřelit, hosté však odolali a přesilovku zvládli. Zlom pro hosty nastal v padesáté páté minutě, kdy Tomáš Rubeš vstřelil branku s asistencí Aleše Pavlase – 2:2. Tento stav bohužel vydržel pouhé dvě minuty, Ondřej Malec poslal s lehkostí puk za Pavelkova záda. Po tomto okamžiku začali kališníci taktizovat a zkoušeli i hru bez gólmana v šesti, stav však zůstal 2:3.

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Ten zápas se mi hodnotí špatně. Náš výkon od začátku nebyl dobrý, vůbec jsme nenavázali na ten jednoduchý a bojovný hokej, který jsme hráli v Prostějově. Každý zápas je jiný. Doma, když máme tvořit, jsou ty zápasy jak přes kopírák. Proti Třebíči stačilo pozorně bránit, my jsme se první dvě třetiny těžko dostávali do koncovky, hráli jsme strašně složitě. V první třetině nám chyběl i pohyb, obecně byla ta třetina hodně špatná. Pak ve třetí třetině jsme soupeře dostali pod tlak a vyrovnali jsme, ale bohužel už poněkolikáté jsme udělali těsně před koncem chybu – poslali jsme soupeře do brejku a dostali gól. Chceme hrát v horní polovině tabulky a tyhle domácí utkání prostě musíme urvat.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Už jsme potřebovali vyhrát, k dnešnímu utkání jsme tedy přistoupili jinak, než k těm předešlým. Hráli jsme venku, chtěli jsme dát první gól a soustředit se na defenzívu. To se nám splnilo, v první třetině jsme vedli 2:0. Trošku zamrzel ten gól v závěru na 2:1, ale nemůžu říct, že by padl po naší chybě, tam prostě šlo o špatně odražený kotouč. Jsem rád, že to kluci zvládli a že jsme se po vyrovnávací brance nesložili. Převedli jsme týmový výkon a obrovskou vůli, za kterou bych chtěl klukům poděkovat.

 

Fotogalerie

 
Všechny fotografie »